Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stad Washington aan Trump-aanhangers: houd je vuurwapens thuis

Stad Washington aan Trump-aanhangers: houd je vuurwapens thuis

WASHINGTON (ANP) - De autoriteiten in de Amerikaanse hoofdstad Washington hebben aanhangers van scheidend president Donald Trump maandag gewaarschuwd dat die hun vuurwapens thuis moeten houden als er woensdag wordt betoogd tegen de verkiezingsuitslag. Op die dag moet het Amerikaanse parlement, het Congres, de verkiezingsuitslag officieel vaststellen. Trump en zijn aanhangers hebben sinds november beweerd dat de Democraten grootschalige verkiezingsfraude hebben gepleegd, overigens zonder enig bewijs of resultaat.

"We hebben inlichtingen ontvangen dat er individuen zijn met plannen om vuurwapens onze stad in te brengen, en dat zal echt niet worden getolereerd", zei Robert Contee, het hoofd van de hoofdstedelijke politie, bij een persconferentie in het stadhuis. Contee zei dat elke demonstrant die gewapend is of geweld uitlokt, zal worden gearresteerd.

Meer dan driehonderd soldaten van de Nationale Garde worden ingezet om de lokale autoriteiten te ondersteunen. De reservisten moeten helpen de menigtes te controleren en de hulpdiensten assisteren, meldde de Nationale Garde van het District Columbia maandag in een verklaring. Politiechef Contee zei dat ook onder meer de Capitool-politie en de Secret Service in touw zullen zijn om orde te houden.

Het hoofdstedelijke district kent een van de strengste wapenwetten van de Verenigde Staten. Het openlijk dragen van vuurwapens is er verboden, en voor legaal bezit van een handpistool is een lokale wapenvergunning vereist.

Duizenden Trump-aanhangers, waaronder racistische en neofascistische milities, worden woensdag in Washington verwacht. Die milities, zoals de Proud Boys, gaan doorgaans zwaarbewapend naar protesten. Het hoofd van de politie verwacht dat de demonstraties omvangrijker zullen zijn dan die in november en december. Toen braken er geregeld gevechten uit tussen Trump-aanhangers en tegendemonstranten. Proud Boys-voorzitter Enrique Tarrio is maandagmiddag al opgepakt toen hij in Washington was aangekomen, heeft de hoofdstedelijke politie laten weten. Er was een gerechtelijk bevel voor Tarrio's arrestatie vanwege vandalisme.

President Trump heeft zijn aanhangers via Twitter opgeroepen om woensdag te komen demonstreren. Zondag zegde Trump toe dat hij ook van de partij zal zijn. "Het zal er wild aan toe gaan", schreef de president vrijdag al op zijn Twitterpagina.

Meer uit Buitenland

Trump verwacht Poetin te ontmoeten in Saudi-Arabië

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat zijn eerstvolgende ontmoeting met de Russische leider Vladimir Poetin zal plaatsvinden in Saudi-Arabië, zei hij op een persconferentie. De twee wereldleiders belden eerder vanmiddag en spraken af om ook fysiek bij elkaar te komen.

4 uur geleden
VN-rapporteur: Nederlandse politiek kijkt weg bij misdaden Israël

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse politici weigeren volgens jurist en VN-rapporteur Francesca Albanese met haar te spreken, omdat ze niet willen erkennen dat ze eigenlijk zouden moeten optreden tegen Israël. Dat zei ze tijdens de Dries van Agt-lezing in Den Haag. In die lezing betoogde ze dat Israël genocide pleegt in Gaza en in toenemende mate vergelijkbare misdaden pleegt op de Westelijke Jordaanoever, en dat Israël daarvoor verantwoordelijk gehouden moet worden.

5 uur geleden
10 miljoen dollar voor familie doodgeschoten zwarte vrouw in VS

SPRINGFIELD (ANP/RTR) - De politie in de Amerikaanse staat Illinois gaat 10 miljoen dollar (9,6 miljoen euro) betalen aan de familie van een zwarte vrouw die door de hulpsheriff werd doodgeschoten in haar eigen huis. De autoriteiten en de nabestaanden troffen een schikking over de schadevergoeding.

6 uur geleden
Witte Huis haalt uit naar 'activistische' rechters

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft uitgehaald naar "progressieve rechters" die de uitvoering blokkeren van plannen van president Donald Trump. "We gaan ons aan de wet en uitspraken van rechtbanken houden, maar wel ieder juridisch middel inzetten om deze radicale besluiten teruggedraaid te krijgen", zei woordvoerster Karoline Leavitt tegen de pers.

6 uur geleden
Berlijn, Parijs en Madrid: geen vrede zonder Oekraïne en Europa

PARIJS (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en Rusland kunnen de oorlog in Oekraïne niet beëindigen zonder Oekraïne zelf en zijn Europese bondgenoten, onderstrepen de buitenlandministers van Duitsland, Frankrijk en Spanje. Ze reageren op de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat de VS en Rusland aan vredesonderhandelingen beginnen.

6 uur geleden
Zelensky en Trump bellen een uur

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdagavond ongeveer een uur gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky schrijft op X dat Trump hem heeft geïnformeerd over diens telefoongesprek met de Russische leider Vladimir Poetin.

8 uur geleden
Musk wil afzetting rechters die hem tegenwerken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Techmiljardair Elon Musk roept het Huis van Afgevaardigden op rechters uit hun functie te zetten die zijn bezuinigingsoperatie binnen de overheid dwarsbomen. "Er moet onmiddellijk een golf van gerechtelijke afzettingen komen, niet slechts één", zei Musk op berichtendienst X.

8 uur geleden