Staatssecretaris wil dat zelfmelders weer snel worden opgeroepen
DEN HAAG (ANP) - Veroordeelden die vanwege het personeelstekort in de gevangenissen hun straf nog niet hebben uitgezeten, worden vanaf begin oktober weer sneller opgeroepen om zich te melden. Deze zogeheten zelfmelders hoeven zich sinds eind vorig jaar voorlopig niet te melden, omdat er geen plaats voor ze is in de gevangenis. Maar staatssecretaris Ingrid Coenradie van Justitie en Veiligheid wil "vol inzetten op het weer wegwerken van de voorraad zelfmelders", schrijft ze in een Kamerbrief.
Wat haar betreft komen als eerste de zelfmelders aan de beurt met de langste straffen en degenen die zijn veroordeeld voor delicten die een grote impact hebben op slachtoffers, zoals bij seksuele delicten of huiselijk geweld. Ze reageert daarmee op vragen van de VVD over mediaberichten waarin slachtoffers hun verhaal deden. Coenradie kan niet op individuele gevallen ingaan, maar zegt dat veroordeelden voor dit soort zaken "zo snel mogelijk aangehouden moeten worden." Ze zegt dat ze "buikpijn" heeft van de acute maatregelen die in december werden genomen door haar voorganger.
Door die stop ontstond een grote achterstand: eind juni moesten ongeveer drieduizend veroordeelden hun straf nog uitzitten. Begin juli werden de eerste vijf zelfmelders opgeroepen. Eind augustus wil de staatssecretaris met de betrokken organisaties in de gevangenissector afspraken hebben gemaakt over het wegwerken van de voorraad.
Daarnaast denkt Coenradie, die namens de PVV in het kabinet zit, na over maatregelen om op termijn weer meer cellen in gebruik te kunnen nemen. Ze denkt daarbij onder meer aan het plaatsen van veroordeelden in het buitenland.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA gaan in de volgende informatieronde in gesprek met de VVD, verwachten meerdere ingewijden rond de formatie zondag in gesprekken met het ANP. Het is niet duidelijk of de onderhandelingen zullen gaan over de optie van een minderheidskabinet.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig minister Roger van Boxtel (Grote Stedenbeleid, D66) en Cees Veerman (Landbouw, CDA) vinden dat de VVD moet aanschuiven bij D66 en CDA om te praten over een minderheidskabinet. Een meerderheidskabinet met deze drie partijen en GroenLinks-PvdA erbij zien de partijprominenten niet gebeuren, zeiden ze zondagmiddag bij Buitenhof.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."
2 dagen geleden