Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staking bij apotheken dinsdag in het oosten

Staking bij apotheken dinsdag in het oosten

ZWOLLE (ANP) - Voor de tiende keer leggen medewerkers van apotheken regionaal het werk neer. Volgens vakbonden FNV en CNV doen ongeveer duizend medewerkers van 239 apotheken in Overijssel, Gelderland en Flevoland dinsdag mee aan de stakingsdag. Ook is er een manifestatie in Zwolle. De bonden willen volgende week dinsdag een landelijke staking houden met een protest in Den Haag, wanneer er tegen die tijd nog geen cao-akkoord is.

Flevoland was de enige provincie waar nog geen regionale staking is gehouden. De vakbonden FNV en CNV en de werkgevers ruziën al enkele maanden over een nieuwe cao. De bonden willen dat de salarissen met terugwerkende kracht vanaf 1 juli met 6 procent worden verhoogd. Ook moet het minimumloon omhoog. De apotheekbedrijven bieden 2 procent loonsverhoging vanaf 1 juli dit jaar en ongeveer 5 procent per 1 juli 2025. De werkgevers zeggen dat ze geen geld hebben om de salarissen verder te verhogen.

Volgens de vakbonden is het de eerste keer in de geschiedenis dat apotheekmedewerkers staken. Ze benadrukken dat bij de regionale acties en bij de landelijke staking apotheken openblijven zodat mensen in geval van nood hun medicijnen krijgen.

Meer uit Binnenland

NS toont vanaf december lijnnummers op stationsborden

UTRECHT (ANP) - De NS laat vanaf 13 december lijnnummers zien op informatieschermen op stations. De nummers moeten reizigers helpen hun trein te herkennen en geven vooral bij overstappen, spoorwijzigingen en verstoringen meer houvast.

25 minuten geleden
Meer Europese steden willen bescherming van Strafhof in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Meer steden willen Europese maatregelen om het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag te beschermen tegen Amerikaanse sancties. De burgemeesters van Amsterdam, Barcelona, Brussel, Lille, Parijs, Rome en Straatsburg hebben samen met Den Haag een brief gestuurd aan Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie.

1 uur geleden
In hoger beroep veertien jaar cel voor 'abortusmoord' Diemen

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft woensdag in hoger beroep de 55-jarige Dennis van E. veroordeeld tot veertien jaar cel voor de moord op zijn ongeboren kind en de fatale mishandeling van de moeder daarvan, de 32-jarige Braziliaanse Patricia Oliveira dos Santos.

1 uur geleden
Taakstraffen geëist voor grafschennis begraafplaats Amersfoort

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag voor de rechtbank in Utrecht taakstraffen van 40 tot 200 uur geëist tegen vier vrouwen voor grafschennis. De verdachten zouden op 11 september 2021 hebben deelgenomen aan een paranormale sessie op de begraafplaats Rusthof bij Amersfoort.

2 uur geleden
Eis 10 jaar cel voor beroven en verkrachten sekswerkers Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Amsterdam tien jaar cel geëist tegen de 34-jarige Soufiane El A., voor het beroven, verkrachten en opsluiten van twee vrouwen. "Een buitengewoon nare zaak", aldus de officier van justitie.

2 uur geleden
BuZa aan reizigers rond Madrid: neem contact op met familie

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) roept Nederlanders in de regio tussen het Spaanse Madrid en Andalusië op hun familie of vrienden te laten weten hoe het met ze gaat. Bij de plaats Urda, circa 100 kilometer ten zuiden van Madrid, botsten woensdag twee hogesnelheidstreinen op elkaar. Daarbij zijn volgens verschillende Spaanse media tientallen doden gevallen.

4 uur geleden
Politie neemt servers in beslag bij internationaal onderzoek

UTRECHT (ANP) - De politie heeft tientallen servers in beslag genomen in een internationaal onderzoek naar een malafide hostingbedrijf. De onderneming wordt ervan verdacht medeplichtig te zijn aan het mogelijk maken van cybercriminaliteit.

6 uur geleden