Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stakende Spaanse truckers veroorzaken voedseltekorten

Stakende Spaanse truckers veroorzaken voedseltekorten

MADRID (ANP/RTR) - De staking van Spaanse vrachtwagenchauffeurs zorgt voor steeds meer problemen. In supermarkten door het hele land ontstaan al tekorten en dat lijkt voorlopig niet te veranderen. Drie Spaanse truckersvakbonden hebben zich namelijk bij de staking aangesloten. Ze noemden een pakket met lastenverlichtende maatregelen ter waarde van 500 miljoen euro dat de Spaanse regering had aangekondigd onvoldoende om de stijgende dieselprijzen te compenseren.

De truckers staken al sinds vorige week vanwege de hoge brandstofprijzen en houden onder meer distributiecentra geblokkeerd. Verschillende bedrijven hebben al aangegeven problemen te ondervinden, waaronder Volkswagen dat een fabriek moest sluiten. Levensmiddelenproducent Danone en brouwer Heineken waarschuwden dat ze dit mogelijk ook moeten doen.

Het steunpakket van de Spaanse regering bestaat uit directe steun voor de truckers en zou begin volgende week van kracht moeten worden. De drie chauffeursvakbonden bekritiseren het plan echter omdat "het niet duidelijk is waar het uit gaat bestaan, hoe het zal werken en hoeveel elke vrachtwagenchauffeur krijgt". De drie bonden sloten zich aan bij een gelegenheidsverbond van afzonderlijke truckers en eigenaren van kleine transportbedrijven die sinds begin vorige week staken.

Als reactie op de steun van de vakbonden voor de staking heeft transportminister Raquel Sánchez al laten weten dat de regering nu een algehele prijsverlaging voor brandstoffen overweegt.

Meer uit Buitenland

VS stellen dat aanvallen op militaire doelen gericht zijn

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse aanvallen op Iran zijn gericht op militaire doelen, aldus een functionaris tegenover nieuwszender CNN. In Teheran worden ook raketinslagen gemeld bij het presidentieel paleis en het machtscentrum van de leider van het land, Ali Khamenei. Die is niet meer in de hoofdstad volgens plaatselijke media. President Masoud Pezeshkian zou de aanval hebben overleefd.

5 minuten geleden
Trump: we maken Irans raketprogramma met de grond gelijk

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een video op Truth Social bevestigd dat zijn land bezig is met een luchtaanval op Iran. Hij zegt dat Iran bezig was met het ontwikkelen van kernwapens en dat de Verenigde Staten dat niet konden toestaan. Ook verklaart hij dat Irans raketprogramma "met de grond gelijk" zal worden gemaakt.

7 minuten geleden
Iran bereidt tegenaanvallen voor na Israëlisch-Amerikaanse aanval

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran is bezig met de voorbereidingen van een vergeldingsaanval na de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op het land. Een functionaris zegt tegen persbureau Reuters dat de tegenaanval "verpletterend" zal zijn.

14 minuten geleden
Irak sluit luchtruim na aanvallen op buurland Iran

BAGDAD (ANP/AFP) - Irak heeft het luchtruim gesloten vanwege de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op het buurland Iran. Ook Iran zelf heeft het luchtruim voor onbepaalde tijd afgesloten na de aanvallen.

15 minuten geleden
VS voeren ook aanvallen op Iran uit

WASHINGTON/JERUZALEM (ANP/RTR) - De Verenigde Staten voeren ook aanvallen uit op Iran. Dit hebben The New York Times en persbureau Reuters van officiële zijde vernomen. Israël had al laten weten dat de aanvallen lang voorbereid zijn en gecoördineerd worden met de Amerikanen.

32 minuten geleden
Israël meldt aanval op Iran te hebben uitgevoerd

JERUZALEM/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft volgens het Israëlische ministerie van Defensie een aanval op Iran uitgevoerd. In Teheran zijn meerdere explosies gemeld door plaatselijke media. Er zijn volgens de media grote explosies geweest in het centrum van de Iraanse hoofdstad, waar paniek is uitgebroken.

1 uur geleden
Bill Clinton heeft alle vragen van onderzoekscommissie beantwoord

WASHINGTON (ANP/AFP) - De getuigenis van Bill Clinton voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden vrijdag was "zeer productief". Dat stelt de Republikeinse voorzitter van het comité, James Comer. De commissie ondervroeg de oud-president over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.

1 uur geleden