Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staatssecretaris wil actie tegen armoede op Bonaire na protest

Staatssecretaris wil actie tegen armoede op Bonaire na protest

WILLEMSTAD (ANP) - Staatssecretaris van Koninkrijksrelaties Alexandra van Huffelen noemt het protest op Bonaire tegen armoede en ongelijkheid "indrukwekkend" en wil actie ondernemen. Afgelopen vrijdag gingen in Kralendijk honderden mensen de straat op om te protesteren tegen het feit dat veel mensen onder het bestaansminimum leven op het eiland.

Van Huffelen zei maandag tijdens een virtuele persconferentie op de Caribische eilanden dat ook voor de Nederlandse regering de armoede op de zogenoemde BES-eilanden (Bonaire, Sint Eustatius en Saba) "een doorn in het oog" is. "We erkennen en herkennen de problematiek en willen die zo snel mogelijk aanpakken."

Al jaren wordt er vanuit de eilanden gevraagd om het instellen van een armoedegrens (sociaal minimum). Daar is nu een commissie voor ingesteld, die voor oktober met een advies moet komen. Probleem is dat uitkeringen op de BES-eilanden flink lager liggen dan in Nederland. Maar de kosten voor elektriciteit, water en voedsel zijn gemiddeld veel hoger.

Van Huffelen noemde het invoeren van een sociaal minimum een complexe zaak, omdat naast de Nederlandse overheid, ook de overheden op de eilanden en de werkgevers erbij betrokken zijn. "Maar we vinden wel dat we zo snel mogelijk tot de invoering daarvan moeten komen."

Meer uit Politiek

Kabinet wil dat Nederlandse IS-strijders in regio worden berecht

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse IS-strijders die naar Syrië en Irak zijn gereisd, moeten worden berecht in de regio waar ze vastzitten, vindt demissionair minister Foort van Oosten van Justitie en Veiligheid. Volgens hem moeten mensen die bewust hebben gekozen om voor een ideologie daarheen te reizen niet zomaar rekenen op een terugkeer.

2 dagen geleden
Vergoeding gaswinningsschade in Drenthe moet beter, vindt Hermans

DEN HAAG (ANP) - De manier waarop schade van aardbevingen als gevolg van gaswinning in Drenthe wordt vergoed, moet beter, erkent demissionair klimaat- en energieminister Sophie Hermans. "Ik vind het belangrijk dat we snel kijken: hoe kunnen we die regeling aanpassen", aldus de VVD-bewindsvrouw na afloop van de ministerraad.

2 dagen geleden
Kabinet wil oorlogsarchief snel digitaal voor iedereen openen

DEN HAAG (ANP) - Het oorlogsarchief moet binnenkort voor iedereen digitaal doorzoekbaar worden als het aan het kabinet ligt. De wijziging van de Archiefwet die dat mogelijk maakt, gaat binnenkort naar de Tweede Kamer. Een eerdere digitale openstelling werd afgeraden na kritiek van onder meer de Autoriteit Persoonsgegevens (AP).

2 dagen geleden
Van Weel ziet geen blijvende schade aan relatie met VS

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) denkt niet dat het getouwtrek om Groenland van de afgelopen weken de relatie met de Verenigde Staten blijvend heeft geschaad. Dat heeft de demissionaire bewindsman gezegd voor aanvang van de ministerraad.

2 dagen geleden
Brekelmans: claim Trump op Groenland is volgens mij van tafel

DEN HAAG (ANP) - Donald Trump legt geen claim meer op Groenland, interpreteert demissionair defensieminister Ruben Brekelmans (VVD). Tijdens het debat ter voorbereiding op de EU-top die in het teken staat van dit hoogoplopende conflict, zijn partijen als GroenLinks-PvdA hier niet zo zeker van. Toe-eigenen van land is "duidelijk geen onderdeel" van het 'raamwerk' van een deal met het militaire bondgenootschap NAVO dat hierover in de maak is, stelt Brekelmans. "Dus volgens mij is de politieke realiteit nu dat die claim van tafel is."

3 dagen geleden
Brekelmans: signaal over militairen Groenland kwam niet goed over

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wilde laten zien dat Nederland bereid is om bij te dragen aan de veiligheid van Groenland, maar die boodschap kwam niet over toen minister Ruben Brekelmans (Defensie) meldde dat er één, later twee militairen die kant op gingen. Dat beseft de VVD'er in het debat in aanloop naar de ingelaste EU-top over Groenland en dreigende Amerikaanse importheffingen. "Als dat in de buitenwereld anders is opgevat, is dat niet de bedoeling geweest."

3 dagen geleden
Kamermeerderheid: EU moet 'handelsbazooka' achter de hand houden

DEN HAAG (ANP) - De Europese Unie moet het pakket met verregaande sancties tegen de VS - de zogeheten handelsbazooka - achter de hand houden als president Donald Trump zijn claim op Groenland niet laat varen, vindt een Kamermeerderheid. Een motie hierover die GroenLinks-PvdA gaat indienen, kan rekenen op de steun van in elk geval CDA, D66, 50PLUS, ChristenUnie, SP, Partij voor de Dieren en Volt.

3 dagen geleden