Stadion Het Kasteel van oudste profclub Sparta gaat van gas af
ROTTERDAM (ANP) - Het Kasteel, het stadion van de oudste voetbalprofclub van Nederland Sparta Rotterdam, gaat volledig van het gas af. Dat hebben de club en energiebedrijf Essent vrijdag bekendgemaakt. Om het stadion in de toekomst van energie te blijven voorzien, komen er onder meer ruim 1200 zonnepanelen op het dak.
Ook wordt het voetbalstadion voorzien van een zogeheten warmte-koudeopslag. Dat systeem kan worden gebruikt voor het verwarmen en koelen van het stadion en zorgt tijdens de winter voor veldverwarming. Essent neemt de investering in dit systeem voor zijn rekening. In ruil daarvoor neemt Sparta de komende dertig jaar energie af bij de leverancier.
Algemeen directeur Manfred Laros van Sparta zegt dat de voetbalclub de afgelopen jaren al heeft ingezet op duurzame investeringen in faciliteiten en voorzieningen. Met deze overeenkomst met Essent kan de club zich volgens hem voorbereiden "op de toekomstige uitbreiding van het Sparta Stadion".
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim van Ajax heeft de hoop op de tweede plek in de Eredivisie nog niet opgegeven, na het teleurstellende gelijkspel bij PEC Zwolle van vorige week (0-0). "Dat lijkt me ook logisch, als je ziet hoeveel wedstrijden er nog zijn en hoeveel punten we achterstaan. Het valt binnen de marge", zei de coach een dag voor het uitduel met FC Groningen van zaterdag.
2 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetbalbond van Marokko heeft drie maanden voor het WK voetbal Mohamed Ouahbi aangesteld als nieuwe bondscoach. De Marokkaans-Belgische coach vervangt Walid Regragui, die donderdag afscheid nam.
4 uur geledenRABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.
13 uur geledenGIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.
17 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
1 dag geleden