Staatssecretaris wil actie tegen armoede op Bonaire na protest
WILLEMSTAD (ANP) - Staatssecretaris van Koninkrijksrelaties Alexandra van Huffelen noemt het protest op Bonaire tegen armoede en ongelijkheid "indrukwekkend" en wil actie ondernemen. Afgelopen vrijdag gingen in Kralendijk honderden mensen de straat op om te protesteren tegen het feit dat veel mensen onder het bestaansminimum leven op het eiland.
Van Huffelen zei maandag tijdens een virtuele persconferentie op de Caribische eilanden dat ook voor de Nederlandse regering de armoede op de zogenoemde BES-eilanden (Bonaire, Sint Eustatius en Saba) "een doorn in het oog" is. "We erkennen en herkennen de problematiek en willen die zo snel mogelijk aanpakken."
Al jaren wordt er vanuit de eilanden gevraagd om het instellen van een armoedegrens (sociaal minimum). Daar is nu een commissie voor ingesteld, die voor oktober met een advies moet komen. Probleem is dat uitkeringen op de BES-eilanden flink lager liggen dan in Nederland. Maar de kosten voor elektriciteit, water en voedsel zijn gemiddeld veel hoger.
Van Huffelen noemde het invoeren van een sociaal minimum een complexe zaak, omdat naast de Nederlandse overheid, ook de overheden op de eilanden en de werkgevers erbij betrokken zijn. "Maar we vinden wel dat we zo snel mogelijk tot de invoering daarvan moeten komen."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Senator Robert van Gasteren is niet langer welkom in de fractie van BBB in de Eerste Kamer. Dat meldt een woordvoerder van BBB. Aanleiding is dat Van Gasteren afgelopen vrijdag tijdens een ledenbijeenkomst publiekelijk zijn lidmaatschap van de partij opzegde.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De plotseling overleden Surinaamse oud-president Chan Santokhi heeft volgens premier Rob Jetten veel betekend voor zowel Suriname als Nederland. Santokhi stierf maandag onverwacht op 67-jarige leeftijd in Paramaribo.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De beperkingen op het ministerie van Financiën als gevolg van een digitale inbraak raken circa 1600 publieke instellingen die hun overtollige middelen bij het departement stallen. Het digitale portaal voor dit zogenoemde schatkistbankieren behoort tot de systemen die uit voorzorg zijn uitgeschakeld. Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - SGP en JA21 willen opheldering over het besluit van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) om dit jaar al de bezuiniging op de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA ongedaan te maken. Vorige week stemde de Tweede Kamer nog tegen een voorstel om de oude subsidie van 19 miljoen te herstellen. "De begroting aanpassen zes dagen nadat erover gestemd is, getuigt niet van democratisch ethos", meent Chris Stoffer (SGP).
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar kan de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA alweer rekenen op de oorspronkelijke subsidie van 19 miljoen euro, schrijft minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) maandag aan de Tweede Kamer. In het coalitieakkoord was al aangekondigd dat de bezuiniging ongedaan zou worden gemaakt.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland sluit zich aan bij de aan Israël gerichte oproep van Duitsland, Frankrijk, Italië en het Verenigd Koninkrijk om de doodstraf niet uit te breiden, meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) op X.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State oordeelt mild over het wetsvoorstel waardoor het verheerlijken van terrorisme verboden wordt. De belangrijke kabinetsadviseur heeft een aantal opmerkingen bij het plan, maar wijst het niet af. Zo vraagt de raad aan justitieminister David van Weel om de toelichting te verbeteren, zodat officieren van justitie en rechters beter begrijpen hoe ze de wet moeten toepassen.
1 dag geleden