Staking bij brouwerijen Heineken na aflopen ultimatum FNV
UTRECHT (ANP) - Het personeel van de brouwerijen van Heineken in Den Bosch en Zoeterwoude legt vrijdag het werk neer. Ook bij frisdrankfabrikant Vrumona in Bunnik, die onderdeel is van het bierconcern, wordt gestaakt, heeft vakbond FNV aangekondigd. Reden is het vastlopen van de onderhandelingen over een nieuwe cao.
FNV en CNV wezen het eindbod van Heineken al eerder af. FNV kwam daarop met een ultimatum aan Heineken dat dinsdag afliep. Heineken heeft de bond laten weten daar niet op in te gaan, mede omdat vakbonden MHP en De Unie nog nadenken over de voorstellen.
Bij Heineken proberen de bonden drie cao's tegelijk af te sluiten. Bij twee cao's met de namen Heineken Commercie en Heineken Group willen CNV en FNV nog doorpraten met Heineken. Onder die afspraken vallen respectievelijk het kantoorpersoneel van Heineken Nederland en Vrumona en het Nederlandse personeel van het wereldwijde concern.
Heineken
Ten slotte is er Heineken Supply, waar het personeel van de brouwerijen en de bottelarij van Vrumona toe behoren. In totaal gaat het om ongeveer 1250 mensen. Daar heeft FNV de acties aangekondigd. De bond noemt het loonbod van Heineken van in totaal 3,5 procent tot en met volgend jaar te laag omdat dit minder is dan de inflatie. Ook het bevriezen van de loonschalen is de bond tegen het zere been.
Heineken laat weten de staking voorbarig te vinden. De bierbrouwer zegt met FNV in gesprek te willen blijven.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen gesloten, onder druk van een stijging van de olieprijzen en koersdalingen in de chipsector. Verder waren er nog kwartaalcijfers van PepsiCo en Levi Strauss.
7 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De economie van Venezuela zal in het derde kwartaal een groei laten zien van 6,5 procent na de verwoestende aardbevingen in juni in het land waarbij meer dan 6000 mensen omkwamen. Dat heeft de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez gezegd op een bijeenkomst met zakenmensen.
7 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Brussel kan niet de "hele tijd" uitzonderingen maken voor de nationale begrotingsregels, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na overleg van ministers van Financiën van de eurolanden. Griekenland en Italië stuurden eerder een brief waarin ze vroegen om flexibiliteit op de begrotingsregels vanuit Brussel vanwege hoge inflatie en energieprijzen.
9 uur geledenVEENDAM (ANP) - De Nederlandse teler van medicinale cannabis Bedrocan is donderdag failliet verklaard na een aanvraag voor uitstel van betaling twee weken geleden. Het bedrijf uit Veendam is de enige leverancier van medicinale wiet in Nederland.
10 uur geledenKEULEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere luchtvaartmaatschappijen hebben vluchten naar Riyad geschrapt na een aanval van de Jemenitische Houthi's op de luchthaven bij de Saudische hoofdstad. Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort tot zeker volgende week vrijdag vluchten naar Riyad op. Air India vliegt tot zaterdag niet naar de stad. Ook Philippine Airlines stopt voorlopig met vliegen naar Riyad.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met kleine winst gesloten na het verlies een dag eerder. Shell was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak door een sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het geweld in het Midden-Oosten. Verder toonde chiptoeleverancier Besi wat herstel na de stevige koersdalingen eerder deze week.
11 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt de komende tijd "proactief" vluchten uit de dienstregeling, omdat meer vliegtuigen aan de kant staan voor onderhoud of schadeherstel dan gepland. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. KLM voert ook bepaalde vluchten uit met andere toestellen dan normaal.
12 uur geleden