Stadspenning de Rotterdammert is voor André van Duin
ROTTERDAM (ANP) - André van Duin heeft dinsdag de stadspenning de Rotterdammert gekregen van burgemeester Ahmed Aboutaleb. Hij kreeg de gemeentelijke onderscheiding voor zijn "grote bijdrage als artiest en ambassadeur van Rotterdam".
Hij kreeg de bronzen penning tijdens een concert ter ere van zijn 60-jarig artiestenjubileum in het Nieuwe Luxor Theater. Aboutaleb sprak Van Duin toe: "Jij kan altijd de juiste woorden vinden. In je toespraak op de Dam, in songteksten en televisieprogramma's. Daarmee inspireer, ontwapen en ontroer je ons. En als je die lange oeuvrelijst bekijkt, zie je ook meteen hoe ontzettend veelzijdig je bent."
Van Duin werd in 1947 in Delfshaven in Rotterdam geboren. Hij gaf daar ook zijn eerste optreden in toenmalig Buurthuis Piet Hein. De komiek liet de stad regelmatig terugkomen in zijn werk en hij deed onder meer belangeloos mee in een campagne van de politie Rotterdam tegen babbeltrucs.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De website waarop lezers kunnen stemmen voor de NS Publieksprijs is woensdagmiddag offline gehaald na waarschuwingen over kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Boekenkoepel CPNB laat weten de website uit voorzorg te hebben gesloten.
9 uur geleden