Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stadion NEC blijft tot nader order gesloten

Stadion NEC blijft tot nader order gesloten

NIJMEGEN (ANP) - Het stadion van NEC, De Goffert, blijft tot nader order gesloten. Dat heeft omgevingsdienst ODRN dinsdag met de eigenaar, de gemeente Nijmegen, besloten. De onderzijde van het uitvak van het stadion begaf het zondagmiddag doordat fans van Vitesse op en neer sprongen.

"Omdat niet bekend is wat de oorzaak is van het instorten van een tribune en omdat de veiligheid van het publiek voorop staat, laat de eigenaar een extern bureau onderzoek doen. Dat onderzoek moet duidelijk maken hoe dit incident heeft kunnen gebeuren. Het stadion zal pas weer toegankelijk worden wanneer uit het onderzoek blijkt dat dit veilig is", meldt Omgevingsdienst Regio Nijmegen.

Het besluit betekent dat NEC op zoek gaat naar een externe locatie om voorlopig de wedstrijden af te kunnen werken. De gesprekken met andere clubs en de KNVB lopen al sinds maandag, aldus NEC.

Begrip

"We begrijpen de keuze van de gemeente om het stadion tot nader order te sluiten. Voor ons is het van belang dat er gedegen onderzoek wordt uitgevoerd, waarbij in de toekomst de veiligheid van iedereen in het stadion gewaarborgd moet zijn", aldus woordvoerder Nick van der Cammen van NEC.

Het hoofdgebouw met de receptie, de kantoren en de horeca blijft wel toegankelijk.

Thuisduels

De volgende thuiswedstrijd van NEC is op zondag 31 oktober, tegen FC Groningen. Een week later staat het thuisduel met sc Heerenveen gepland. Heerenveen maakte dinsdag al bekend dat de kaartverkoop voor het duel met NEC is stilgelegd.

Ruim twee jaar geleden stortte een deel van het dak van AZ in. De Alkmaarders weken toen tijdelijk uit naar het stadion van ADO Den Haag.

Bij het ongeluk in het stadion van NEC vielen zondag geen gewonden. Een container onder het uitvak voorkwam dat het deel van de tribune verder instortte en dat de fans van Vitesse letsel opliepen.

Meer uit Voetbal

Spelers Oranje zien na ruime WK-zege veel ruimte voor verbetering

HOUSTON (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal waren na afloop van de ruime zege op Zweden in de groepsfase van het WK (5-1) in het Houston Stadium eensgezind in hun mening. Euforie was er over het gevarieerde, snelle aanvalsspel en de vele doelpunten. Kritische geluiden klonken er over de kansen en ruimte die Oranje op meerdere momenten weggaf.

4 minuten geleden
Bondscoach Iran: Reisbeperkingen WK worden versoepeld

LOS ANGELES (ANP/AFP) - De Iraanse bondscoach Amir Ghalenoei zei zaterdag dat hem is toegezegd dat de Amerikaanse reisbeperkingen voor zijn WK-ploeg eindelijk worden versoepeld voor de derde groepswedstrijd. Tegelijkertijd haalde hij fel uit naar de manier waarop zijn team tot nu toe is behandeld, wat volgens hem een negatieve invloed heeft gehad op hun prestaties op het veld.

10 minuten geleden
Duitsland naar knock-outfase WK voetbal na late zege op Ivoorkust

TORONTO (ANP) - Duitsland is in het tweede WK-duel tegen Ivoorkust aan puntenverlies ontsnapt en is zeker van een plek in de knock-outfase. De ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann kwam in het Toronto Stadium terug van een achterstand en won dankzij twee treffers van invaller Deniz Undav, die diep in blessuretijd het winnende doelpunt maakte: 2-1.

44 minuten geleden
Koning en koningin vieren feest met spelers Curaçao in kleedkamer

KANSAS CITY (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben met de spelers van Curaçao feestgevierd in de kleedkamer van de ploeg. Ze vierden samen het 0-0 gelijkspel tegen Ecuador. Het koningspaar danste met de selectie op muziek.

3 uur geleden
Curaçao mag na gelijkspel blijven dromen van zestiende finales

KANSAS CITY (ANP) - Dat Curaçao in Kansas City met 0-0 heeft gelijkgespeeld tegen Ecuador mag een voetbalwonder worden genoemd. Doelman Eloy Room groeide met een reeks knappe reddingen uit tot de man van de wedstrijd. Curaçao haalde voor het eerst een punt op het WK voetbal en mag blijven dromen van de zestiende finales. Ecuador wacht nog een laatste groepswedstrijd in Philadelphia tegen Ivoorkust.

3 uur geleden
Koningspaar, prinses en minister van Oranje naar The Blue Wave

KANSAS CITY (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima, prinses Ariane en minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg, Jeugd en Sport) zijn in de nacht van zaterdag op zondag aanwezig bij de tweede groepswedstrijd van Curaçao tegen Ecuador. De aftrap is om 02.00 uur (Nederlandse tijd).

7 uur geleden
Bondscoach Potter: Zweden heeft verdiend verloren van Nederland

HOUSTON (ANP) - Bondscoach Graham Potter zocht niet naar excuses na de nederlaag van Zweden tegen het Nederlands elftal (5-1). "We hebben verdiend verloren", zei de opvolger van de vorig jaar oktober ontslagen Jon Dahl Tomasson.

9 uur geleden