Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staking bij maker populaire game Fallout om thuiswerken

Staking bij maker populaire game Fallout om thuiswerken

ROCKVILLE (ANP/AFP) - Honderden werknemers van het Amerikaanse mediabedrijf ZeniMax, maker van de populaire game Fallout, hebben woensdag het werk neergelegd. Sinds Microsoft het bedrijf in 2021 overnam, mogen zij steeds minder thuiswerken. Ook zou Microsoft werk uitbesteden aan derden, zonder dit met de vakbond te overleggen.

ZeniMax is het moederbedrijf van gamestudio Bethesda Softworks, dat vooral bekend werd met het populaire schiet- en survivalspel Fallout en de fantasyserie The Elder Scrolls. Microsoft nam ZeniMax Media in 2021 over voor 7,5 miljard dollar. Voorheen kon het studiopersoneel deels of volledig vanuit huis werken. Sinds de overname moeten zij weer terugkeren naar kantoor.

Werknemers van Bethesda Game Studios sloten zich in juli dit jaar aan bij Communication Workers of America (CWA), een vakbond die in de game-industrie strijdt tegen de zware werkdruk en de slechte werkgaranties in de branche.

Meer uit Financieel

Apple flink lager op Wall Street, Micron juist sterke stijger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met wisselende uitslagen gesloten. Apple verloor flink op Wall Street na de bekendmaking dat de verkoopprijzen van onder meer MacBooks en iPads worden verhoogd vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology was juist een uitblinker dankzij goed ontvangen cijfers en vooruitzichten.

1 uur geleden
Apple verhoogt prijzen MacBooks en iPads om kosten geheugenchips

CUPERTINO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Apple gaat zijn wereldwijde verkoopprijzen voor onder meer MacBooks en iPads verhogen om de sterk gestegen kosten voor geheugenchips door de AI-hausse te compenseren. De prijs van de iPhone blijft wel gelijk.

2 uur geleden
Kleine plus voor Amsterdamse AEX, ASMI en ASML bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine winst gesloten. De chipbedrijven ASMI en ASML behoorden tot de winnaars op het Damrak, geholpen door positieve cijfers en sterke vooruitzichten van de Amerikaanse geheugenchipfabrikant Micron Technology.

5 uur geleden
Albert Heijn bezorgt vrijdag na 15.00 uur niet om hitte

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn levert vrijdag vanaf 15.00 uur geen boodschappen meer af. Het KNMI waarschuwt dan met code rood voor extreme hitte en daarom vindt de supermarkt het niet verantwoord medewerkers op pad te sturen. "Hoewel we dit heel vervelend vinden voor onze klanten, staat de veiligheid en gezondheid van onze collega's voorop."

6 uur geleden
Olieconcern Chevron: activiteiten in Venezuela gaan door

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De activiteiten van het Amerikaanse olie- en gasconcern Chevron in Venezuela gaan door ondanks de verwoestende aardbevingen in het Zuid-Amerikaanse land. Ook zijn alle ongeveer 3000 werknemers van het bedrijf in het land ongedeerd, aldus Chevron.

7 uur geleden
Micron schiet omhoog op Wall Street na goed ontvangen resultaten

NEW YORK (ANP) - Micron Technology hoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De chipfabrikant heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Vanwege de grote investeringen van techbedrijven in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie is de vraag naar de geavanceerde geheugenchips van het Amerikaanse bedrijf hard gestegen.

7 uur geleden
Tata Steel vindt opvolger voor Donald Pols

IJMUIDEN (ANP) - Herman van der Meyden wordt de nieuwe directeur communicatie en publieke zaken bij Tata Steel. Dat bevestigt het bedrijf na berichtgeving van NRC. Van der Meyden volgt Donald Pols op. De oud-directeur van Milieudefensie werd na een dag ontslagen, vanwege zijn verleden als leider van een extreemrechtse studentengroep in Zuid-Afrika.

8 uur geleden