
Stadsbestuur Kiev: 89 mensen omgekomen sinds begin oorlog
KIEV (ANP/RTR) - Het stadsbestuur van Kiev meldt dat 89 mensen in de Oekraïense hoofdstad zijn gedood sinds het begin van de Russische invasie op 24 februari. Onder de slachtoffers zijn vier kinderen.
Daarnaast zijn bijna vierhonderd mensen gewond geraakt. Het stadsbestuur laat ook weten dat 167 woongebouwen zijn beschadigd door Russische aanvallen. De cijfers zijn niet onafhankelijk geverifieerd. De Verenigde Naties hebben tot dusver ongeveer 1500 sterfgevallen in Oekraïne bevestigd.
Steeds meer Russische troepen trekken weg uit het noorden van Oekraïne, volgens de Oekraïense autoriteiten is dat in voorbereiding op een nieuw offensief in de oostelijke regio's Donetsk en Loehansk. "Het is veiliger geworden in Kiev, maar de dreiging van luchtaanvallen blijft", waarschuwt het stadsbestuur.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement is bijeengekomen voor een vertrouwensstemming over premier François Bayrou. Naar verwachting zal het parlement Bayrou wegsturen, slechts negen maanden na zijn aantreden.
16 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël weert de Spaanse vicepremier en arbeidsminister Yolanda Díaz. Het inreisverbod volgt op de aankondiging van maatregelen tegen Israël door de Spaanse premier Pedro Sánchez wegens wat hij "de genocide in Gaza" noemde.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft Hamas naar eigen zeggen "een laatste waarschuwing" gegeven om maandag in te stemmen met de Amerikaanse eis om de resterende Israëlische gijzelaars vrij te laten en zich over te geven. Doet de Palestijnse beweging dat niet, dan zal Israël zijn bombardementen op Gaza opvoeren, schrijft defensieminister Israel Katz op X. De uitspraken zijn van voordat bekend werd dat maandagochtend bij een aanslag in Jeruzalem meerdere doden vielen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De metro in de Britse hoofdstad Londen ligt vrijwel plat door een grote staking van het personeel. De actie duurt tot en met donderdag en zorgt voor veel ongemak voor passagiers, die gedwongen worden om thuis te werken of alternatieve vervoersmiddelen moeten zoeken zoals bussen. Dagelijks maken miljoenen mensen gebruik van de metro in Londen.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Palestijnse Hamasbeweging heeft de schietpartij in Jeruzalem geprezen. Volgens Israëlische media kwamen vooralsnog zes mensen om. Ook raakten meerdere mensen ernstig gewond. Volgens Hamas zou de aanslag zijn gepleegd door twee Palestijnse militanten. De organisatie noemde de aanval "een natuurlijke reactie" op de "Israëlische genocide" gericht tegen "onze mensen".
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China heeft zich uitgesproken tegen het Amerikaanse besluit om een zwarte lijst te maken met landen die Amerikanen onterecht vastzetten. "China is een rechtsstaat en er is absoluut geen sprake van onrechtmatige detentie", reageerde een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Spanje voert de druk op Israël op. Tankers met brandstof voor het Israëlische leger mogen straks niet meer aanmeren en vliegtuigen met defensiematerieel niet overvliegen. Wie rechtstreeks heeft deelgenomen aan de oorlog in Gaza mag Spanje niet meer in, kondigde premier Pedro Sánchez maandag aan.
5 uur geleden