Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stakende Spaanse voetbalsters melden zich voor trainingskamp

Stakende Spaanse voetbalsters melden zich voor trainingskamp

MADRID (ANP) - Vijf Spaanse voetbalsters die momenteel in staking zijn hebben zich gemeld in een hotel in Madrid om aan te sluiten bij het trainingskamp van de Spaanse nationale ploeg in aanloop naar de komende interlands in de Nations League. De speelsters staken omdat ze willen dat er veranderingen worden doorgevoerd bij de Spaanse voetbalfederatie.

Montse Tomé, de opvolgster van de ontslagen bondscoach Jorge Vilda, had vijftien speelsters die deel uitmaakten van de WK-selectie opgeroepen, ook al hebben die hun staking nog niet officieel beëindigd. Een groep van 39 speelsters liet vrijdag al weten door te gaan met de staking en pleitte voor verdere veranderingen bij de Spaanse voetbalbond RFEF. Ze zeiden toen dat het aftreden van bondsvoorzitter Luis Rubiales, die Jenni Hermoso na de gewonnen WK-finale ongevraagd op de mond had gekust, niet voldoende was om terug te keren bij het nationale team.

Onder meer Olga Carmona, die deel uitmaakte van de Spaanse ploeg die de wereldtitel won, en vier andere speelsters meldden zich dinsdag in Madrid. Dat deed het vijftal samen met Athenea del Castillo, die geen deel uitmaakt van de groep speelsters die staakt. Naar verwachting zullen later op de dag meer speelsters zich melden.

Boete als sanctie

Speelsters van de Spaanse nationale ploeg die hun selectie voor de komende interlands weigeren, zullen daarvoor mogelijk een sanctie krijgen. Ze riskeren een boete van 3000 tot 30.000 euro en kunnen zelfs hun licentie verliezen voor een periode van vijf jaar. Dat heeft voorzitter Victor Francos van de Spaanse Hoge Raad voor de Sport (CSD) gezegd in een reactie op de berichten van de speelsters. Volgens een Spaanse sportwet uit 2022 wordt het weigeren van een oproep voor een nationale ploeg beschouwd als een "heel ernstig vergrijp".

Spanje neemt het vrijdag in de Nations League op tegen Zweden en speelt volgende week dinsdag tegen Zwitserland. Beide wedstrijden tellen ook mee voor de kwalificaties richting Olympische Spelen van Parijs.

Meer uit Voetbal

Teleurgestelde Koeman: we gingen steeds slordiger spelen

ROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."

7 minuten geleden
De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

4 uur geleden
Rechtsback Dumfries medisch gekeurd door Real Madrid

ROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.

4 uur geleden
Van Dijk: hopelijk komt scherpte snel terug bij Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."

4 uur geleden
Arnaldi naar halve finale Roland Garros na opgave Berrettini

PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.

5 uur geleden
Oranje verliest voorlaatste oefenduel voor WK van Algerije (0-1)

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.

5 uur geleden
Voetballers Congo spelen gelijk in oefenduel met Denemarken

LUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

5 uur geleden