Stakende Spaanse truckers veroorzaken voedseltekorten
MADRID (ANP/RTR) - De staking van Spaanse vrachtwagenchauffeurs zorgt voor steeds meer problemen. In supermarkten door het hele land ontstaan al tekorten en dat lijkt voorlopig niet te veranderen. Drie Spaanse truckersvakbonden hebben zich namelijk bij de staking aangesloten. Ze noemden een pakket met lastenverlichtende maatregelen ter waarde van 500 miljoen euro dat de Spaanse regering had aangekondigd onvoldoende om de stijgende dieselprijzen te compenseren.
De truckers staken al sinds vorige week vanwege de hoge brandstofprijzen en houden onder meer distributiecentra geblokkeerd. Verschillende bedrijven hebben al aangegeven problemen te ondervinden, waaronder Volkswagen dat een fabriek moest sluiten. Levensmiddelenproducent Danone en brouwer Heineken waarschuwden dat ze dit mogelijk ook moeten doen.
Het steunpakket van de Spaanse regering bestaat uit directe steun voor de truckers en zou begin volgende week van kracht moeten worden. De drie chauffeursvakbonden bekritiseren het plan echter omdat "het niet duidelijk is waar het uit gaat bestaan, hoe het zal werken en hoeveel elke vrachtwagenchauffeur krijgt". De drie bonden sloten zich aan bij een gelegenheidsverbond van afzonderlijke truckers en eigenaren van kleine transportbedrijven die sinds begin vorige week staken.
Als reactie op de steun van de vakbonden voor de staking heeft transportminister Raquel Sánchez al laten weten dat de regering nu een algehele prijsverlaging voor brandstoffen overweegt.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Meldingen van hevige aanvallen kwamen vrijdag uit de Iraanse hoofdstad Teheran. Israël had aangekondigd "infrastructuur van het regime" aan te vallen in "een nieuwe fase" van de oorlog.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft contact gezocht met de Verenigde Staten om een akkoord te sluiten. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump donderdag op een bijeenkomst met het voetbalteam Inter Miami in het Witte Huis. Trump zei dat zijn reactie was: "Jullie zijn een beetje laat."
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Ook het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een resolutie verworpen om de macht van president Donald Trump te beperken om oorlog te voeren tegen Iran. De Senaat deed dat woensdag al.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De spanningen in het Midden-Oosten hebben directe gevolgen voor de veiligheid in de Europese Unie, waarschuwde politiedienst Europol tegen het Spaanse persbureau EFE. Zo is er een verhoogd risico op terrorisme, georganiseerde misdaad, extremisme en cyberaanvallen.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft de ballistische raketverdediging versterkt nu Iran zijn aanvallen in het Midden-Oosten opvoert, meldt woordvoerder kolonel Martin O'Donnell. Een raket was woensdag op weg naar Turkije, een NAVO-lidstaat, voordat deze werd neergehaald.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Een door de Franse regering gecharterd Air France-vliegtuig dat onderweg was naar de Verenigde Arabische Emiraten moest donderdagavond omkeren vanwege raketvuur in het gebied. Dat schrijft transportminister Philippe Tabarot op X. "Deze situatie weerspiegelt de instabiliteit in de regio en de complexiteit van repatriëringsoperaties."
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir claimt dat sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen van zaterdag zijn begonnen het grootste deel van de Iraanse luchtafweer is uitgeschakeld. Het gaat volgens hem om 80 procent van de luchtafweerinstallaties en daarnaast ook om 60 procent van de lanceerinrichtingen voor de Iraanse ballistische raketten.
10 uur geleden