Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stakende Spaanse voetbalsters melden zich voor trainingskamp

Stakende Spaanse voetbalsters melden zich voor trainingskamp

MADRID (ANP) - Vijf Spaanse voetbalsters die momenteel in staking zijn hebben zich gemeld in een hotel in Madrid om aan te sluiten bij het trainingskamp van de Spaanse nationale ploeg in aanloop naar de komende interlands in de Nations League. De speelsters staken omdat ze willen dat er veranderingen worden doorgevoerd bij de Spaanse voetbalfederatie.

Montse Tomé, de opvolgster van de ontslagen bondscoach Jorge Vilda, had vijftien speelsters die deel uitmaakten van de WK-selectie opgeroepen, ook al hebben die hun staking nog niet officieel beëindigd. Een groep van 39 speelsters liet vrijdag al weten door te gaan met de staking en pleitte voor verdere veranderingen bij de Spaanse voetbalbond RFEF. Ze zeiden toen dat het aftreden van bondsvoorzitter Luis Rubiales, die Jenni Hermoso na de gewonnen WK-finale ongevraagd op de mond had gekust, niet voldoende was om terug te keren bij het nationale team.

Onder meer Olga Carmona, die deel uitmaakte van de Spaanse ploeg die de wereldtitel won, en vier andere speelsters meldden zich dinsdag in Madrid. Dat deed het vijftal samen met Athenea del Castillo, die geen deel uitmaakt van de groep speelsters die staakt. Naar verwachting zullen later op de dag meer speelsters zich melden.

Boete als sanctie

Speelsters van de Spaanse nationale ploeg die hun selectie voor de komende interlands weigeren, zullen daarvoor mogelijk een sanctie krijgen. Ze riskeren een boete van 3000 tot 30.000 euro en kunnen zelfs hun licentie verliezen voor een periode van vijf jaar. Dat heeft voorzitter Victor Francos van de Spaanse Hoge Raad voor de Sport (CSD) gezegd in een reactie op de berichten van de speelsters. Volgens een Spaanse sportwet uit 2022 wordt het weigeren van een oproep voor een nationale ploeg beschouwd als een "heel ernstig vergrijp".

Spanje neemt het vrijdag in de Nations League op tegen Zweden en speelt volgende week dinsdag tegen Zwitserland. Beide wedstrijden tellen ook mee voor de kwalificaties richting Olympische Spelen van Parijs.

Meer uit Voetbal

Israëlische voetballer Abed verruilt Jong PSV voor Levante

EINDHOVEN (ANP) - Tay Abed (21) stapt van PSV over naar het Spaanse Levante. Dat heeft de Eindhovense club bekendgemaakt. De aanvaller heeft een contract tot medio 2029 getekend. Levante speelt op het hoogste niveau in Spanje.

1 uur geleden
Arsenal verslaat Inter in Milaan en zet zegereeks voort

MILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriën Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.

12 uur geleden
Ajax houdt door zege kans op tussenronde in de Champions League

VILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.

12 uur geleden
NEC via amateurs van De Treffers naar kwartfinale KNVB-beker

GROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.

15 uur geleden
Directeur Te Kloese houdt vertrouwen in ommekeer met Van Persie

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.

16 uur geleden
Bondsvoorzitter KNVB: we gaan 'tot nu toe wel' naar het WK in VS

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.

18 uur geleden
Toonaangevende vrouwenvoetbalclubs over grens 150 miljoen euro

LONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.

1 dag geleden