
'Stafchef premier Malta lekte over onderzoek'
VALLETTA (ANP/RTR) - De toenmalige stafchef van de Maltese regering Keith Schembri lekte informatie over het onderzoek naar de geruchtmakende moord op een journaliste. Dat beweerde de hoofdverdachte in de zaak voor een Maltese rechtbank. Deze Yorgen Fenech zou onder meer zijn getipt dat zijn telefoon onder de tap stond.
De rijke zakenman Fenech is vorige week in staat van beschuldiging gesteld. Hij eist dat de politiefunctionaris die het onderzoek leidt van de zaak wordt gehaald. Die zou nauwe banden hebben met Schembri, die ook korte tijd heeft vastgezeten.
Fenech ontkent betrokken te zijn bij de moord op journaliste Daphne Caruana Galizia, die in 2017 is gedood met een autobom. De zakenman wijst met een beschuldigende vinger naar Schembri. Die zou hem na zijn arrestatie briefjes hebben toegespeeld met instructies over wat hij moest zeggen tijdens het politieverhoor. Ook zou de voormalige stafchef prat zijn gegaan op zijn goede relatie met hoofdonderzoeker Keith Arnaud.
De Maltese regering heeft eerder gratie verleend aan een andere verdachte in de zaak vanwege zijn getuigenis. Die verklaarde dat Fenech de journaliste dood wilde vanwege een artikel waar ze aan werkte.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent stelt dat de ontmoeting tussen president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky in de Sint-Pietersbasiliek heeft bijgedragen aan de afronding van de mineralendeal. Volgens Bessent is de overeenkomst bovendien een sterk signaal aan Rusland dat de Verenigde Staten en Oekraïne op één lijn zitten.
45 minuten geledenKHARTOEM (ANP/AFP) - De paramilitaire groep Rapid Support Forces (RSF), die al twee jaar oorlog voert met het Soedanese leger, heeft het presidentieel paleis in Khartoem beschoten. De RSF had het strategisch en symbolisch belangrijke bouwwerk lang zelf in handen, maar verloor eind maart de controle over het paleis.
47 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha heeft de mineralendeal met de Verenigde Staten verwelkomd. Hij spreekt van "een belangrijke mijlpaal in het strategische partnerschap tussen Oekraïne en de VS, gericht op het versterken van de Oekraïense economie en veiligheid".
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat Israël helpen bij de bestrijding van natuurbranden in de buurt van Jeruzalem. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen meldt op X dat blusvliegtuigen uit Italië, Griekenland, Cyprus en Kroatië onderweg zijn naar Israël.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Bij de gevechten tussen druzische strijders en Syrische troepen die gelinkt zijn aan de regering zijn opnieuw zeker vijftien druzen gedood, meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. Zij zouden in de buurt van Damascus in een hinderlaag zijn gelopen.
3 uur geledenOSAKA (ANP/AFP) - De Japanse politie heeft een man opgepakt die was ingereden op een groep schoolkinderen. Volgens lokale media deed hij dat waarschijnlijk opzettelijk.
3 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Het Zuid-Koreaanse hooggerechtshof heeft een rechtszaak tegen de belangrijke oppositiefiguur Lee Jae-myung terugverwezen naar een lagere rechtbank. Dit leidt tot onzekerheid over Lee's deelname aan de presidentsverkiezingen in juni.
5 uur geleden