Stafchef Zelensky en vicepremier naar VS na overleg met Rusland
KYIV/WASHINGTON (ANP/RTR) - De stafchef van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, en de eerste vicepremier Joelia Svyrydenko zijn met een delegatie in Washington aangekomen voor gesprekken met Amerikaanse functionarissen.
De twee zijn naar de VS gereisd na het overleg in Istanbul tussen Oekraïne en Rusland. De strijdende partijen spraken maandag met Turkije als bemiddelaar over mogelijkheden voor een bestand en voor een vredesregeling.
In Washington is bevestigd dat "een Oekraïense delegatie topfunctionarissen" is aangekomen om te praten "over defensie, de toestand aan het front en over economische vraagstukken". President Donald Trump ontvangt de delegatie in het Witte Huis.
Opnieuw in gesprek
Oekraïne en Rusland hadden maandag hun tweede bijeenkomst in Istanbul sinds half mei. Toen kwamen Oekraïne en Rusland voor het eerst in ruim drie jaar samen voor direct overleg. Ze kwamen in mei overeen elk duizend gevangenen vrij te laten. Ze spraken ook af opnieuw in gesprek te gaan en met voorstellen te komen voor het beëindigen van de vijandelijkheden en voor vrede tussen de buurlanden.
De VS zijn een belangrijke aanjager geweest van vredesoverleg. De dit jaar aangetreden president Donald Trump heeft gezegd dat hij de oorlog zo snel mogelijk wil beëindigen.
Meer uit Buitenland
MINAB (ANP) - Amnesty International wil dat degenen die verantwoordelijk zijn voor de luchtaanval op een school in Iran ter verantwoording worden geroepen. De mensenrechtenorganisatie zegt uitgebreid onderzoek te hebben gedaan en stelt dat het Amerikaanse leger waarschijnlijk niet genoeg voorzorgsmaatregelen heeft genomen om burgerslachtoffers te voorkomen. In de school werden zeker 168 mensen gedood, onder wie meer dan honderd kinderen.
27 minuten geledenMADRID (ANP) - Spanje doet niet mee aan een militaire missie in de Straat van Hormuz, zegt defensieminister Margarita Robles. Spanje noemt de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran al langer illegaal. Het peinst er volgens haar niet over om mee te gaan in pogingen om die oorlog te ondersteunen.
51 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft met Kenia afgesproken dat er geen Kenianen meer zullen worden ingezet in de oorlog met Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken Musalia Mudavadi zei die toezegging te hebben gekregen in een gesprek met zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov in Moskou.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt dit jaar 458 miljoen euro vrij van het humanitaire budget voor hulp in het Midden-Oosten. Het grootste deel van het budget gaat naar Syrië (210 miljoen) en naar de Palestijnen (124 miljoen). Ook gaat er geld voor humanitaire hulp naar Libanon (100 miljoen), Jordanië (15,5 miljoen) en Egypte (8 miljoen).
2 uur geledenLINCOLN (ANP) - Meer dan 600.000 hectare van de Amerikaanse staat Nebraska ligt in de as door natuurbranden, schrijft persbureau Reuters. Het zou onder meer gaan om de grootste natuurbrand ooit in de staat en nog drie andere kleinere branden. Hoge windsnelheden, lage luchtvochtigheid en droge omstandigheden leidden tot de grote natuurbranden.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk werkt met medestanders aan een gezamenlijk plan om een einde te maken aan de blokkade van de Straat van Hormuz voor onder meer olie- en gastankers, zegt premier Keir Starmer. Het wordt geen NAVO-missie, onderstreepte hij, na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat bondgenoten moeten helpen bij het heropenen van de zeestraat.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Iraanse autoriteiten moeten stoppen met het gebruik van excessief geweld tegen burgers, de internettoegang herstellen en opgepakte demonstranten vrijlaten. Die oproep doet VN-rapporteur Mai Sato, die onderzoek deed naar het gewelddadige optreden tegen de protesten in Iran die voorafgingen aan de oorlog.
4 uur geleden