Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stadspenning de Rotterdammert is voor André van Duin

Stadspenning de Rotterdammert is voor André van Duin

ROTTERDAM (ANP) - André van Duin heeft dinsdag de stadspenning de Rotterdammert gekregen van burgemeester Ahmed Aboutaleb. Hij kreeg de gemeentelijke onderscheiding voor zijn "grote bijdrage als artiest en ambassadeur van Rotterdam".

Hij kreeg de bronzen penning tijdens een concert ter ere van zijn 60-jarig artiestenjubileum in het Nieuwe Luxor Theater. Aboutaleb sprak Van Duin toe: "Jij kan altijd de juiste woorden vinden. In je toespraak op de Dam, in songteksten en televisieprogramma's. Daarmee inspireer, ontwapen en ontroer je ons. En als je die lange oeuvrelijst bekijkt, zie je ook meteen hoe ontzettend veelzijdig je bent."

Van Duin werd in 1947 in Delfshaven in Rotterdam geboren. Hij gaf daar ook zijn eerste optreden in toenmalig Buurthuis Piet Hein. De komiek liet de stad regelmatig terugkomen in zijn werk en hij deed onder meer belangeloos mee in een campagne van de politie Rotterdam tegen babbeltrucs.

Meer uit Binnenland

RIVM waarschuwt voor hoge ozonconcentraties

DEN HAAG (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) waarschuwt voor hoge ozonconcentraties. De hoogste concentraties lijken zich te ontwikkelen in een band van Leiden naar Hilversum, Utrecht en Flevoland tot aan Zwolle. Door ozon kan smog ontstaan, wat slecht is voor de luchtkwaliteit. Mensen die er gevoelig voor zijn, zoals astmapatiënten, kunnen daar last van hebben. Het RIVM adviseert hun om binnen te blijven en zware fysieke inspanning te beperken. Dit advies geldt vooral in de namiddag en het begin van de avond.

7 minuten geleden
Rijkswaterstaat stelt hitteprotocol in werking

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat heeft dinsdag het zogenoemde hitteprotocol ingesteld vanwege de warmte. Het protocol is om 10.00 uur in werking getreden, meldt een woordvoerder. Volgens Weeronline kan de temperatuur oplopen tot 33 graden Celsius. Er worden extra maatregelen genomen om automobilisten met pech op de snelweg snel naar een veilige locatie met voorzieningen te brengen. Het hitteprotocol geldt in heel Nederland, behalve de provincie Friesland.

9 minuten geleden
Militaire oefeningen Gelderland opgeschort om natuurbrandrisico

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Landmacht stopt voorlopig volledig met oefeningen in Gelderland waarbij explosieven, open vuur en pyrotechniek worden gebruikt. Dat meldt het krijgsonderdeel op sociale media. De reden is dat het risico op natuurbranden in de provincie dinsdag is verhoogd naar fase 2.

19 minuten geleden
Persoon doodgestoken in woning Tilburg, twee mensen aangehouden

TILBURG (ANP) - Bij een steekpartij in een huis aan de Tilburgse Trouwlaan is in de nacht van maandag op dinsdag een persoon overleden. Dat meldt de politie. De twee andere bewoners zijn aangehouden.

1 uur geleden
Gemeenten en provincies: meer geld nodig voor infrastructuur

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten en provincies hebben het Rijk opgeroepen meer geld te geven voor onderhoud en vervanging van infrastructuur, zoals wegen, bruggen, sluizen, viaducten en kades. Gebeurt dat niet, dan dreigt volgens de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en het Interprovinciaal Overleg (IPO) een "bereikbaarheidsinfarct" in Nederland. De lobbyclubs baseren zich op een rapport van de adviesbureaus Arcadis en Berenschot.

1 uur geleden
Aantal megastallen neemt volgens Wakker Dier toe

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt steeds meer megastallen, terwijl het aantal boerderijen juist afneemt. Volgens Wakker Dier komt dat door schaalvergroting: kleine boeren stoppen ermee, de groten worden groter.

3 uur geleden
Rode Kruis luidt noodklok om 'onbegrijpelijke' situatie Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat "straks ook vrouwen en kinderen in Ter Apel zonder opvangplek" staan als er door de overheid niet "onmiddellijk" wordt ingegrepen. De afgelopen dagen werden asielzoekers opgevangen in een congrescentrum in Groningen, vorige week gebeurde dat in Stadskanaal en Gieten. De hulporganisatie noemt het "onbegrijpelijk" dat er niet voldoende slaapplekken gerealiseerd kunnen worden.

4 uur geleden