Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staatssecretaris wil extra geld zoeken voor sociaal advocaten

Staatssecretaris wil extra geld zoeken voor sociaal advocaten

DEN HAAG (ANP) - Sociaal advocaten moeten een hogere vergoeding krijgen, beaamt staatssecretaris Teun Struycken (Rechtsbescherming). "Er zal iets aan de vergoedingen gedaan worden", zei hij donderdag in de Tweede Kamer. Maar hij wacht nog af hoeveel geld er volgens een onderzoekscommissie nodig is en of het kabinet dat ook kan vinden.

Sociaal advocaten krijgen overheidssubsidie om mensen bij te staan die geen gewone advocaat kunnen betalen. Maar de vergoeding is te karig, de werkdruk te hoog en dat maakt het vak er niet aantrekkelijker op. Het aantal sociaal advocaten loopt terug en het tekort is hier en daar al nijpend. Terwijl zij "cruciaal" zijn om kwetsbare mensen te helpen hun recht te halen, erkent Struycken.

Veel partijen in de Kamer dringen daarom aan op het verhogen van de vergoeding, en Struycken denkt dat het ook niet anders kan. "Ik wil wat doen", verzekerde hij, maar "ik kan pas wat doen als ik weet wat ik moet doen". De commissie die nagaat hoe en hoeveel sociaal advocaten voor hun werk moeten worden betaald, brengt in februari verslag uit. Dan gaat de staatssecretaris op zoek naar geld. Het zal om minder gaan dan de 127 miljoen euro die bij een eerdere verhoging nodig was, verwacht hij.

Meer uit Politiek

Kabinet kritisch over besluit VS sancties Rusland te verlichten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft kritiek op het besluit van de Verenigde Staten om de oliesancties tegen Rusland tijdelijk te verlichten. "Zeer onverstandig", noemde premier Rob Jetten de beslissing op zijn wekelijkse persconferentie na de ministerraad.

1 uur geleden
Karremans na uitspraak over Schiphol: we moeten door

DEN HAAG (ANP) - "We moeten door", zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) nadat de Raad van State zijn besluit vernietigde om maximaal 478.000 vluchten van en naar Schiphol toe te staan. "Het is belangrijk dat er een juridische basis komt onder Schiphol, en dat we afgaan van de gedoogsituatie."

3 uur geleden
Nederlandse militairen weggehaald uit Erbil in Noord-Irak

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse militairen die op uitzending zijn in Erbil in het noorden van Irak zijn daar weggehaald, omdat het te onveilig was. Dat zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) vrijdag. Nabij de Koerdische stad sneuvelde een dag eerder een Franse militair bij een droneaanval, vijf anderen raakten gewond.

3 uur geleden
Klaver: wonen is hoogste prioriteit bij gemeenteraadsverkiezingen

LEIDEN (ANP) - Wonen is "prioriteit 1, 2 en 3" voor GroenLinks-PvdA bij de gemeenteraadsverkiezingen. Jesse Klaver zei tijdens het flyeren met vrijwilligers in Leiden dat iedereen de kans moet krijgen om een eigen leven op te bouwen.

3 uur geleden
Nieuw plan voor Ring Utrecht zou jaren duren, zegt Karremans

DEN HAAG (ANP) - Minister van Infrastructuur Vincent Karremans kijkt nog of hij een nieuwe poging wil doen om de snelwegen rond Utrecht te verbreden. "Als ik dat al ga doen, gaat het jaren duren", zei de VVD-minister vrijdag voor de ministerraad.

3 uur geleden
Zorgministers bekijken nog wat motie gehandicaptenzorg 'betekent'

DEN HAAG (ANP) - Het is nog niet duidelijk wat de aangenomen motie over niet bezuinigen in de gehandicaptenzorg betekent voor de zorgplannen van het kabinet, stelt zorgminister Sophie Hermans. Voorafgaand aan de ministerraad zei ze dat ze dat samen met haar collega-minister Mirjam Sterk "rustig moet gaan bekijken".

4 uur geleden
Van den Brink: tijd nodig om asielproblemen op te lossen

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink snapt de frustratie van gemeenten als Hardenberg, waar asielzoekerscentra langer moeten openblijven. "We zijn in staat om het op te lossen, maar we hebben tijd nodig", zei de CDA-minister voorafgaand aan de ministerraad.

5 uur geleden