Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stadion NEC blijft tot nader order gesloten

Stadion NEC blijft tot nader order gesloten

NIJMEGEN (ANP) - Het stadion van NEC, De Goffert, blijft tot nader order gesloten. Dat heeft omgevingsdienst ODRN dinsdag met de eigenaar, de gemeente Nijmegen, besloten. De onderzijde van het uitvak van het stadion begaf het zondagmiddag doordat fans van Vitesse op en neer sprongen.

"Omdat niet bekend is wat de oorzaak is van het instorten van een tribune en omdat de veiligheid van het publiek voorop staat, laat de eigenaar een extern bureau onderzoek doen. Dat onderzoek moet duidelijk maken hoe dit incident heeft kunnen gebeuren. Het stadion zal pas weer toegankelijk worden wanneer uit het onderzoek blijkt dat dit veilig is", meldt Omgevingsdienst Regio Nijmegen.

Het besluit betekent dat NEC op zoek gaat naar een externe locatie om voorlopig de wedstrijden af te kunnen werken. De gesprekken met andere clubs en de KNVB lopen al sinds maandag, aldus NEC.

Begrip

"We begrijpen de keuze van de gemeente om het stadion tot nader order te sluiten. Voor ons is het van belang dat er gedegen onderzoek wordt uitgevoerd, waarbij in de toekomst de veiligheid van iedereen in het stadion gewaarborgd moet zijn", aldus woordvoerder Nick van der Cammen van NEC.

Het hoofdgebouw met de receptie, de kantoren en de horeca blijft wel toegankelijk.

Thuisduels

De volgende thuiswedstrijd van NEC is op zondag 31 oktober, tegen FC Groningen. Een week later staat het thuisduel met sc Heerenveen gepland. Heerenveen maakte dinsdag al bekend dat de kaartverkoop voor het duel met NEC is stilgelegd.

Ruim twee jaar geleden stortte een deel van het dak van AZ in. De Alkmaarders weken toen tijdelijk uit naar het stadion van ADO Den Haag.

Bij het ongeluk in het stadion van NEC vielen zondag geen gewonden. Een container onder het uitvak voorkwam dat het deel van de tribune verder instortte en dat de fans van Vitesse letsel opliepen.

Meer uit Voetbal

Bellingham leidt Engeland met twee treffers ook langs Noorwegen

MIAMI (ANP) - Engeland heeft voor de vierde keer de halve finale op het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel rekende onder warme omstandigheden in Miami na verlenging af met Noorwegen, dat op de mondiale titelstrijd nog niet eerder in de kwartfinale stond. Het werd 2-1.

2 minuten geleden
Argentijn overleden die aan basis stond van invoering rode kaart

BUENOS AIRES (ANP/DPA) - De voormalige Argentijnse voetballer Antonio Rattín is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn oude werkgever Boca Juniors.

2 uur geleden
Saliba en Upamecano doen rustig aan richting duel met Spanje

BOSTON (ANP/AFP) - William Saliba en Dayot Upamecano hebben zaterdag tijdens de training van de Franse voetballers wat rust gekregen in aanloop naar de halve finale op het wereldkampioenschap tegen Spanje. Saliba heeft last van terugkerende rugpijn en Upamecano herstelt van een voetblessure. De gezondheid van het Franse centrale verdedigingsduo baart de technische staf geen zorgen.

3 uur geleden
Engeland in kwartfinale tegen Noren met Stones en Madueke

MIAMI (ANP) - Engeland begint de kwartfinale van het wereldkampioenschap voetbal tegen Noorwegen met twee wijzigingen in het basiselftal. In vergelijking met de met 3-2 gewonnen achtste finale tegen Mexico keert John Stones terug in de ploeg. De verdediger vervangt Jarell Quansah, die voor twee wedstrijden is geschorst.

3 uur geleden
FIFA-baas Infantino 'overweegt' uitbreiding WK naar 64 landen

NEW YORK (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA kan zich een verdere uitbreiding van het WK voetbal naar 64 landen goed voorstellen en zegt dat het idee na dit toernooi "zeker" overwogen moet worden. "De hele wereld moet kunnen dromen van het WK, niet alleen Europa en Zuid-Amerika," zei Infantino tegen de Zwitserse website Blue Sport.

6 uur geleden
Van Bronckhorst ziet Slot wel zitten als bondscoach Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst van Feyenoord vindt Arne Slot een geschikte opvolger van Ronald Koeman als bondscoach van het Nederlands elftal. Dat zei hij op een door ESPN uitgezonden persconferentie na de met 3-1 gewonnen oefenwedstrijd tegen Club Brugge.

9 uur geleden
Zuid-Afrikaan Adams (25) overleden vlak na WK-deelname

KAAPSTAD (ANP) - De Zuid-Afrikaanse international Jayden Adams is vlak na zijn deelname aan het WK voetbal overleden op 25-jarige leeftijd. Dat meldt de nationale spelersvakbond SAFPU. De middenvelder van Mamelodi Sundowns kreeg in het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico speeltijd in de eerste drie van vier WK-duels.

10 uur geleden