Staatssecretaris zet bekritiseerde proef op Zeeuws spoor door
MIDDELBURG (ANP) - Staatssecretaris Chris Jansen (Openbaar Vervoer, PVV) houdt vast aan zijn voornemen om in 2028 of 2029 op het Zeeuwse spoor het spoorbeveiligingssysteem ERTMS uit te proberen. Jansen zei dat maandag tijdens een werkbezoek aan Zeeland. Op het plan is veel kritiek gekomen van onder meer de onderwijssector en provinciale en lokale politici, omdat het treinverkeer tussen Vlissingen en Goes door de proef zeker vier maanden stil komt te liggen.
Jansen zei dat hij begrip heeft voor de weerstand tegen de proef. "Maar aan de andere kant kijk ik ook naar het grotere geheel." Hij voegde eraan toe dat het goed voor Nederland is als het ERTMS-systeem wordt getest. "En Zeeland is daarvoor de meest geschikte locatie. Mijn besluit staat vast. We gaan het in Zeeland doen." Hij zei dat ook is gekeken naar de Hanzelijn, maar dat de impact op dat deel van het spoor en "het omliggende totale ov-net dan veel groter" zou zijn geweest.
Het Rijk heeft eerder een miljoenenpakket aan compensatiemaatregelen aan Zeeland toegezegd voor als de proef wordt uitgevoerd. Zo zal er uitgebreid vervangend vervoer zijn, inclusief expresbussen en deugdelijke reizigersinformatie.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De 41-jarige Eelco Eerenberg wordt de nieuwe staatssecretaris van Financiën namens D66, meldt de partij. Nathalie van Berkel zou eigenlijk deze functie krijgen. Maar zij zag hier maandag van af, nadat meerdere media hadden geschreven over onjuistheden in haar cv. Later maakte Van Berkel ook bekend de Tweede Kamer te verlaten.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Silvio Erkens (VVD) snapt de weifeling in de agrarische sector over zijn benoeming tot staatssecretaris van Landbouw. "Volgens mij is het aan mij om het tegendeel te bewijzen. Maar ik snap het scepticisme", zei hij donderdag voor aanvang van zijn gesprek met formateur Rob Jetten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aankomend premier Rob Jetten (D66) vindt het "spijtig" dat Nathalie van Berkel, tot maandag beoogd staatssecretaris Financiën, zich heeft teruggetrokken. Van Berkel vermeldde studies op haar cv die ze niet had gedaan of niet had afgemaakt. Toen bleek dat zij daarover gelogen had, trok zij zich eerst terug als beoogd staatssecretaris en een dag later als Kamerlid.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuwe steden bouwen "zal moeten" om de woningnood op te lossen, vindt aankomend minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66). "We moeten dat niet uitsluiten. We moeten iedereen een thuis geven. Dat is echt heel erg belangrijk", zei ze na haar kennismakingsgesprek met beoogd premier Rob Jetten.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rianne Letschert wil zich in het begin van haar ministerschap vooral richten op de cultuursector en op media, om die onderwerpen snel in de vingers te krijgen. De voormalige informateur wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66. "Op beleidsterreinen zit ik er helemaal middenin", zei de voormalige bestuursvoorzitter van de Universiteit Maastricht over het hoger onderwijs en onderzoek.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bereikbaarheid van nieuwe woningen, goed openbaar vervoer en milieubeleid zijn de drie prioriteiten voor Annet Bertram wanneer ze in het nieuwe kabinet aan de slag gaat als staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat. Dat zei de kersverse CDA'er na haar kennismakingsgesprek met beoogd premier Rob Jetten. Ze somde daarmee min of meer haar hele aankomende takenpakket op.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Terugkijkend vindt D66'er Stientje van Veldhoven dat haar eerdere overstap van bewindspersoon naar lobbyist niet goed is gegaan. Dat zei ze woensdag na afloop van haar gesprek met formateur Rob Jetten. "Omdat het toch allerlei vragen opleverde, dat is niet goed voor de politiek," vindt de aankomend minister van Klimaat en Groene Groei.
22 uur geleden