Staking bij Germanwings raakt 180 vluchten
FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Germanwings, onderdeel van Lufthansa, schrapt maandag ongeveer 180 vluchten. De maatschappij wordt daartoe gedwongen door stakingen onder het cabinepersoneel voor meer loon.
De cabinemedewerkers van Germanwings willen het werk voor 72 uur neerleggen. Onderhandelingen tussen vakbond Ufo en de leiding van de luchtvaartmaatschappijen liepen op niets uit. Bij Germanwings vertrekt volgens vakbond Ufo slechts 7 procent van de vluchten. Volgens een woordvoerder van Lufthansa wordt daarnaast circa 15 procent van de vluchten van zustermaatschappij Eurowings niet uitgevoerd.
Ufo richt zich met de acties in eerste instantie op Germanwings, maar waarschuwt dat ook werknemers bij andere onderdelen van Lufthansa boos zijn. Eerder dit jaar legde cabinepersoneel ook al meerdere keren het werk neer. Daardoor gingen honderden vluchten niet door en werden tienduizenden reizigers gedupeerd.
Veel getroffen vluchten zijn lokale reizen. Aan getroffen passagiers worden treintickets aangeboden. Ook kunnen vluchten worden omgeboekt.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.
7 uur geledenMOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.
12 uur geledenPERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.
13 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.
1 dag geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
1 dag geleden