Stad Washington aan Trump-aanhangers: houd je vuurwapens thuis
WASHINGTON (ANP) - De autoriteiten in de Amerikaanse hoofdstad Washington hebben aanhangers van scheidend president Donald Trump maandag gewaarschuwd dat die hun vuurwapens thuis moeten houden als er woensdag wordt betoogd tegen de verkiezingsuitslag. Op die dag moet het Amerikaanse parlement, het Congres, de verkiezingsuitslag officieel vaststellen. Trump en zijn aanhangers hebben sinds november beweerd dat de Democraten grootschalige verkiezingsfraude hebben gepleegd, overigens zonder enig bewijs of resultaat.
"We hebben inlichtingen ontvangen dat er individuen zijn met plannen om vuurwapens onze stad in te brengen, en dat zal echt niet worden getolereerd", zei Robert Contee, het hoofd van de hoofdstedelijke politie, bij een persconferentie in het stadhuis. Contee zei dat elke demonstrant die gewapend is of geweld uitlokt, zal worden gearresteerd.
Meer dan driehonderd soldaten van de Nationale Garde worden ingezet om de lokale autoriteiten te ondersteunen. De reservisten moeten helpen de menigtes te controleren en de hulpdiensten assisteren, meldde de Nationale Garde van het District Columbia maandag in een verklaring. Politiechef Contee zei dat ook onder meer de Capitool-politie en de Secret Service in touw zullen zijn om orde te houden.
Het hoofdstedelijke district kent een van de strengste wapenwetten van de Verenigde Staten. Het openlijk dragen van vuurwapens is er verboden, en voor legaal bezit van een handpistool is een lokale wapenvergunning vereist.
Duizenden Trump-aanhangers, waaronder racistische en neofascistische milities, worden woensdag in Washington verwacht. Die milities, zoals de Proud Boys, gaan doorgaans zwaarbewapend naar protesten. Het hoofd van de politie verwacht dat de demonstraties omvangrijker zullen zijn dan die in november en december. Toen braken er geregeld gevechten uit tussen Trump-aanhangers en tegendemonstranten. Proud Boys-voorzitter Enrique Tarrio is maandagmiddag al opgepakt toen hij in Washington was aangekomen, heeft de hoofdstedelijke politie laten weten. Er was een gerechtelijk bevel voor Tarrio's arrestatie vanwege vandalisme.
President Trump heeft zijn aanhangers via Twitter opgeroepen om woensdag te komen demonstreren. Zondag zegde Trump toe dat hij ook van de partij zal zijn. "Het zal er wild aan toe gaan", schreef de president vrijdag al op zijn Twitterpagina.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Sarina Wiegman is door de Britse koning Charles benoemd tot Honorary Dame Commander of the Most Excellent Order of the British Empire (DBE) voor haar uitzonderlijke bijdrage aan het voetbal. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land de oorlog tegen Rusland alleen kan winnen als de Verenigde Staten blijven helpen. Zonder die steun wordt het volgens hem erg moeilijk voor Oekraïne, zei Zelensky maandag in een interview met de Amerikaanse zender Fox News.
22 minuten geledenSYDNEY (ANP/AFP) - De vader en zoon die verantwoordelijk worden gehouden voor de dodelijke aanslag op Bondi Beach op 14 december hebben volgens de politie alleen gehandeld. Er zijn geen aanwijzingen dat het tweetal deel uitmaakte van een grotere terreurcel of werd aangestuurd door anderen.
23 minuten geledenRIGA (ANP/DPA) - Letland heeft de bouw van een hek langs de hele grens met Rusland afgerond. De regering in Riga had daartoe besloten na de Russische inval in Oekraïne. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Rihards Kozlovskis vormt Rusland ook een bedreiging voor Letland en moet de grens daarom goed bewaakt worden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De wederopbouw in de Gazastrook zal volgens de Amerikaanse president Donald Trump binnenkort beginnen. Trump ontvangt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en zei bij zijn aankomst dat hij ook hoopt dat de volgende fase van het staakt-het-vuren snel zal ingaan.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De VS hebben een aanmeerplek in Venezuela aangevallen waar drugstransporten zouden worden voorbereid. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in reactie op vragen van journalisten voorafgaand aan zijn ontmoeting met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in zijn resort Mar-a-Lago. Volgens Trump zou er een "flinke explosie" hebben plaatsgevonden. Bewijs voor zijn claim leverde hij niet, noch details. Desgevraagd wilde Trump geen antwoord geven op de vraag welke instantie verantwoordelijk was voor de vermeende aanval.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag opnieuw gebeld met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Volgens het Witte Huis was het een "positief" gesprek. Een dag eerder had Trump de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontvangen om te praten over de vredesonderhandelingen.
9 uur geleden