Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staking bij Nederlandse fabrieken Cargill

Staking bij Nederlandse fabrieken Cargill

AMSTERDAM (ANP) - Honderden medewerkers van de vier Nederlandse fabrieken van het Amerikaanse voedselconcern Cargill, een grote verwerker van graan, hebben het werk neergelegd. In totaal doen ongeveer vierhonderd medewerkers aan de actie mee, meldt vakbond FNV. Er wordt gestaakt vanwege onvrede over de onderhandelingen voor de cao voor productiemedewerkers.

In Amsterdam ligt de fabriek al stil, op andere locaties wordt het productieproces stilgelegd. Dat kan soms een dag tot een etmaal duren, aldus de bond. De stakingen zijn voor onbepaalde tijd zolang het bedrijf niet met een beter bod komt, zegt vakbondsbestuurder Jos Hendriks.

In totaal werken er volgens FNV bij Cargill in Nederland ongeveer 2300 mensen, 650 van hen vallen onder de productie-cao waar nu over gesteggeld wordt. Sinds afgelopen zomer is er geen nieuwe cao. "De werkgever schijnt haar medewerkers niet serieus te nemen. We zijn er klaar mee. De fabrieken gaan plat", aldus de bond. Die vindt dat het bedrijf misbruik maakt van de coronapandemie en "claimt dat er geen financiële ruimte is", terwijl Cargill volgens de bond afgelopen jaar wel veel winst heeft gemaakt.

Cargill zegt in een verklaring dat er in meerdere fabrieken voorbereidingen worden getroffen voor acties. Het bedrijf vindt de loonsverhoging die de vakbonden willen "onacceptabel" en betreurt hun opstelling. Volgens een woordvoerder is Cargill van "cruciaal belang" voor het leveren van producten aan de levensmiddelen- en farmaceutische industrie. Gezien de coronapandemie zouden productieonderbrekingen momenteel daarom "onaanvaardbaar" zijn.

Meer uit Financieel

ABN AMRO wint rechtszaak bij EU-hof over bijdragen aan noodfonds

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ABN AMRO heeft een juridische overwinning geboekt op een Europese toezichthouder in een geschil over bijdragen aan een noodfonds voor banken. Daarmee komt een einde aan een jarenlange juridische strijd over deze betalingen.

1 uur geleden
Tekort aan chauffeurs remt groei Uber, wel fors meer winst

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber zag het aantal taxiritten en maaltijdbezorgingen in het afgelopen kwartaal minder hard groeien dan verwacht. Dat kwam doordat de Amerikaanse onderneming achter de gelijknamige taxi- en maaltijdbezorgapps in meerdere landen kampt met een tekort aan chauffeurs.

2 uur geleden
Mogelijk miljoenen buitgemaakt bij cyberaanval op Franse bank

LE RELECQ-KERHUON (ANP/AFP) - De Franse regionale bank Crédit Mutuel Arkéa is getroffen door een cyberaanval waardoor frauduleuze transacties mogelijk waren. Daarbij zou volgens berichten zo'n 118 miljoen euro zijn buitgemaakt. De bank zegt dat de aanval onder controle is en dat er geen financiële gevolgen zijn voor klanten.

3 uur geleden
Vakbond FNV start donderdag in Diemen met acties bij ABN AMRO

UTRECHT (ANP) - De stakingsacties bij ABN AMRO beginnen donderdag in Diemen. Het personeel op het kantoor daar legt het werk tussen 11.00 en 15.00 uur neer, maakte FNV bekend. Volgens een woordvoerder van de vakbond doen een paar honderd medewerkers mee. Als de werkonderbreking niet het gewenste effect heeft, schaalt de vakbond de acties verder op.

3 uur geleden
Nederland draagt Klaas Knot voor als kandidaat-president ECB

DEN HAAG (ANP) - Nederland draagt Klaas Knot voor als kandidaat voor het presidentschap van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) aan de Tweede Kamer. Eurolanden hebben tot komende vrijdag de tijd om mogelijke opvolgers aan te dragen voor Christine Lagarde, die in februari vervroegd terugtreedt.

4 uur geleden
Inflatie eurozone stijgt tot 4 procent door hogere energieprijs

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in oktober verder gestegen naar 4 procent door de hogere brandstofprijzen, het hoogste niveau sinds september 2023. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. Economen hadden ook gerekend op een inflatie van 4 procent.

4 uur geleden
Noodlijdend Ebusco krijgt financiële injectie van 12 miljoen euro

DEURNE (ANP) - De noodlijdende fabrikant van elektrische bussen Ebusco krijgt een nieuwe geldinjectie van 12 miljoen euro van aandeelhouders. "De investeerders, die allemaal bestaande aandeelhouders van Ebusco zijn, hebben toegezegd in totaal 240 miljoen nieuwe gewone aandelen te kopen tegen een uitgifteprijs van 0,05 euro per aandeel", meldt het bedrijf.

6 uur geleden