Staking bij gamesmaker Ubisoft na 3-daagse kantoorverplichting
SAINT-MANDÉ (ANP/BELGA) - Vakbonden bij de Franse uitgever en ontwikkelaar van games Ubisoft hebben werknemers opgeroepen om vanaf dinsdag drie dagen het werk neer te leggen. De staking komt nadat de directie van het concern medio september had aangekondigd dat werknemers minstens drie keer per week op kantoor moeten zijn.
Het is de tweede staking dit jaar bij het concern achter onder meer de populaire Assassin's Creed-spellen. Werknemers moeten van de leiding vaker op kantoor zijn, omdat zo creativiteit zou worden gestimuleerd. Maar volgens de vakbond zijn mensen juist naar het bedrijf gelokt met de belofte dat ze drie dagen per week kunnen thuiswerken en hebben ze hun levens op die manier georganiseerd. Ubisoft heeft studio's in onder meer de Franse steden Parijs, Lyon en Montpellier.
Ubisoft kampt met tegenvallende verkopen en er zijn overnamegeruchten. De onderneming stelde eerder de komst van de nieuwe game uit de Assassin's Creed-serie uit. Het beursgenoteerde bedrijf heeft dit jaar al 40 procent van zijn beurswaarde verloren.
Vakbonden vragen ook om een salarisverhoging. Bij de staking eerder dit jaar voerden volgens de bonden meer dan zevenhonderd van de 4000 werknemers in Frankrijk actie, een hoog aantal voor de sector.
Meer uit Financieel
ESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.
11 uur geleden