Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stakende Spaanse voetbalsters melden zich voor trainingskamp

Stakende Spaanse voetbalsters melden zich voor trainingskamp

MADRID (ANP) - Vijf Spaanse voetbalsters die momenteel in staking zijn hebben zich gemeld in een hotel in Madrid om aan te sluiten bij het trainingskamp van de Spaanse nationale ploeg in aanloop naar de komende interlands in de Nations League. De speelsters staken omdat ze willen dat er veranderingen worden doorgevoerd bij de Spaanse voetbalfederatie.

Montse Tomé, de opvolgster van de ontslagen bondscoach Jorge Vilda, had vijftien speelsters die deel uitmaakten van de WK-selectie opgeroepen, ook al hebben die hun staking nog niet officieel beëindigd. Een groep van 39 speelsters liet vrijdag al weten door te gaan met de staking en pleitte voor verdere veranderingen bij de Spaanse voetbalbond RFEF. Ze zeiden toen dat het aftreden van bondsvoorzitter Luis Rubiales, die Jenni Hermoso na de gewonnen WK-finale ongevraagd op de mond had gekust, niet voldoende was om terug te keren bij het nationale team.

Onder meer Olga Carmona, die deel uitmaakte van de Spaanse ploeg die de wereldtitel won, en vier andere speelsters meldden zich dinsdag in Madrid. Dat deed het vijftal samen met Athenea del Castillo, die geen deel uitmaakt van de groep speelsters die staakt. Naar verwachting zullen later op de dag meer speelsters zich melden.

Boete als sanctie

Speelsters van de Spaanse nationale ploeg die hun selectie voor de komende interlands weigeren, zullen daarvoor mogelijk een sanctie krijgen. Ze riskeren een boete van 3000 tot 30.000 euro en kunnen zelfs hun licentie verliezen voor een periode van vijf jaar. Dat heeft voorzitter Victor Francos van de Spaanse Hoge Raad voor de Sport (CSD) gezegd in een reactie op de berichten van de speelsters. Volgens een Spaanse sportwet uit 2022 wordt het weigeren van een oproep voor een nationale ploeg beschouwd als een "heel ernstig vergrijp".

Spanje neemt het vrijdag in de Nations League op tegen Zweden en speelt volgende week dinsdag tegen Zwitserland. Beide wedstrijden tellen ook mee voor de kwalificaties richting Olympische Spelen van Parijs.

Meer uit Voetbal

FC Groningen rekent af met tien Volendammers: 3-0

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.

36 minuten geleden
Raphinha helpt Barcelona aan zege op Osasuna

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.

40 minuten geleden
NEC verspeelt na vier zeges op rij punten bij Telstar

VELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.

2 uur geleden
Liverpool wint met invaller Salah van Brighton

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.

3 uur geleden
Feyenoord traint met Nieuwkoop en Watanabe voor honderden fans

ROTTERDAM (ANP) - Bart Nieuwkoop en Tsuyoshi Watanabe hebben de laatste training van Feyenoord voor het uitduel van zondag met Ajax afgewerkt. Beide verdedigers ontbraken donderdag in de verloren uitwedstrijd tegen FCSB omdat ze onvoldoende fit waren.

5 uur geleden
Liverpool begint zonder Salah in basis aan thuisduel met Brighton

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool begint zonder Mohamed Salah aan de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion. De aanvaller zit op de bank als het duel om 16.00 uur begint. Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch verschijnen wel aan de aftrap. Van Dijk staat voor zijn 250e wedstrijd voor de regerend kampioen in de Premier League.

6 uur geleden
Vijf miljoen fans willen ondanks hoge ticketprijzen naar WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).

7 uur geleden