Stadion NEC blijft tot nader order gesloten
NIJMEGEN (ANP) - Het stadion van NEC, De Goffert, blijft tot nader order gesloten. Dat heeft omgevingsdienst ODRN dinsdag met de eigenaar, de gemeente Nijmegen, besloten. De onderzijde van het uitvak van het stadion begaf het zondagmiddag doordat fans van Vitesse op en neer sprongen.
"Omdat niet bekend is wat de oorzaak is van het instorten van een tribune en omdat de veiligheid van het publiek voorop staat, laat de eigenaar een extern bureau onderzoek doen. Dat onderzoek moet duidelijk maken hoe dit incident heeft kunnen gebeuren. Het stadion zal pas weer toegankelijk worden wanneer uit het onderzoek blijkt dat dit veilig is", meldt Omgevingsdienst Regio Nijmegen.
Het besluit betekent dat NEC op zoek gaat naar een externe locatie om voorlopig de wedstrijden af te kunnen werken. De gesprekken met andere clubs en de KNVB lopen al sinds maandag, aldus NEC.
Begrip
"We begrijpen de keuze van de gemeente om het stadion tot nader order te sluiten. Voor ons is het van belang dat er gedegen onderzoek wordt uitgevoerd, waarbij in de toekomst de veiligheid van iedereen in het stadion gewaarborgd moet zijn", aldus woordvoerder Nick van der Cammen van NEC.
Het hoofdgebouw met de receptie, de kantoren en de horeca blijft wel toegankelijk.
Thuisduels
De volgende thuiswedstrijd van NEC is op zondag 31 oktober, tegen FC Groningen. Een week later staat het thuisduel met sc Heerenveen gepland. Heerenveen maakte dinsdag al bekend dat de kaartverkoop voor het duel met NEC is stilgelegd.
Ruim twee jaar geleden stortte een deel van het dak van AZ in. De Alkmaarders weken toen tijdelijk uit naar het stadion van ADO Den Haag.
Bij het ongeluk in het stadion van NEC vielen zondag geen gewonden. Een container onder het uitvak voorkwam dat het deel van de tribune verder instortte en dat de fans van Vitesse letsel opliepen.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Het gedegradeerde NAC Breda heeft zich voor de komende twee seizoenen versterkt met Mats Seuntjens (34). Dat meldt de club op de website. Seuntjens sluit zich maandag aan bij de selectie van trainer Carl Hoefkens.
1 uur geledenLAUSANNE (ANP/AFP) - Sporttribunaal CAS buigt zich op 8 oktober over het beroep van Senegal tegen de intrekking van de Afrika Cup-titel. De Senegalese voetbalbond besloot in maart naar het CAS te stappen nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup had ontnomen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond (KBVB) heeft Mark van Bommel aangesteld als nieuwe bondscoach. De 49-jarige Nederlander is de opvolger van de maandag vertrokken Fransman Rudi Garcia. Van Bommel tekent een contract tot en met het EK van 2028, meldt de KBVB in een verklaring.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond DFB heeft de aanstelling van Jürgen Klopp als bondscoach bevestigd. De oud-trainer van Liverpool tekende een contract tot en met het WK van 2030. De 59-jarige Duitser is de opvolger van Julian Nagelsmann, die drie weken geleden na een teleurstellend WK vertrok. Pepijn Lijnders, die eerder assistent was van Klopp bij Liverpool, wordt een van de assistenten bij Duitsland.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ en Almere City FC gaan een samenwerking aan voor de lange termijn. Dat melden de club uit de Eredivisie en de eerstedivisionist op hun websites. Het gaat om een periode van minimaal vier jaar.
6 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - De Argentijnse voetballer Nicolás Otamendi is gestopt als international. De 38-jarige verdediger was actief op het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, waar hij met zijn land de finale verloor van Spanje. Hij won vier jaar geleden de wereldtitel met Argentinië in Qatar.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Curaçao is in de groepsfase van de Concacaf Nations League gekoppeld aan onder meer Haïti. Dat is het resultaat van de loting in Miami. Beide landen waren deze zomer actief op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Suriname zit in een poule zonder WK-gangers.
8 uur geleden