Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staking bij gamesmaker Ubisoft na 3-daagse kantoorverplichting

Staking bij gamesmaker Ubisoft na 3-daagse kantoorverplichting

SAINT-MANDÉ (ANP/BELGA) - Vakbonden bij de Franse uitgever en ontwikkelaar van games Ubisoft hebben werknemers opgeroepen om vanaf dinsdag drie dagen het werk neer te leggen. De staking komt nadat de directie van het concern medio september had aangekondigd dat werknemers minstens drie keer per week op kantoor moeten zijn.

Het is de tweede staking dit jaar bij het concern achter onder meer de populaire Assassin's Creed-spellen. Werknemers moeten van de leiding vaker op kantoor zijn, omdat zo creativiteit zou worden gestimuleerd. Maar volgens de vakbond zijn mensen juist naar het bedrijf gelokt met de belofte dat ze drie dagen per week kunnen thuiswerken en hebben ze hun levens op die manier georganiseerd. Ubisoft heeft studio's in onder meer de Franse steden Parijs, Lyon en Montpellier.

Ubisoft kampt met tegenvallende verkopen en er zijn overnamegeruchten. De onderneming stelde eerder de komst van de nieuwe game uit de Assassin's Creed-serie uit. Het beursgenoteerde bedrijf heeft dit jaar al 40 procent van zijn beurswaarde verloren.

Vakbonden vragen ook om een salarisverhoging. Bij de staking eerder dit jaar voerden volgens de bonden meer dan zevenhonderd van de 4000 werknemers in Frankrijk actie, een hoog aantal voor de sector.

Meer uit Financieel

Sky News: investeerder Advent achter overnamebod op InPost

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij Advent International zit achter het overnamebod op het in Amsterdam genoteerde Poolse postkluisjesbedrijf InPost. Dat meldt Sky News. Volgens Sky News geeft Advent leiding aan een investeringsconsortium dat InPost van de beurs wil halen.

4 minuten geleden
Bunq vraagt opnieuw Amerikaanse bankvergunning aan

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft opnieuw een aanvraag ingediend voor een Amerikaanse bankvergunning. Die vergunning heeft de Nederlandse financiële app nodig voor een volledige lancering in de Verenigde Staten.

7 minuten geleden
CBS: inflatie licht gedaald naar 2,8 procent

DEN HAAG (ANP) - De inflatie in Nederland is in december licht gedaald naar 2,8 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. In november bedroeg de inflatie nog 2,9 procent op jaarbasis en in oktober was dat 3,1 procent.

1 uur geleden
Nieuwe records op Wall Street na hernieuwd AI-optimisme

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke winsten gesloten. De Dow-Jonesindex en de S&P 500 bereikten recordstanden, gevoed door optimisme over de groeimogelijkheden voor kunstmatige intelligentie. De Amerikaanse ingreep in Venezuela lijkt tot dusver tot weinig zorgen te leiden bij beleggers.

8 uur geleden
Overheidsfunctionarissen bespreken export olie Venezuela naar VS

HOUSTON (ANP) - Amerikaanse en Venezolaanse regeringsfunctionarissen bespreken de mogelijkheid om ruwe aardolie uit Venezuela te exporteren naar raffinaderijen in de Verenigde Staten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

9 uur geleden
KLM: trucks onderweg met vloeistof voor ijsvrij maken vliegtuigen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM meldt dat de eerste trucks met vloeistof om vliegtuigen ijsvrij te maken onderweg zijn naar Nederland. Eerder op de dag waarschuwde de luchtvaartmaatschappij dat het einde van de voorraad in zicht kwam op Schiphol.

9 uur geleden
Italië positief over Brussels landbouwvoorstel in Mercosur-week

ROME (ANP) - Italië heeft positief gereageerd op het Brusselse voorstel om een groter deel van landbouwgelden uit de komende meerjarenbegroting van de Europese Unie eerder beschikbaar te stellen. De Europese Commissie zette die stap in aanloop naar belangrijke gesprekken over een handelsakkoord met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur. De Italiaanse regering lag vorige maand nog dwars bij een besluit over zo'n deal met Brazilië, Paraguay, Argentinië en Uruguay omdat ze meer toezeggingen wilde over steun voor Europese boeren.

12 uur geleden