Staking bij Tielse coatingfabriek van verfmultinational PPG
TIEL (ANP) - Medewerkers van een coatingfabriek van PPG in Tiel zijn begonnen aan een driedaagse staking. Ze schakelen de fabriek, die normaal gesproken 24 uur per dag draait, stapje voor stapje uit. Daarmee hopen ze hun eisen voor een sterkere loonsverhoging kracht bij te zetten, meldt vakbond FNV.
PPG, een wereldwijd actieve verffabrikant met merken als Histor en Sigma, biedt volgens FNV niet genoeg extra loon in de lopende cao-onderhandelingen. De vakbond wil dat de salarissen even hard stijgen als de inflatie en eisen 14,3 procent meer. PPG biedt volgens FNV-bestuurder Erik de Vries 7 procent meer loon.
Het duurt zo'n zestien uur voordat de Tielse fabriek, waar ongeveer vijftig mensen werken, volledig tot stilstand is gebracht. FNV dreigt met meer acties bij andere locaties van PPG in Nederland als het verfconcern niet ingaat op de eisen. In totaal werken duizend mensen in Nederland voor PPG.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/DPA/BELGA) - Het Franse BlaBlaCar gaat stoppen met eigen langeafstandsbussen. Door de zeer concurrerende markt en stijgende kosten kan het bedrijf de busritten niet langer winstgevend uitvoeren, heeft de rivaal van bijvoorbeeld FlixBus aangekondigd.
50 minuten geledenDIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad had afgelopen kwartaal opnieuw te maken met lastige marktomstandigheden in Europa. In landen als Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, België en Luxemburg daalde de opbrengsten, werd woensdag bekend. Nederland en Italië lieten wel groei zien. De belangrijke Noord-Amerikaanse markt bleef stabiel.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zorgt voor hogere inkoopkosten bij verfconcern AkzoNobel. Dat meldt het bedrijf achter merken als Flexa, Dulux en Sikkens bij de cijfers over het eerste kwartaal. Volgens AkzoNobel werd ondanks de geopolitieke onrust door de Iranoorlog en turbulente marktomstandigheden wel een sterk kwartaal afgeleverd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is in april fors verder verslechterd. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat de op een na grootste daling zien sinds het begin van de statistieken in april 1986. Alleen in april 2020, aan het begin van de coronapandemie, was de daling van het vertrouwen groter.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koopwoningen waren in maart 5 procent duurder dan in dezelfde maand vorig jaar, waarmee de stijging van de huizenprijzen opnieuw iets is afgezwakt. Ten opzichte van februari stegen de prijzen met 0,3 procent, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van de recentste cijfers.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De economische schokgolven van de oorlog tegen Iran hebben nu ook de condoommarkt bereikt. Karex, dat wereldwijd een op de vijf condooms produceert, bereidt zich voor op een prijsverhoging van 30 procent. Het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten destabiliseert de toeleveringsketens en drijft de kosten op, zo verklaarde Karex-baas Goh Miah Kiat tegen Bloomberg News.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.
8 uur geleden