Staatssecretaris wil extra geld zoeken voor sociaal advocaten
DEN HAAG (ANP) - Sociaal advocaten moeten een hogere vergoeding krijgen, beaamt staatssecretaris Teun Struycken (Rechtsbescherming). "Er zal iets aan de vergoedingen gedaan worden", zei hij donderdag in de Tweede Kamer. Maar hij wacht nog af hoeveel geld er volgens een onderzoekscommissie nodig is en of het kabinet dat ook kan vinden.
Sociaal advocaten krijgen overheidssubsidie om mensen bij te staan die geen gewone advocaat kunnen betalen. Maar de vergoeding is te karig, de werkdruk te hoog en dat maakt het vak er niet aantrekkelijker op. Het aantal sociaal advocaten loopt terug en het tekort is hier en daar al nijpend. Terwijl zij "cruciaal" zijn om kwetsbare mensen te helpen hun recht te halen, erkent Struycken.
Veel partijen in de Kamer dringen daarom aan op het verhogen van de vergoeding, en Struycken denkt dat het ook niet anders kan. "Ik wil wat doen", verzekerde hij, maar "ik kan pas wat doen als ik weet wat ik moet doen". De commissie die nagaat hoe en hoeveel sociaal advocaten voor hun werk moeten worden betaald, brengt in februari verslag uit. Dan gaat de staatssecretaris op zoek naar geld. Het zal om minder gaan dan de 127 miljoen euro die bij een eerdere verhoging nodig was, verwacht hij.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 gaat met Hart voor Den Haag praten over de vorming van een nieuwe coalitie in Den Haag, heeft de fractie besloten. Eerder verzette de partij zich tegen samenwerking, maar vorige week deed verkenner Ahmed Aboutaleb een dringend beroep op D66 om toch in gesprek te gaan met partijleider Richard de Mos. Dat heeft D66 over de streep getrokken.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.
1 dag geleden