Stad Washington aan Trump-aanhangers: houd je vuurwapens thuis
WASHINGTON (ANP) - De autoriteiten in de Amerikaanse hoofdstad Washington hebben aanhangers van scheidend president Donald Trump maandag gewaarschuwd dat die hun vuurwapens thuis moeten houden als er woensdag wordt betoogd tegen de verkiezingsuitslag. Op die dag moet het Amerikaanse parlement, het Congres, de verkiezingsuitslag officieel vaststellen. Trump en zijn aanhangers hebben sinds november beweerd dat de Democraten grootschalige verkiezingsfraude hebben gepleegd, overigens zonder enig bewijs of resultaat.
"We hebben inlichtingen ontvangen dat er individuen zijn met plannen om vuurwapens onze stad in te brengen, en dat zal echt niet worden getolereerd", zei Robert Contee, het hoofd van de hoofdstedelijke politie, bij een persconferentie in het stadhuis. Contee zei dat elke demonstrant die gewapend is of geweld uitlokt, zal worden gearresteerd.
Meer dan driehonderd soldaten van de Nationale Garde worden ingezet om de lokale autoriteiten te ondersteunen. De reservisten moeten helpen de menigtes te controleren en de hulpdiensten assisteren, meldde de Nationale Garde van het District Columbia maandag in een verklaring. Politiechef Contee zei dat ook onder meer de Capitool-politie en de Secret Service in touw zullen zijn om orde te houden.
Het hoofdstedelijke district kent een van de strengste wapenwetten van de Verenigde Staten. Het openlijk dragen van vuurwapens is er verboden, en voor legaal bezit van een handpistool is een lokale wapenvergunning vereist.
Duizenden Trump-aanhangers, waaronder racistische en neofascistische milities, worden woensdag in Washington verwacht. Die milities, zoals de Proud Boys, gaan doorgaans zwaarbewapend naar protesten. Het hoofd van de politie verwacht dat de demonstraties omvangrijker zullen zijn dan die in november en december. Toen braken er geregeld gevechten uit tussen Trump-aanhangers en tegendemonstranten.
President Trump heeft zijn aanhangers via Twitter opgeroepen om woensdag te komen demonstreren. Zondag zegde Trump toe dat hij ook van de partij zal zijn. "Het zal er wild aan toe gaan", schreef de president vrijdag al op zijn Twitterpagina.
Meer uit Buitenland
ARPORA (ANP/AFP/DPA) - Zeker 25 mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen bij een brand in een populaire nachtclub in Arpora in de zuidwestelijke Indiase deelstaat Goa. Dat maakten de regionale autoriteiten zondagochtend plaatselijke tijd bekend.
1 uur geledenTOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
6 uur geledenHERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
8 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
10 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
11 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
12 uur geleden