Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staking bij Boeing kan nog een tijdje duren, zegt vakbondsleider

Staking bij Boeing kan nog een tijdje duren, zegt vakbondsleider

SEATTLE (ANP/RTR) - De staking bij de Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing kan nog wel een tijdje duren. Dit zegt vakbondsleider John Holden zaterdag in een interview met National Public Radio (NPR).

Ruim 30.000 werknemers van Boeing in fabrieken in de omgeving van Seattle en Portland hebben sinds vrijdag het werk neergelegd, nadat leden van vakbond IAM een cao-bod van Boeing hadden afgewezen. Een van de voorstellen was een loonsverhoging van 25 procent, maar het personeel wil nog meer loon. Boeing en de vakbond praten volgende week verder over een nieuw cao-akkoord.

De staking raakt de productie van vliegtuigen bij het bedrijf, dat al sinds begin dit jaar wordt geplaagd door technische en financiële problemen. In de fabrieken waar werknemers staken worden onder meer de 737 MAX-vliegtuigen gebouwd, het bestverkopende model van Boeing. "We hebben de meeste invloed en macht op het gunstigste moment dat we ooit hebben gehad in onze geschiedenis, en onze leden verwachten dat wij die gebruiken", zegt Holden tegen NPR. "Ik weet dat onze leden er vertrouwen in hebben. Ze staan schouder aan schouder en zijn er klaar voor. Dus het zou nog wel even kunnen duren."

Herstel

Kredietbeoordelaars waarschuwden vrijdag dat een langdurige staking het herstel van Boeing ondermijnt en de kredietwaardigheid van het bedrijf kan raken. Ook de financieel directeur van Boeing, Brian West, zei dat de staking het herstel van de vliegtuigmaker in gevaar brengt. Boeing ligt onder een vergrootglas sinds een 737 MAX 9 van Alaska Airlines in januari in de lucht een deurpaneel verloor en een noodlanding moest maken. Daarna werden meer technische mankementen aan toestellen van Boeing ontdekt. De autoriteiten houden de vliegtuigfabrikant sindsdien scherper in de gaten en Boeing moet de kwaliteitscontroles in fabrieken verbeteren. Eind juli werd Kelly Ortberg benoemd als nieuwe topman om orde op zaken te stellen.

Op de aandelenbeurzen in New York was Boeing vrijdag een opvallende verliezer nadat de staking bekend was geworden. De koers van Boeing zakte die dag met bijna 4 procent.

De laatste staking bij Boeing was in 2008 en duurde 52 dagen. Die werkonderbreking zou de vliegtuigfabrikant zo'n 100 miljoen dollar omzet per dag hebben gekost.

Meer uit Financieel

Zwitserse omroep SRG moet bezuinigen en schrapt 900 banen

ZÜRICH (ANP/AFP) - De Zwitserse nationale omroep SRG schrapt de komende drie jaar ongeveer negenhonderd banen, om de kosten te verlagen "te midden van de omwentelingen in het medialandschap". Volgens de publieke omroep moet de reorganisatie een kostenbesparing van 270 miljoen Zwitserse frank (290 miljoen euro) opleveren tegen 2029.

1 uur geleden
Wall Street begint hoger aan korte Thanksgivingweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst begonnen aan de verkorte handelsweek. De Amerikaanse financiële markten zijn donderdag gesloten vanwege de viering van Thanksgiving. Op de dag na Thanksgiving, die bekendstaat als Black Friday, is Wall Street slechts een halve dag open. De handelsvolumes op de beurzen zullen naar verwachting relatief beperkt blijven.

2 uur geleden
Novo Nordisk stopt onderzoek naar Alzheimer met Ozempic-pil

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk stopt met twee grootschalige onderzoeken naar de behandeling van de ziekte van Alzheimer. In de studies werd onderzocht of semaglutide, het actieve ingrediënt van Novo Nordisks diabetes- en afslankmedicijnen Ozempic en Wegovy, de progressie van de ziekte van Alzheimer helpt vertragen.

4 uur geleden
Brussel uit bezwaren rond grote deal bedrijf achter Taylor Swift

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De overname van het Amerikaanse platenlabel Downtown door muziekconcern Universal Music Group (UMG) is onzekerder geworden, omdat de Europese Commissie de deal niet zomaar wil goedkeuren. Toezichthouders in Brussel hebben bezwaren vanwege de concurrentie in de markt. UMG, het platenbedrijf achter sterren als Taylor Swift en Harry Styles, moet met voorstellen komen om die zorgen weg te nemen, anders kan de deal begin volgend jaar worden geblokkeerd.

5 uur geleden
Staalbedrijf FNsteel uit Alblasserdam komt in Duitse handen

ALBLASSERDAM (ANP) - Staalbedrijf FNsteel uit Alblasserdam wordt overgenomen door het Duitse Saarstahl. FNsteel is producent van staal om bijvoorbeeld moeren, bouten en kogellagers van te maken en is een belangrijke leverancier aan de auto-industrie en de bouwsector. De partijen maakten geen overnamesom bekend. De overname moet nog voor het einde van dit jaar worden afgerond, afhankelijk van goedkeuring van toezichthouders.

5 uur geleden
Handelschef: gesprek EU-handelsministers en VS is graadmeter

BRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandag hebben met de EU-handelsministers in Brussel, is een soort politieke "graadmeter voor de verhoudingen tussen de EU en de VS". Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) voorafgaand aan de vergadering met de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick en handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer.

6 uur geleden
Truckbouwers mogelijk nog miljarden kwijt aan claims kartelschade

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Vrachtwagenfabrikanten die jaren geleden samenspanden in het zogenoemde truckkartel zijn mogelijk nog miljarden euro's kwijt aan schadeclaims van klanten. In München begint maandag een reeks hoorzittingen die geldt als een cruciale fase in de afwikkeling van honderden procedures tegen fabrikanten als MAN, Volvo, Daimler, Iveco en ook DAF.

8 uur geleden