Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staatssecretaris zet bekritiseerde proef op Zeeuws spoor door

Staatssecretaris zet bekritiseerde proef op Zeeuws spoor door

MIDDELBURG (ANP) - Staatssecretaris Chris Jansen (Openbaar Vervoer, PVV) houdt vast aan zijn voornemen om in 2028 of 2029 op het Zeeuwse spoor het spoorbeveiligingssysteem ERTMS uit te proberen. Jansen zei dat maandag tijdens een werkbezoek aan Zeeland. Op het plan is veel kritiek gekomen van onder meer de onderwijssector en provinciale en lokale politici, omdat het treinverkeer tussen Vlissingen en Goes door de proef zeker vier maanden stil komt te liggen.

Jansen zei dat hij begrip heeft voor de weerstand tegen de proef. "Maar aan de andere kant kijk ik ook naar het grotere geheel." Hij voegde eraan toe dat het goed voor Nederland is als het ERTMS-systeem wordt getest. "En Zeeland is daarvoor de meest geschikte locatie. Mijn besluit staat vast. We gaan het in Zeeland doen." Hij zei dat ook is gekeken naar de Hanzelijn, maar dat de impact op dat deel van het spoor en "het omliggende totale ov-net dan veel groter" zou zijn geweest.

Het Rijk heeft eerder een miljoenenpakket aan compensatiemaatregelen aan Zeeland toegezegd voor als de proef wordt uitgevoerd. Zo zal er uitgebreid vervangend vervoer zijn, inclusief expresbussen en deugdelijke reizigersinformatie.

Meer uit Politiek

'Saai' debat kwam volgens Jetten doordat het inhoudelijk was

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten (D66) noemde zijn eerste debat als minister-president "misschien wel rustig en saai", maar dat is volgens hem "het nieuwe normaal". Jetten zei dat de oppositie en coalitie moesten kijken waar ze elkaar kunnen vinden. In de praktijk werden inhoudelijk nog geen plannen aangepast en werden er nauwelijks deals gesloten tussen oppositie en coalitie.

46 minuten geleden
Meerderheid voor AOW-motie die bonden niet ver genoeg gaat

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer heeft voor de motie gestemd met de oproep om het coalitieplan over een verhoging van de AOW-leeftijd te 'verzachten'. De vakbonden en ook oppositiepartijen zoals de SP en GroenLinks-PvdA vonden deze motie niet ver genoeg gaan, omdat zij de voorgestelde stijging van de AOW-leeftijd volledig van tafel willen. Maar de indieners van de motie SGP en Groep Markuszower kregen behalve de coalitiepartijen ook JA21 mee, na het debat van twee dagen over de regeringsverklaring.

50 minuten geleden
Kamer wil verliezen kunnen verrekenen in aangepaste box 3

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat de belasting op vermogensrendement wordt aangepast, zodat verliezen in een voorgaand jaar kunnen worden verrekend. Een motie van ChristenUnie en JA21 met die oproep werd aangenomen door een meerderheid van de Kamer. Ook coalitiepartij VVD stemde voor deze aanpassing van de nieuwe vorm van box 3.

1 uur geleden
Groep Markuszower wil coalitieakkoord intact laten, helpt kabinet

DEN HAAG (ANP) - Groep Markuszower helpt het minderheidskabinet voorlopig, vicefractievoorzitter Hidde Heutink vindt het nog te vroeg om "voor miljarden te vertimmeren" aan het coalitieakkoord. Het beleid van D66, VVD en CDA blijft intact zolang de oppositie niet eensgezind is in het aanpassen van de kabinetsplannen.

1 uur geleden
Klaver over Jettens Gazastandpunt: had Schoof ook kunnen zeggen

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver is niet onder de indruk van het standpunt dat Rob Jetten (D66) als premier inneemt over de situatie in de Gazastrook. "Dit had Dick Schoof ook kunnen zeggen, zij het dat de heer Jetten dat veel eloquenter doet", aldus de leider van GroenLinks-PvdA bij het debat over de regeringsverklaring.

5 uur geleden
Jetten zegt niet of Sjoerdsma op handelsmissie naar China kan

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) heeft niet expliciet gezegd dat minister van Buitenlandse Handel en zijn partijgenoot Sjoerd Sjoerdsma naar China kan voor handelsmissies. De vraag is relevant, omdat Sjoerdsma in dat land nog op een sanctielijst zou staan. "Hij kan een belangrijke rol vervullen", zei Jetten.

6 uur geleden
Kabinet komt niet meer met toegezegd extra geld voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Oekraïne zou volgens een aangenomen motie van de Tweede Kamer dit jaar 2 miljard euro extra steun krijgen. Maar dat gaat niet meer gebeuren, bleek donderdag tijdens het debat over de regeringsverklaring. Het geld is "opgelost" in steun voor de komende jaren, aldus premier Rob Jetten.

6 uur geleden