Stadion Het Kasteel van oudste profclub Sparta gaat van gas af
ROTTERDAM (ANP) - Het Kasteel, het stadion van de oudste voetbalprofclub van Nederland Sparta Rotterdam, gaat volledig van het gas af. Dat hebben de club en energiebedrijf Essent vrijdag bekendgemaakt. Om het stadion in de toekomst van energie te blijven voorzien, komen er onder meer ruim 1200 zonnepanelen op het dak.
Ook wordt het voetbalstadion voorzien van een zogeheten warmte-koudeopslag. Dat systeem kan worden gebruikt voor het verwarmen en koelen van het stadion en zorgt tijdens de winter voor veldverwarming. Essent neemt de investering in dit systeem voor zijn rekening. In ruil daarvoor neemt Sparta de komende dertig jaar energie af bij de leverancier.
Algemeen directeur Manfred Laros van Sparta zegt dat de voetbalclub de afgelopen jaren al heeft ingezet op duurzame investeringen in faciliteiten en voorzieningen. Met deze overeenkomst met Essent kan de club zich volgens hem voorbereiden "op de toekomstige uitbreiding van het Sparta Stadion".
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
7 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
7 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
8 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
9 uur geleden