Staking brandstofpersoneel dreigt op luchthaven Heathrow
LONDEN (ANP/RTR) - Het personeel voor het bijtanken van vliegtuigen op de grote Londense luchthaven Heathrow gaat deze week mogelijk staken. Volgens vakbond Unite hebben de brandstofmedewerkers een aangepast loonbod verworpen en kan vanaf donderdag een staking van drie dagen gaan beginnen.
Eerder deze maand werd al gedreigd met een staking van werknemers van een bedrijf dat vliegtuigen op Heathrow bijtankt. Mogelijk kan de staking zelfs nog verlengd worden.
De actie kan voor grote verstoringen gaan zorgen op de grootste luchthaven van het Verenigd Koninkrijk. Net als andere luchthavens in Europa heeft Heathrow te kampen met grote drukte en personeelstekorten. Daardoor zijn lange rijen met wachtende passagiers ontstaan en bergen met opgehoopte bagage. Heathrow snijdt in het aantal vluchten en passagiers in de zomer vanwege de drukte.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is de eerste handelsdag van de week met overtuigende winsten gesloten, waarbij de Nasdaq een nieuw record bereikte. Vooral aandelen van AI-bedrijven waren gewild bij beleggers, na de koersval in de sector vorige week door sombere uitspraken van AI-topbestuurders over de gevaren van de technologie. Beurshandelaren lieten zich maandag echter weer leiden door de groeivooruitzichten van de techsector. Ook een aanhoudende daling van de olieprijzen verminderde de vrees dat de energieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft voorgesteld om 5 miljard dollar te investeren in een nieuw fonds dat landen in het Midden-Oosten moet helpen bij de wederopbouw van energie-infrastructuur die tijdens de Iranoorlog is beschadigd. Dat meldt de Wall Street Journal maandag.
30 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse staten bevestigen een akkoord met entertainmentconcern Paramount over de overname van Hollywoodconcurrent Warner Bros. Daarmee heeft Paramount een belangrijke hindernis voor de deal, ter waarde van meer dan 110 miljard dollar, weggenomen. De staten probeerden de overname eerder via een rechtszaak tegen te houden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegverkeer naar verschillende bestemmingen aan de Amerikaanse oostkust kan weer worden hervat, nadat een telecomstoring eerder op de dag voor problemen zorgde. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA zegt dat een vliegverbod voor de luchthaven in Boston is opgeheven. Ook vluchten op de luchthavens LaGuardia en JFK Airport in New York worden hervat.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA heeft vliegverkeer stilgelegd op de luchthavens JFK Airport en LaGuardia in New York en Logan Airport in Boston door een telecomstoring die zich verder uitbreidt. Het gaat om vertrekkende vluchten.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Advanced Micro Devices (AMD) bereikte maandag voor het eerst een marktwaarde van 1 biljoen dollar, ofwel 1000 miljard dollar. Het Amerikaanse chipbedrijf profiteert van de opleving van chipmakers op de aandelenbeurzen, door de enorme vraag naar chips voor AI-toepassingen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omhoog. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Die daling hing samen met diplomatieke inspanningen om de oorlog in Iran te beëindigen.
4 uur geleden