Stage Entertainment brengt Disneymusical Frozen naar Nederland
AMSTERDAM (ANP) - De Disneymusical Frozen komt naar Nederland. Dat heeft producent Stage Entertainment Nederland vrijdag bekendgemaakt. Het bedrijf heeft een oproep voor de audities voor de Nederlandse versie van het stuk online geplaatst.
De musical volgde op de succesvolle, met een Oscar bekroonde animatiefilm uit 2013. Het eerste deel en het vervolg zijn met een opbrengst van 1,2 en 1,4 miljard dollar de succesvolste animatiefilms ooit. De voorstelling beleefde de wereldpremière in maart 2018 en werd dat theaterseizoen een van de populairste musicals op Broadway. Het stuk werd stopgezet tijdens de coronaperiode, toen de Amerikaanse theaters lange tijd de deuren moesten sluiten. Er gingen inmiddels wel andere versies in Londen en Hamburg in première.
Het is nog niet duidelijk wanneer de voorstelling in Nederland in première gaat en in welk theater, beklemtoont de woordvoerder van Stage. Andere musicals van Disney, zoals The Lion King en Aladdin, waren te zien in het Circustheater. De nieuwe versie van Aida ging daar onlangs in première.
Frozen is losjes gebaseerd op het sprookje De Sneeuwkoningin van Hans Christian Andersen over een meisje dat door haar boze zus, de sneeuwkoningin, wordt vervloekt. Zij moet vervolgens een lange reis door het bevroren koninkrijk maken om haar bevroren hart weer te laten smelten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.
3 uur geledenUITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
12 uur geleden