Stadspenning de Rotterdammert is voor André van Duin
ROTTERDAM (ANP) - André van Duin heeft dinsdag de stadspenning de Rotterdammert gekregen van burgemeester Ahmed Aboutaleb. Hij kreeg de gemeentelijke onderscheiding voor zijn "grote bijdrage als artiest en ambassadeur van Rotterdam".
Hij kreeg de bronzen penning tijdens een concert ter ere van zijn 60-jarig artiestenjubileum in het Nieuwe Luxor Theater. Aboutaleb sprak Van Duin toe: "Jij kan altijd de juiste woorden vinden. In je toespraak op de Dam, in songteksten en televisieprogramma's. Daarmee inspireer, ontwapen en ontroer je ons. En als je die lange oeuvrelijst bekijkt, zie je ook meteen hoe ontzettend veelzijdig je bent."
Van Duin werd in 1947 in Delfshaven in Rotterdam geboren. Hij gaf daar ook zijn eerste optreden in toenmalig Buurthuis Piet Hein. De komiek liet de stad regelmatig terugkomen in zijn werk en hij deed onder meer belangeloos mee in een campagne van de politie Rotterdam tegen babbeltrucs.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De 26-jarige Belg die vrijdag in Amsterdam is aangehouden in de zaak rond de dodelijke schietpartij in Overasselt, blijft veertien dagen langer vast. De rechter-commissaris heeft dat maandag bepaald. De man werd maandag voorgeleid bij de rechtbank Gelderland.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse gerechtshof heeft maandag tot elf jaar en drie maanden gevangenisstraf opgelegd aan zes verdachten voor lidmaatschap van een criminele organisatie. Een deel zou een bijdrage hebben geleverd aan verkenningen voorafgaand aan de moord op Derk Wiersum. De advocaat stond de kroongetuige bij in het grote liquidatieproces Marengo. Hij werd in september 2019 vermoord bij zijn huis in Amsterdam.
32 minuten geledenMIDDELBURG (ANP) - Nederland en Noorwegen gaan nauwer samenwerken om de Noordzee beter te beschermen. Ze "verdiepen hun samenwerking" onder meer bij het toezicht op zee en het gebruik van satellietgegevens, hebben premier Rob Jetten en zijn Noorse collega Jonas Gahr Støre afgesproken. Jetten ontving Støre maandag in Zeeland.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-premier Mark Rutte vindt niet dat de overheid te weinig aandacht had voor critici van het coronabeleid. Naar mensen die met suggesties kwamen voor verbetering, werd volgens hem geluisterd. En het had "niet zoveel zin" om in gesprek te gaan met complotdenkers die het bestaan van het virus ontkenden, zei hij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-voetballer Quincy Promes heeft afgelopen zomer voor het eerst uitgebreid verklaard over zijn rol bij drugssmokkel. Dat zei zijn advocaat maandag tijdens een zitting in hoger beroep.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkiezingsoverwinning van de radicaal-rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt is een "wake-upcall" voor de politiek in het buurland, vindt Rob Jetten. "De Duitse kiezer heeft natuurlijk altijd gelijk, ook bij de Duitse verkiezingen. Tegelijkertijd is het zorgwekkend dat een partij met extreme standpunten, waar ook pro-Russische sentimenten in zitten, het zo goed heeft gedaan", aldus de premier bij een werkbezoek aan de Zeeuwse plaats Sluiskil.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Achttien gemeenten moeten zich binnenkort melden bij asielminister Bart van den Brink, omdat hij vindt dat ze te weinig doen om genoeg asielzoekers op te vangen. Ze komen onder "actief toezicht" te staan. Dat gold al voor 24 andere gemeenten.
3 uur geleden