Stadioneigenaar Van de Kuit sceptisch over redding Vitesse
AMSTERDAM (ANP) - Eigenaar Michael van de Kuit van de Gelredome hoopt dat het goed komt met de proflicentie van Vitesse, al twijfelt hij wel of de nieuwe investeerder de vereiste financiële garanties kan verstrekken. "Ik hoop dat deze mijnheer Guus te goeder trouw is en met de garanties komt die nodig zijn, maar ik heb er weinig vertrouwen in. De licentiecommissie kennelijk ook, want als er meer duidelijkheid was over de stukken, zou de commissie wel een paar dagen uitstel hebben gegeven", laat hij weten aan het ANP.
Met mijnheer Guus doelt Van de Kuit op de nieuwe investeerder Guus Franke, die volgens Vitesse tot een akkoord is genaderd met schuldeiser Coley Parry. Die Amerikaan stak miljoenen in de club, maar hij zag een aandelenovername mislukken. "Als Parry een zak met geld krijgt, snap ik dat daar zijn voorkeur naar uitgaat, maar ik was ook nog steeds bereid om de club te helpen", aldus de stadioneigenaar.
Van de Kuit zegt dat hij afgelopen weekeinde nog werd benaderd voor Vitesse om redding te brengen. "U moet helpen, er is geen enkele partij meer die wil investeren. De opties zijn op", was het verhaal. "Ik was bereid het op te lossen en te bekijken wat er te managen viel, maar opeens kreeg ik te horen dat er toch gesprekken gaande waren met een ander. Ik had dus onvolledige informatie gekregen en dat vind ik zeer onprofessioneel", aldus Van de Kuit.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.
47 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
8 uur geleden