Staking cabinepersoneel Lufthansa afgewend
FRANKFURT (ANP) - Het cabinepersoneel van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa en dochterondernemingen Germanwings en Eurowings gaat voorlopig niet staken. Vakbond Ufo en Lufthansa zijn overeengekomen verder te praten over loon en arbeidsvoorwaarden. In de tussentijd wordt afgezien van acties.
Verder keert Lufthansa een speciale betaling uit aan het cabinepersoneel van 1500 euro, bij het volgende salaris. Donderdag werd nog bekend dat de Ufo dreigde met stakingen. De partijen zijn al maanden in overleg. Naast loon zouden er ook organisatorische kwesties spelen. Ook zou het ontslag van Ufo-voorzitter Nicoley Baublies, die als purser voor Lufthansa werkte, onderwerp zijn in de gesprekken.
Eerder dit jaar legde het cabinepersoneel ook al meerdere keren het werk neer om zijn eisen kracht bij te zetten. Daardoor gingen honderden vluchten niet door en werden tienduizenden reizigers gedupeerd. Lufthansa heeft ongeveer 22.000 cabinemedewerkers in dienst.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - App-ontwikkelaars hebben Apple in Londen voor de rechter gedaagd. De zaak draait om de apptrackingfunctie van het Amerikaanse techbedrijf. Die houdt in dat apps de gebruiker om toestemming moeten vragen voordat ze die gebruiker op websites of in apps van derden kunnen volgen.
17 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse economische onderzoeksinstituten Ifo en IfW hebben de groeiverwachtingen voor de Duitse economie voor 2026 stevig verhoogd. De verhogingen volgen op een sterker dan verwachte groei van de grootste economie van Europa in het tweede kwartaal.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij De Nederlandsche Bank (DNB) komen ongeveer 290 voltijdsbanen te vervallen als onderdeel van een vorig jaar aangekondigde reorganisatie. Dat bevestigt een woordvoerder van de centrale bank na berichtgeving van het Financieele Dagblad. De meeste banen zullen verdwijnen door natuurlijk verloop, maar gedwongen ontslagen zijn "onvermijdelijk".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voorgestelde versoepelingen aan het handelssysteem voor uitstootrechten van de Europese Unie zorgen voor veel meer uitstoot. Tegelijkertijd doen ze maar weinig om de energiekosten voor de Europese industrie te verlagen. Dat concludeert het Centraal Planbureau (CPB) in een analyse van de versoepelingen van de klimaatregels die de Europese Commissie in juli voorstelde.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers bleven voorzichtig ondanks de hogere slotstanden op Wall Street. De Amerikaanse beurzen wisten daarmee een verliesreeks van drie dagen te doorbreken. Een daling van de olieprijzen, na drie dagen van stijgingen op rij, zorgde voor enige opluchting. Daarnaast liepen de rentes op de obligatiemarkten weer wat terug, na het bereiken van meerjarige hoogtepunten door zorgen over vooral de torenhoge Amerikaanse staatsschuld.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn donderdag verder gestegen, volgens cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. Benzine bereikte een nieuwe recordadviesprijs van 2,692 euro per liter Euro95. Dat is een stijging van 2,4 cent vergeleken met woensdag.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse economie groeit dit jaar 1,3 procent en volgend jaar 1,1 procent, verwacht Rabobank. Dat komt vooral doordat de overheid en consumenten meer uitgeven, schrijft de bank.
5 uur geleden