Staking bij maker populaire game Fallout om thuiswerken
ROCKVILLE (ANP/AFP) - Honderden werknemers van het Amerikaanse mediabedrijf ZeniMax, maker van de populaire game Fallout, hebben woensdag het werk neergelegd. Sinds Microsoft het bedrijf in 2021 overnam, mogen zij steeds minder thuiswerken. Ook zou Microsoft werk uitbesteden aan derden, zonder dit met de vakbond te overleggen.
ZeniMax is het moederbedrijf van gamestudio Bethesda Softworks, dat vooral bekend werd met het populaire schiet- en survivalspel Fallout en de fantasyserie The Elder Scrolls. Microsoft nam ZeniMax Media in 2021 over voor 7,5 miljard dollar. Voorheen kon het studiopersoneel deels of volledig vanuit huis werken. Sinds de overname moeten zij weer terugkeren naar kantoor.
Werknemers van Bethesda Game Studios sloten zich in juli dit jaar aan bij Communication Workers of America (CWA), een vakbond die in de game-industrie strijdt tegen de zware werkdruk en de slechte werkgaranties in de branche.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 uur geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.
4 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.
18 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering en deelstaten hebben een akkoord bereikt over een plan om de prijzen aan de pomp te verlagen, meldt het Duitse persbureau dpa. De accijns op diesel en benzine wordt met 17 cent per liter verlaagd.
18 uur geleden