Stadion Het Kasteel van oudste profclub Sparta gaat van gas af
ROTTERDAM (ANP) - Het Kasteel, het stadion van de oudste voetbalprofclub van Nederland Sparta Rotterdam, gaat volledig van het gas af. Dat hebben de club en energiebedrijf Essent vrijdag bekendgemaakt. Om het stadion in de toekomst van energie te blijven voorzien, komen er onder meer ruim 1200 zonnepanelen op het dak.
Ook wordt het voetbalstadion voorzien van een zogeheten warmte-koudeopslag. Dat systeem kan worden gebruikt voor het verwarmen en koelen van het stadion en zorgt tijdens de winter voor veldverwarming. Essent neemt de investering in dit systeem voor zijn rekening. In ruil daarvoor neemt Sparta de komende dertig jaar energie af bij de leverancier.
Algemeen directeur Manfred Laros van Sparta zegt dat de voetbalclub de afgelopen jaren al heeft ingezet op duurzame investeringen in faciliteiten en voorzieningen. Met deze overeenkomst met Essent kan de club zich volgens hem voorbereiden "op de toekomstige uitbreiding van het Sparta Stadion".
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriƫn Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
9 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
9 uur geleden