Stadsbestuur Berlijn in beroep tegen uitspraak over demonstratie
BERLIJN (ANP/RTR) - Het Berlijnse stadsbestuur zegt dat het in beroep gaat tegen een gerechtelijke uitspraak die inhoudt dat een demonstratie tegen de coronamaatregelen zaterdag onder bepaalde voorwaarden mag doorgaan. De Berlijnse senaat had de demonstratie juist verboden nadat deelnemers van eerdere demonstraties geen afstand hadden gehouden of mondkapjes hadden gedragen.
De rechtbank stelde als voorwaarde dat het hoofdpodium voor de demonstratie verplaatst moet worden. Ook mag de afstand tussen de videoschermen niet kleiner zijn dan 300 meter en moeten de schermen met hekken worden omheind om te voorkomen dat mensen opeengepakt komen te staan. De organisatoren moeten er met behulp van een ordedienst en luidsprekermededelingen voor zorgen dat de demonstranten de voorgeschreven afstand van elkaar bewaren.
De organisatoren rekenen op vele duizenden deelnemers. Het aanvankelijke verbod leidde tot een stortvloed aan nieuwe aanvragen voor protestacties. De Berlijnse politie rukt zaterdag met meer dan 3000 agenten en waterkanonnen uit.
Risico op nieuwe besmettingen
De politie zei vrijdag voorbereid te zijn op eventuele gewelddadigheden nadat activisten hun volgers uit heel Europa op sociale media hadden opgeroepen om zich te bewapenen en naar de Duitse hoofdstad te komen voor de demonstratie. "Deze openlijk geuite bereidheid tot geweld tegen de autoriteiten is een nieuwe dimensie voor ons", zei vicepolitiechef Marco Langner op een persconferentie.
Onder de deelnemers worden ook personen verwacht die komen uit gebieden die door Duitsland als risicogebied zijn aangemerkt. Daarmee is er volgens de politie ook een verhoogd risico dat de demonstratie tot nieuwe besmettingen leidt. "Dit zijn mensen die tegen de coronamaatregelen zijn, dus we gaan ervan uit dat zij de afgelopen maanden geen voorzichtigheid hebben betracht", zei politiechef Barbara Slowik.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft Iraniërs gewaarschuwd geen treinen te gebruiken en uit de buurt te blijven van spoorwegen. Wie daar geen gehoor aan geeft, riskeert volgens de krijgsmacht zijn of haar eigen leven.
8 minuten geledenHANOI (ANP/AFP) - To Lam is dinsdag door de Nationale Vergadering tot president van Vietnam verkozen. De 68-jarige Lam is ook al de leider van de Vietnamese Communistische Partij. Nu Lam de eerste en tweede plek in de Vietnamese politiek bekleedt, heeft hij zijn macht verder geconsolideerd.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Een van de meest gedecoreerde militairen van Australië, oorlogsveteraan Ben Roberts-Smith, is gearresteerd op verdenking van oorlogsmisdaden. De Australische krant The Age schrijft dat Roberts-Smith op het vliegveld van Sydney is opgepakt. De politie wil enkel bevestigen dat het om "een 47-jarige oud-militair" gaat. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de moord op vijf mensen in Afghanistan tussen 2009 en 2012.
2 uur geledenHOUSTON (ANP/AFP) - De Artemis II-ruimtemissie is zojuist achter de maan gepasseerd. Na een verwacht communicatieverlies van ongeveer 40 minuten is er weer contact tussen wetenschappers van ruimtevaartorganisatie NASA en de vier astronauten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw gedreigd met aanvallen op Iraanse civiele infrastructuur. Tijdens een persconferentie herhaalde hij dat hij alle bruggen en energiecentrales in het land zal vernietigen als er geen deal komt voor de deadline dinsdag. Diezelfde bewoordingen gebruikte hij zondag ook.
10 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie hebben het record van verste ruimtereis verbroken. Iets voor 20.00 uur Nederlandse tijd bereikten de astronauten het verste punt dat ooit door een mens is bezocht. Ze zien hierbij delen van de maan die nog nooit eerder met het blote oog zijn waargenomen.
10 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Bij de jongste aanvallen van Israël op het buurland Libanon zijn in maart en april al rond de 1500 doden en meer dan 4600 gewonden gevallen volgens het ministerie van Gezondheid. Onder de doden waren volgens het Libanese ministerie 57 mensen die medische hulp boden.
12 uur geleden