Stadioneigenaar Van de Kuit sceptisch over redding Vitesse
AMSTERDAM (ANP) - Eigenaar Michael van de Kuit van de Gelredome hoopt dat het goed komt met de proflicentie van Vitesse, al twijfelt hij wel of de nieuwe investeerder de vereiste financiële garanties kan verstrekken. "Ik hoop dat deze mijnheer Guus te goeder trouw is en met de garanties komt die nodig zijn, maar ik heb er weinig vertrouwen in. De licentiecommissie kennelijk ook, want als er meer duidelijkheid was over de stukken, zou de commissie wel een paar dagen uitstel hebben gegeven", laat hij weten aan het ANP.
Met mijnheer Guus doelt Van de Kuit op de nieuwe investeerder Guus Franke, die volgens Vitesse tot een akkoord is genaderd met schuldeiser Coley Parry. Die Amerikaan stak miljoenen in de club, maar hij zag een aandelenovername mislukken. "Als Parry een zak met geld krijgt, snap ik dat daar zijn voorkeur naar uitgaat, maar ik was ook nog steeds bereid om de club te helpen", aldus de stadioneigenaar.
Van de Kuit zegt dat hij afgelopen weekeinde nog werd benaderd voor Vitesse om redding te brengen. "U moet helpen, er is geen enkele partij meer die wil investeren. De opties zijn op", was het verhaal. "Ik was bereid het op te lossen en te bekijken wat er te managen viel, maar opeens kreeg ik te horen dat er toch gesprekken gaande waren met een ander. Ik had dus onvolledige informatie gekregen en dat vind ik zeer onprofessioneel", aldus Van de Kuit.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
5 minuten geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
1 dag geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
1 dag geleden