Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stadion ADO is ook veilig bij harde wind

Stadion ADO is ook veilig bij harde wind

DEN HAAG (ANP) - Het stadion van voetbalclub ADO Den Haag is ook veilig als het hard waait. Er is geen gevaar dat het dak dan instort, zoals bij AZ is gebeurd. Daarom is het niet langer nodig om het veld en de stadionring te sluiten bij een windkracht 9 of hoger. Dat laat de gemeente weten.

In augustus 2019 stortte het dak van het AZ-stadion in Alkmaar gedeeltelijk in. De gemeente Den Haag besloot daarom onderzoek te laten doen naar de veiligheid van het Cars Jeans Stadion.

In december trokken de inspecteurs de conclusie dat het stadion bij windkracht 8 en lager veilig is. Ze hadden nog meer tijd nodig om vast te stellen of dat ook het geval was bij nog hardere wind. De gemeente besloot toen uit voorzorg dat het stadion gedeeltelijk dicht zou moeten bij een windkracht hoger dan 8. Alleen het hoofdgebouw zou dan in gebruik mogen blijven. Zo hard heeft het in de afgelopen maanden niet gewaaid, en de sluiting is nu ook niet meer nodig.

Meer uit Voetbal

Mosimane volgt Broos op als bondscoach voetballers Zuid-Afrika

JOHANNESBURG (ANP/Belga) - Pitso Mosimane is de nieuwe bondscoach van Zuid-Afrika. De 62-jarige Zuid-Afrikaan volgt Hugo Broos op, meldde de Zuid-Afrikaanse voetbalbond (SAFA) zaterdag.

1 uur geleden
Feyenoord-trainer Van Bronckhorst maakt Valente nieuwe aanvoerder

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst heeft Luciano Valente benoemd tot aanvoerder van zijn elftal. Dat heeft Feyenoord via social media bekendgemaakt.

3 uur geleden
Excelsior huurt aanvaller Domínguez van Valencia

ROTTERDAM (ANP) - Excelsior huurt Mario Domínguez voor één seizoen van Valencia CF Mestalla. De 22-jarige spits komt per direct over en sluit meteen aan bij de selectie, meldt de Rotterdamse Eredivisieclub, die ook een optie tot koop heeft opgenomen in de overeenkomst.

3 uur geleden
PSV legt middenvelder Sano vast tot medio 2031

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft met NEC een akkoord bereikt over de transfer van Kodai Sano. De landskampioen meldt dat de 22-jarige middenvelder een contract tot medio 2031 tekent.

3 uur geleden
Landskampioen Arsenal neemt Guimarães over van Newcastle United

LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal heeft middenvelder Bruno Guimarães overgenomen van Newcastle United. De 28-jarige Braziliaan, die aanvoerder was bij Newcastle, heeft een contract voor vier seizoenen met de optie van nog een seizoen getekend.

3 uur geleden
Excuses voetbalbond Zuid-Korea na seksuele diensten voor arbiters

SEOUL (ANP/RTR) - De voetbalbond van Zuid-Korea (KFA) heeft zijn excuses aangeboden na mediaberichten dat de bond in 2011 en 2012 seksuele diensten heeft geregeld en betaald voor buitenlandse scheidsrechters die in het land waren voor interlands. De Zuid-Koreaanse zender JTBC berichtte donderdag over de diensten, onder meer voor arbiters die in Zuid-Korea waren voor kwalificatiewedstrijden voor het WK van 2014 en de Spelen van 2012.

4 uur geleden
FIFA ontkent aantijging over betaling UEFA aan minnares Infantino

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA ontkent beschuldigingen aan het adres van voorzitter Gianni Infantino over de betaling van een vermeende minnares van de Zwitser in zijn tijd als secretaris-generaal bij de Europese voetbalbond UEFA. De Britse krant The Telegraph meldde vrijdag dat de vrouw een vertrekvergoeding had gekregen bij de UEFA na een affaire met Infantino. De Europese bond bevestigde de betaling.

6 uur geleden