Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staatssecretaris wil dat zelfmelders weer snel worden opgeroepen

Staatssecretaris wil dat zelfmelders weer snel worden opgeroepen

DEN HAAG (ANP) - Veroordeelden die vanwege het personeelstekort in de gevangenissen hun straf nog niet hebben uitgezeten, worden vanaf begin oktober weer sneller opgeroepen om zich te melden. Deze zogeheten zelfmelders hoeven zich sinds eind vorig jaar voorlopig niet te melden, omdat er geen plaats voor ze is in de gevangenis. Maar staatssecretaris Ingrid Coenradie van Justitie en Veiligheid wil "vol inzetten op het weer wegwerken van de voorraad zelfmelders", schrijft ze in een Kamerbrief.

Wat haar betreft komen als eerste de zelfmelders aan de beurt met de langste straffen en degenen die zijn veroordeeld voor delicten die een grote impact hebben op slachtoffers, zoals bij seksuele delicten of huiselijk geweld. Ze reageert daarmee op vragen van de VVD over mediaberichten waarin slachtoffers hun verhaal deden. Coenradie kan niet op individuele gevallen ingaan, maar zegt dat veroordeelden voor dit soort zaken "zo snel mogelijk aangehouden moeten worden." Ze zegt dat ze "buikpijn" heeft van de acute maatregelen die in december werden genomen door haar voorganger.

Door die stop ontstond een grote achterstand: eind juni moesten ongeveer drieduizend veroordeelden hun straf nog uitzitten. Begin juli werden de eerste vijf zelfmelders opgeroepen. Eind augustus wil de staatssecretaris met de betrokken organisaties in de gevangenissector afspraken hebben gemaakt over het wegwerken van de voorraad.

Daarnaast denkt Coenradie, die namens de PVV in het kabinet zit, na over maatregelen om op termijn weer meer cellen in gebruik te kunnen nemen. Ze denkt daarbij onder meer aan het plaatsen van veroordeelden in het buitenland.

Meer uit Politiek

Lokale lijsttrekkers zien achteruitgang kwaliteit gemeenteraad

DEN HAAG (ANP) - Lokale lijsttrekkers zien de kwaliteit van de gemeenteraad achteruitgaan. Dat werd duidelijk tijdens een debat met zes lijsttrekkers in Nieuwspoort, in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart. "If you pay peanuts, you get monkeys", zei Richard de Mos van Hart voor Den Haag daarover.

10 uur geleden
Kabinet werkt voorlopig geen wetgeving over pensioenleeftijd uit

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat voorlopig geen wetgeving uitwerken om de pensioenleeftijd sneller te laten oplopen. Ministers hebben maandag in een gesprek met vakbonden FNV, CNV en VCP aangeboden om dit voorstel "in de ijskast" te zetten, zeiden de bonden na afloop.

11 uur geleden
Nederland praat met Fransen over samenwerking op kernwapengebied

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat in op de uitnodiging van Frankrijk om te praten over nauwere samenwerking op het gebied van nucleaire bewapening. Dat schrijven de ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer.

13 uur geleden
Berendsen: repatriëren uit Midden-Oosten kan momenteel niet

DEN HAAG (ANP) - Het is op dit moment niet mogelijk om Nederlanders die het Midden-Oosten willen verlaten wegens de oorlog in Iran te repatriëren, meldde minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) maandagmiddag. Het luchtruim is namelijk gesloten. "Als je mensen naar huis wil brengen, wil je dat wel op een veilige manier doen. Op dit moment zijn die opties er nog niet en we kijken hoe snel we dat voor elkaar kunnen krijgen", aldus de CDA-bewindsman.

14 uur geleden
Minister: Nederland heeft 'begrip' voor aanvallen op Iran

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft "begrip" voor de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran, maar ook zorgen over mogelijke escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Dat heeft minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) maandag gezegd. Hij noemde de machthebbers in Iran "een moorddadig regime", dat een bedreiging vormt voor zowel buurlanden als de rest van de wereld.

16 uur geleden
Jetten noemt welwillende partijen 'lichtpuntjes'

NIEUWEGEIN (ANP) - Politieke partijen die bereid zijn om samen te werken met het minderheidskabinet zijn 'lichtpuntjes' voor Rob Jetten. Dat zegt de nieuwbakken premier en D66-leider zaterdag op een partijcongres in Nieuwegein. Hij schetst dit als contrast met de afgelopen jaren van veel geruzie in de politiek.

2 dagen geleden
Yeşilgöz: veiligheid militairen in regio heeft hoogste prioriteit

DEN HAAG (ANP) - De veiligheid van Nederlandse militairen in het Midden-Oosten heeft de "hoogste prioriteit", laat minister Dilan Yeşilgöz van Defensie weten. Het aantal Nederlandse militairen in de regio is beperkt. Ze zijn onder meer voor missies in Irak, Israël en de Golfstaten.

2 dagen geleden