Stadion NEC blijft tot nader order gesloten
NIJMEGEN (ANP) - Het stadion van NEC, De Goffert, blijft tot nader order gesloten. Dat heeft omgevingsdienst ODRN dinsdag met de eigenaar, de gemeente Nijmegen, besloten. De onderzijde van het uitvak van het stadion begaf het zondagmiddag doordat fans van Vitesse op en neer sprongen.
"Omdat niet bekend is wat de oorzaak is van het instorten van een tribune en omdat de veiligheid van het publiek voorop staat, laat de eigenaar een extern bureau onderzoek doen. Dat onderzoek moet duidelijk maken hoe dit incident heeft kunnen gebeuren. Het stadion zal pas weer toegankelijk worden wanneer uit het onderzoek blijkt dat dit veilig is", meldt Omgevingsdienst Regio Nijmegen.
Het besluit betekent dat NEC op zoek gaat naar een externe locatie om voorlopig de wedstrijden af te kunnen werken. De gesprekken met andere clubs en de KNVB lopen al sinds maandag, aldus NEC.
Begrip
"We begrijpen de keuze van de gemeente om het stadion tot nader order te sluiten. Voor ons is het van belang dat er gedegen onderzoek wordt uitgevoerd, waarbij in de toekomst de veiligheid van iedereen in het stadion gewaarborgd moet zijn", aldus woordvoerder Nick van der Cammen van NEC.
Het hoofdgebouw met de receptie, de kantoren en de horeca blijft wel toegankelijk.
Thuisduels
De volgende thuiswedstrijd van NEC is op zondag 31 oktober, tegen FC Groningen. Een week later staat het thuisduel met sc Heerenveen gepland. Heerenveen maakte dinsdag al bekend dat de kaartverkoop voor het duel met NEC is stilgelegd.
Ruim twee jaar geleden stortte een deel van het dak van AZ in. De Alkmaarders weken toen tijdelijk uit naar het stadion van ADO Den Haag.
Bij het ongeluk in het stadion van NEC vielen zondag geen gewonden. Een container onder het uitvak voorkwam dat het deel van de tribune verder instortte en dat de fans van Vitesse letsel opliepen.
Meer uit Voetbal
LIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.
15 minuten geledenWOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
10 uur geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
10 uur geledenRABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
12 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
16 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.
17 uur geleden