Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stabiele groei economie eurozone in tweede kwartaal

Stabiele groei economie eurozone in tweede kwartaal

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone heeft in het tweede kwartaal groei laten zien. In een voorlopige schatting van het Europese statistiekbureau Eurostat wordt een groei gemeld van 0,3 procent in vergelijking met het voorgaande kwartaal.

De economie van de eurozone liet daarmee een stabiele groei zien, want in de eerste drie maanden van dit jaar was er ook een plus van 0,3 procent. Voor de gehele Europese Unie noteerde Eurostat eveneens een groei van 0,3 procent in het tweede kwartaal. Ook dat cijfer is gelijk aan de EU-groei in het eerste kwartaal van dit jaar.

Volgens de beschikbare cijfers voor de afzonderlijke EU-landen presteerde Ierland het best met een groei van 1,2 procent op kwartaalbasis. De sterkste krimp werd gemeten in Letland met een neergang van 1,1 procent. Eurostat meldde geen cijfers voor Nederland.

Duitse krimp

Eerder op de dag werd al bekend dat de Duitse economie, de grootste van Europa, onverwacht met 0,1 procent is gekrompen. Voor Frankrijk, de tweede economie van het eurogebied, werd een plus van 0,3 procent opgetekend. Spanje groeide met 0,8 procent en Italië met 0,2 procent.

ING-econoom Bert Colijn zegt dat de economie van de eurozone daarmee verder herstelt van een lange periode van stagnatie, maar dat er wel tekenen zijn te zien van afzwakking. Dat betekent volgens Colijn dat de Europese Centrale Bank (ECB) verder kan gaan met het verlagen van de rente.

Nederland

Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) publiceert op 14 augustus een eerste berekening over de groei van de Nederlandse economie in het tweede kwartaal. In mei kwam het CBS nog met een onverwacht krimpcijfer van 0,1 procent in het eerste kwartaal.

Meer uit Financieel

Fabriek Volkswagen wordt omgebouwd voor defensieproductie

OSNABRÜCK (ANP/AFP/RTR) - Het Duitse autoconcern Volkswagen heeft een deal gesloten waarbij de fabriek in Osnabrück wordt omgebouwd voor de productie van defensie-apparatuur. Daarbij wordt de fabriek verkocht aan het Israëlische investeringsbedrijf Aurelius Capital en de deelstaat Nedersaksen, die aandeelhouder is van Volkswagen.

7 minuten geleden
Jaguar Land Rover bevestigt verdwijnen van zo'n 4000 banen

GAYDON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Jaguar Land Rover gaat de komende twee jaar ongeveer 4000 banen schrappen. Dat bevestigt de topman van de grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk, nadat de Britse krant The Times hier dit weekend al over schreef. Jaguar Land Rover heeft last van Amerikaanse importheffingen en de gevolgen van een cyberaanval vorig jaar.

1 uur geleden
Staking legt treinverkeer in Italië deels plat

ROME (ANP/DPA) - Treinverkeer in Italië wordt vanaf maandagavond deels platgelegd door een staking. Verschillende vakbonden hebben het personeel van de Italiaanse spoorwegen opgeroepen om het werk voor 24 uur neer te leggen. De bonden maken zich zorgen over de toekomst van de publieke dienstverlening en om het behoud van banen, melden Italiaanse media.

2 uur geleden
Nederlandse reizigers gestrand in Indonesië na vulkaanuitbarsting

JAKARTA (ANP) - Tientallen Nederlandse reizigers zijn gestrand in Indonesië, bevestigt een woordvoerster van reisbranchevereniging ANVR na berichtgeving van De Telegraaf. De internationale luchthaven van Jakarta is sinds zondagochtend dicht vanwege een vulkaanuitbarsting.

2 uur geleden
Economie eurozone sterker gegroeid dan eerder gedacht

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het tweede kwartaal van dit jaar sterker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens nieuwe cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat is er een groei van 0,6 procent in vergelijking met de voorgaande periode. Bij een voorlopige raming eind juli werd nog een plus van 0,4 procent gemeld door Eurostat.

2 uur geleden
Frankrijk voorziet een van de slechtste wijnjaren in decennia

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk verwacht dat de wijnproductie dit jaar een van de slechtste in de afgelopen dertig jaar wordt vanwege de hitte. Dat stelt het ministerie van Landbouw in een eerste schatting voor de oogst van 2026. De extreme droogte en hitte hebben volgens het ministerie wijngaarden aangetast. Ook is het oppervlak voor de productie afgenomen.

2 uur geleden
Beleggers schrikken van tegenvaller Zwitserse farmaceut Novartis

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Novartis heeft maandag ruim 3 procent aan beurswaarde verloren op de beurs in Zürich. De Zwitserse farmaceut heeft binnen een week tijd een tweede tegenslag te verduren gekregen bij zijn medicijnonderzoek, nadat een veelbelovend hartmedicijn in een vergevorderde studie toch niet zo goed bleek te werken. Beleggers zijn daarvan geschrokken.

4 uur geleden