Stakende Spaanse voetbalsters melden zich voor trainingskamp
MADRID (ANP) - Vijf Spaanse voetbalsters die momenteel in staking zijn hebben zich gemeld in een hotel in Madrid om aan te sluiten bij het trainingskamp van de Spaanse nationale ploeg in aanloop naar de komende interlands in de Nations League. De speelsters staken omdat ze willen dat er veranderingen worden doorgevoerd bij de Spaanse voetbalfederatie.
Montse Tomé, de opvolgster van de ontslagen bondscoach Jorge Vilda, had vijftien speelsters die deel uitmaakten van de WK-selectie opgeroepen, ook al hebben die hun staking nog niet officieel beëindigd. Een groep van 39 speelsters liet vrijdag al weten door te gaan met de staking en pleitte voor verdere veranderingen bij de Spaanse voetbalbond RFEF. Ze zeiden toen dat het aftreden van bondsvoorzitter Luis Rubiales, die Jenni Hermoso na de gewonnen WK-finale ongevraagd op de mond had gekust, niet voldoende was om terug te keren bij het nationale team.
Onder meer Olga Carmona, die deel uitmaakte van de Spaanse ploeg die de wereldtitel won, en vier andere speelsters meldden zich dinsdag in Madrid. Dat deed het vijftal samen met Athenea del Castillo, die geen deel uitmaakt van de groep speelsters die staakt. Naar verwachting zullen later op de dag meer speelsters zich melden.
Boete als sanctie
Speelsters van de Spaanse nationale ploeg die hun selectie voor de komende interlands weigeren, zullen daarvoor mogelijk een sanctie krijgen. Ze riskeren een boete van 3000 tot 30.000 euro en kunnen zelfs hun licentie verliezen voor een periode van vijf jaar. Dat heeft voorzitter Victor Francos van de Spaanse Hoge Raad voor de Sport (CSD) gezegd in een reactie op de berichten van de speelsters. Volgens een Spaanse sportwet uit 2022 wordt het weigeren van een oproep voor een nationale ploeg beschouwd als een "heel ernstig vergrijp".
Spanje neemt het vrijdag in de Nations League op tegen Zweden en speelt volgende week dinsdag tegen Zwitserland. Beide wedstrijden tellen ook mee voor de kwalificaties richting Olympische Spelen van Parijs.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
6 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
12 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
14 uur geleden