Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staatssecretaris wil extra geld zoeken voor sociaal advocaten

Staatssecretaris wil extra geld zoeken voor sociaal advocaten

DEN HAAG (ANP) - Sociaal advocaten moeten een hogere vergoeding krijgen, beaamt staatssecretaris Teun Struycken (Rechtsbescherming). "Er zal iets aan de vergoedingen gedaan worden", zei hij donderdag in de Tweede Kamer. Maar hij wacht nog af hoeveel geld er volgens een onderzoekscommissie nodig is en of het kabinet dat ook kan vinden.

Sociaal advocaten krijgen overheidssubsidie om mensen bij te staan die geen gewone advocaat kunnen betalen. Maar de vergoeding is te karig, de werkdruk te hoog en dat maakt het vak er niet aantrekkelijker op. Het aantal sociaal advocaten loopt terug en het tekort is hier en daar al nijpend. Terwijl zij "cruciaal" zijn om kwetsbare mensen te helpen hun recht te halen, erkent Struycken.

Veel partijen in de Kamer dringen daarom aan op het verhogen van de vergoeding, en Struycken denkt dat het ook niet anders kan. "Ik wil wat doen", verzekerde hij, maar "ik kan pas wat doen als ik weet wat ik moet doen". De commissie die nagaat hoe en hoeveel sociaal advocaten voor hun werk moeten worden betaald, brengt in februari verslag uit. Dan gaat de staatssecretaris op zoek naar geld. Het zal om minder gaan dan de 127 miljoen euro die bij een eerdere verhoging nodig was, verwacht hij.

Meer uit Politiek

Lokale partijen niet blij met nieuwe naam GroenLinks-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".

21 minuten geleden
Hermans maakt miljoenen vrij voor pandemische paraatheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.

23 minuten geleden
ANP Verkiezingsdienst: lokaal niet de grote winnaar verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.

31 minuten geleden
Van Essen trekt 150 miljoen uit stikstofpot voor natuur en boeren

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar zet landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 150 miljoen euro extra klaar voor natuurherstel en verschillende maatregelen voor de landbouw. Het geld komt uit de pot van 20 miljard euro die de coalitie de komende jaren wil uitgeven aan het oplossen van het stikstofprobleem.

33 minuten geleden
Kabinet: komende jaren geld voor lhbti-veiligheid op scholen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet maakt de komende jaren 22,9 miljoen euro vrij om de veiligheid van lhbti-jongeren in het onderwijs te verbeteren. Het geld komt in 2027, 2028 en 2029 beschikbaar, staat in de voorjaarsnota.

1 uur geleden
Jetten: energiesteun mag investeringen kabinet niet dwarszitten

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten ziet er weinig in om investeringen die het kabinet wil doen uit te stellen gezien de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten. Het lukt ministeries juist beter dan voorheen om geld uitgegeven te krijgen aan zaken als veiligheid en innovatie, aldus de premier.

2 uur geleden
Vijlbrief: tegenvaller WIA laat zien dat uitkering simpeler moet

DEN HAAG (ANP) - De oplopende kosten van de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA onderstrepen volgens minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) het belang van de hervormingen die het kabinet wil doorvoeren in de sociale zekerheid. "Maak het simpeler", is zijn boodschap. De D66-bewindsman wil dat "met voorrang" gaan bespreken met vakbonden en werkgevers.

3 uur geleden