Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staking bij Tielse coatingfabriek van verfmultinational PPG

Staking bij Tielse coatingfabriek van verfmultinational PPG

TIEL (ANP) - Medewerkers van een coatingfabriek van PPG in Tiel zijn begonnen aan een driedaagse staking. Ze schakelen de fabriek, die normaal gesproken 24 uur per dag draait, stapje voor stapje uit. Daarmee hopen ze hun eisen voor een sterkere loonsverhoging kracht bij te zetten, meldt vakbond FNV.

PPG, een wereldwijd actieve verffabrikant met merken als Histor en Sigma, biedt volgens FNV niet genoeg extra loon in de lopende cao-onderhandelingen. De vakbond wil dat de salarissen even hard stijgen als de inflatie en eisen 14,3 procent meer. PPG biedt volgens FNV-bestuurder Erik de Vries 7 procent meer loon.

Het duurt zo'n zestien uur voordat de Tielse fabriek, waar ongeveer vijftig mensen werken, volledig tot stilstand is gebracht. FNV dreigt met meer acties bij andere locaties van PPG in Nederland als het verfconcern niet ingaat op de eisen. In totaal werken duizend mensen in Nederland voor PPG.

Meer uit Financieel

NS kan impact ov-staking 9 september pas later inschatten

UTRECHT (ANP) - NS kan de gevolgen van de aangekondigde landelijke staking in het openbaar vervoer op 9 september nog niet inschatten. Vakbond FNV heeft de 24-uursstaking nog niet officieel bij de spoorvervoerder aangemeld, wat wel nodig is om de impact te kunnen bepalen. "Het kan nog best even duren" voordat die aanzegging binnen is, meldt een woordvoerster van NS.

4 minuten geleden
Opnieuw groei voor vliegveld MAA, maar doelen blijven uit zicht

MAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport (MAA) heeft in het tweede kwartaal van dit jaar meer vluchten en vracht afgehandeld, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek. Het aantal passagiersvluchten steeg ten opzichte van vorig jaar met bijna 14 procent naar 1400, de sterkste toename van alle Nederlandse luchthavens. De cijfers blijven echter ver achter bij de doelen voor de luchthaven om te groeien.

7 minuten geleden
Ook olie- en gasconcern BP wil af van activiteiten in Noordzee

LONDEN (ANP/RTR) - Olie- en gasconcern BP wil af van zijn activiteiten in de Noordzee. De nieuwe topvrouw Meg O'Neill is bezig de portefeuille van het bedrijf te herstructureren, onder meer om schulden te verlagen. Het werk in de Noordzee voor de Britse kust omvat vijf productiecentra en biedt werk aan ongeveer 1100 mensen. Reuters meldt, na inzage in een interne e-mail, dat het personeelsbestand met 700 mensen wordt verminderd.

10 minuten geleden
FNV kondigt landelijke 24-uursstaking aan in ov op 9 september

UTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer leggen op woensdag 9 september de hele dag het werk neer. Dat heeft vakbond FNV aangekondigd. De actie is gericht tegen de plannen van het kabinet om te bezuinigen op de sociale zekerheid. Het spoor-, streek- en stadsvervoer in Nederland gaat de hele dag plat, volgens de vakbond.

43 minuten geleden
Fugro onderuit op Damrak na cijfers, chipbedrijven stijgen

AMSTERDAM (ANP) - Fugro ging vrijdag onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft veel last van de wereldwijde economische onzekerheid en de oorlog in het Midden-Oosten en leed meer verlies in de eerste jaarhelft. Volgens Fugro zijn klanten, zoals energiebedrijven en overheden, voorzichtiger geworden en krijgt het bedrijf minder opdrachten. Het aandeel zakte ruim 8 procent.

56 minuten geleden
Sony verdient meer aan muziektak met onder anderen Harry Styles

TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Elektronica- en entertainmentconcern Sony heeft afgelopen maanden meer verdiend aan zijn muzieklabels, zoals Columbia Records achter Harry Styles en Beyoncé. Dat kwam door zowel live-evenementen, streams als merchandise. Onder anderen de Britse popster Styles kwam eerder dit jaar met een nieuw album en ging op een grote tour.

1 uur geleden
Funderingsspecialist voor windmolens Sif verwacht minder winst

ROERMOND (ANP) - Funderingsspecialist voor windmolens Sif heeft zijn winstverwachting voor dit jaar naar beneden bijgesteld. Het beursgenoteerde bedrijf rekent de komende jaren op een lage vraag naar offshore-windenergie en verlaagt daarom nu alvast de productie. Daardoor stelt Sif zijn winstverwachting bij van 135 miljoen euro naar 95 miljoen euro.

1 uur geleden