Stade Rennes stelt Argentijn Sampaoli aan als trainer
RENNES (ANP) - De Franse voetbalclub Stade Rennes heeft de Argentijn Jorge Sampaoli aangesteld als trainer. Hij vervangt de vorige week ontslagen Julien Stéphan. Bij Stade Rennes staan Azor Matusiwa en Hans Hateboer onder contract.
De 64-jarige Sampaoli is ex-bondscoach van Chili, waarmee hij in 2015 de Copa América won. In clubverband had hij onder meer Sevilla en Olympique Marseille onder zijn hoede.
Rennes verloor afgelopen weekend met 2-0 van Toulouse, een wedstrijd die Sampaoli vanaf de tribunes al bijwoonde. De club staat op de dertiende plaats, uit de eerste elf wedstrijden haalde Rennes slechts 11 punten. Vorig seizoen eindigde de club teleurstellend als tiende in de Ligue 1 en daardoor greep de subtopper voor het eerst in zeven jaar naast een Europees ticket.
Sampaoli ondertekende bij zijn nieuwe club een contract tot 2026.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
26 minuten geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
42 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.
7 uur geleden