
Stadionverbod Spurs-fan die spot drijft met Hillsborough-ramp
LONDEN (ANP) - Een supporters van Tottenham Hotspur heeft een stadionverbod opgelegd gekregen van drie jaar. De 25-jarige man, Kieron Darlow, krijgt de straf omdat hij op 30 april tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Tottenham de spot dreef met de Hillsborough-ramp uit 1989.
"Darlow gaf toe dat hij een gebaar naar de Liverpool-fans had gemaakt en dat dit een verwijzing was naar de Hillsborough-ramp", aldus Andrew Page, hoofdaanklager van de Crown Prosecution Service (CPS). "Hij gaf toe dat dit was om te suggereren dat fans zonder kaartjes destijds in het vak naar voren waren geschoven en deels verantwoordelijk waren voor de ramp die tot zoveel doden heeft geleid. Hij gaf toe dat het zijn bedoeling was dat de Liverpool-fans dit zouden zien en dat het hen zou intimideren en hen leed zou bezorgen. Dit soort gedrag is niet alleen moreel onaanvaardbaar, het is ook crimineel."
Aan het begin van een bekerwedstrijd van Liverpool tegen Nottingham Forest, in het overvolle stadion van Sheffield Wednesday, brak er op 15 april 1989 paniek uit op de tribune waardoor veel Liverpool-fans onder de voet werden gelopen. Van hen kwamen er 94 ter plaatse om, één overleed enkele dagen later in een ziekenhuis en nog iemand in 1993.
"We hopen dat deze strafmaatregel een signaal afgeeft aan alle voetbalfans, dat hun gedrag tijdens voetbalwedstrijden er toe doet. En als het overgaat in criminaliteit, zullen ze worden bestraft", aldus Page.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Noa Lang heeft dan eindelijk zijn transfer naar Napoli officieel te pakken. De 26-jarige international van het Nederlands elftal heeft, nadat er al weken geruchten over waren, in Napels zijn handtekening gezet onder een contract voor vijf jaar. Dat meldt PSV.
15 minuten geledenKUALA LUMPUR (ANP) - Indonesië-bondscoach Patrick Kluivert treft in oktober Saudi-Arabië en Irak in de strijd om een ticket voor het WK voetbal van volgend jaar. Saudi-Arabië, dat zich voor de zevende keer kan plaatsen voor het WK, is de gastheer voor de duels.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - Italië heeft zich als eerste land geplaatst voor de halve finales van het EK voetbal voor vrouwen in Zwitserland. De formatie van bondscoach Andrea Soncin won in Genève met 2-1 van Noorwegen.
16 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - Jan Urban is aangesteld als nieuwe bondscoach van Polen, een van de tegenstanders van Oranje in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar. De 63-jarige Pool is de opvolger van Michal Probierz, die vorige maand vertrok na een aanvaring met vedette Robert Lewandowski.
16 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft de Griekse aanvaller Dimitris Limnios teruggehaald naar Nederland. De 27-jarige vleugelspeler komt op huurbasis over van Panathinaikos. Fortuna heeft ook een optie tot koop opgenomen in de verbintenis.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de voorbereiding op het nieuwe seizoen gewonnen van PAOK Saloniki. Trainer John Heitinga zag op sportpark De Toekomst zijn elftal in een oefenduel met 2-1 afrekenen met de Grieken.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Na bijna twintig jaar neemt Real Madrid afscheid van Lucas Vázquez. De 34-jarige Spanjaard begon in 2007 in de jeugdopleiding van de club uit de Spaanse hoofdstad waarmee hij onder meer vijf keer de Champions League won.
1 dag geleden