Staatssecretaris wil actie tegen armoede op Bonaire na protest
WILLEMSTAD (ANP) - Staatssecretaris van Koninkrijksrelaties Alexandra van Huffelen noemt het protest op Bonaire tegen armoede en ongelijkheid "indrukwekkend" en wil actie ondernemen. Afgelopen vrijdag gingen in Kralendijk honderden mensen de straat op om te protesteren tegen het feit dat veel mensen onder het bestaansminimum leven op het eiland.
Van Huffelen zei maandag tijdens een virtuele persconferentie op de Caribische eilanden dat ook voor de Nederlandse regering de armoede op de zogenoemde BES-eilanden (Bonaire, Sint Eustatius en Saba) "een doorn in het oog" is. "We erkennen en herkennen de problematiek en willen die zo snel mogelijk aanpakken."
Al jaren wordt er vanuit de eilanden gevraagd om het instellen van een armoedegrens (sociaal minimum). Daar is nu een commissie voor ingesteld, die voor oktober met een advies moet komen. Probleem is dat uitkeringen op de BES-eilanden flink lager liggen dan in Nederland. Maar de kosten voor elektriciteit, water en voedsel zijn gemiddeld veel hoger.
Van Huffelen noemde het invoeren van een sociaal minimum een complexe zaak, omdat naast de Nederlandse overheid, ook de overheden op de eilanden en de werkgevers erbij betrokken zijn. "Maar we vinden wel dat we zo snel mogelijk tot de invoering daarvan moeten komen."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een grote opgave, zo noemen de commissarissen van de Koning in de twaalf provincies de opdracht die hun gemeenten hebben gekregen voor de opvang van asielzoekers. De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) maakte vrijdag bekend hoeveel opvangplaatsen in elke provincie geregeld moeten worden. Wettelijk gezien had dat al voor 1 februari bekend moeten zijn, maar Van den Brinks voorganger Mona Keijzer besloot dat aan de nieuwe minister over te laten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rob Jetten wil de komende tijd in contact komen met jongeren en mensen buiten zijn bubbel, vertelde de nieuwe premier vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "Organiseer voor mij werkbezoeken op plekken waar ze misschien niet verwachten dat de premier of een D66'er langskomt", heeft de nieuwe premier zijn ambtenaren gevraagd. "Want ik wil juist daar van mensen horen: hoe kijken ze tegen de overheid aan, waar lopen ze tegenaan, waar zijn ze boos over?"
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten gaat aanstaande dinsdag voor het eerst in zijn huidige functie naar Brussel. Hij spreekt daar in de avond onder anderen met NAVO-baas en voormalig premier Mark Rutte. Jetten was in het laatste kabinet-Rutte minister voor Klimaat en Energie.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Zuid-Holland moeten gemeenten nog voor 11.400 extra opvangplekken zorgen voor asielzoekers, meldt de nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA). In de zogenoemde capaciteitsraming heeft hij bekendgemaakt hoeveel opvangplekken elke provincie moet verzorgen. Alle provincies komen samen nog 38.000 plekken tekort, meldde Van den Brinks voorganger Mona Keijzer (BBB) eerder al.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet betreurt het dat Russische en Belarussische sporters volgende maand onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Er gaat een regeringsdelegatie naar het sportevenement, maar die zal geen bijeenkomsten bijwonen waar de vlaggen of volksliederen van deze landen te zien of te horen zijn.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten doet iedere week aangifte van homohaat. Hij krijgt iedere dag bedreigingen binnen vanwege zijn geaardheid, zei hij tijdens de wekelijkse persconferentie met de premier.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) wil dat zijn bewindspersonen voortaan beter nadenken voordat ze iets op sociale media zetten. Hij zei dat in reactie op een Instagram-post van minister en partijgenoot Hans Vijlbrief waar ophef over is ontstaan.
11 uur geleden