Stadion Het Kasteel van oudste profclub Sparta gaat van gas af
ROTTERDAM (ANP) - Het Kasteel, het stadion van de oudste voetbalprofclub van Nederland Sparta Rotterdam, gaat volledig van het gas af. Dat hebben de club en energiebedrijf Essent vrijdag bekendgemaakt. Om het stadion in de toekomst van energie te blijven voorzien, komen er onder meer ruim 1200 zonnepanelen op het dak.
Ook wordt het voetbalstadion voorzien van een zogeheten warmte-koudeopslag. Dat systeem kan worden gebruikt voor het verwarmen en koelen van het stadion en zorgt tijdens de winter voor veldverwarming. Essent neemt de investering in dit systeem voor zijn rekening. In ruil daarvoor neemt Sparta de komende dertig jaar energie af bij de leverancier.
Algemeen directeur Manfred Laros van Sparta zegt dat de voetbalclub de afgelopen jaren al heeft ingezet op duurzame investeringen in faciliteiten en voorzieningen. Met deze overeenkomst met Essent kan de club zich volgens hem voorbereiden "op de toekomstige uitbreiding van het Sparta Stadion".
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
4 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
11 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
1 dag geleden