Staatssecretaris: wetsvoorstel aanpak probleemwolf ligt klaar
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Jean Rummenie (Natuur, BBB) heeft een wetsvoorstel klaarliggen om in Nederland probleemwolven in uitzonderlijke gevallen af te kunnen schieten. Dat laat een woordvoerder van het ministerie weten, in reactie op de Europese verlaagde status van de wolf.
Donderdag stemde het Europees Parlement in met het verlagen van de beschermingsstatus van de wolf. Die verlaagde status maakt het mogelijk om in uitzonderlijke gevallen wolven af te schieten. De wolf is nu nog "strikt beschermd" in Europa, dit wordt nu 'beschermd'. Het ministerie benadrukt dat wolven niet zomaar afgeschoten kunnen worden, maar dat er meer mogelijkheden komen om 'probleemwolven' aan te pakken. Rummenie wil dit "liever gisteren dan vandaag tackelen", laat het ministerie weten.
De BBB-bewindsman wil het concept van het plan binnenkort naar de Tweede Kamer sturen. Daarin wil hij onder andere regelen dat het verjagen van een probleemwolf niet meer vergunningplichtig is.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De SP wil niet in het volgende kabinet. "Een partij die niet gewonnen heeft zoals de mijne past bescheidenheid", zei partijleider Jimmy Dijk voorafgaand aan zijn gesprek met verkenner Wouter Koolmees (D66). De SP verloor twee zetels bij de verkiezingen en houdt er drie over.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mirjam Bikker ziet het niet gebeuren dat de ChristenUnie in een kabinet stapt. "Mij past bescheidenheid als een partij met drie zetels", zei ze nadat ze had gesproken met verkenner Wouter Koolmees (D66). Maar ze belooft zich wel constructief op te stellen vanuit de oppositie.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - DENK-leider Stephan van Baarle wil een "zo progressief mogelijke coalitie", zei hij voordat hij op bezoek ging bij verkenner Wouter Koolmees. Die coalitie moet werken "aan de bestrijding van discriminatie, racisme en moslimhaat en opkomen voor de rechten van de Palestijnen". Daarbij sluit Van Baarle PVV en FVD "categorisch" uit en wil hij "bij voorkeur" niet dat JA21 en VVD de regering ingaan.
23 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het is "heel onwaarschijnlijk" dat Frans Timmermans terugkeert in de politiek. Dat zei de voormalige partijleider van GroenLinks-PvdA in gesprek met journalist Jaïr Ferwerda van RTL Tonight. Hij wil "absoluut niet" als minister aan de slag, mocht GroenLinks-PvdA in het kabinet belanden.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - GroenLinks-PvdA moet veel meer de straat op en de wijk in, zei de nieuwe fractievoorzitter Jesse Klaver op een bijeenkomst woensdagavond met circa vijfhonderd leden in het Utrechtse poppodium De Helling. "We moeten met andere bubbels in aanraking komen."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - BBB is in zetels gehalveerd bij de verkiezingen en heeft daarom geen ambities om te regeren, verklaart partijleider Caroline van der Plas nadat ze heeft gesproken met verkenner Wouter Koolmees. Verder heeft ze aangegeven dat een "centrumrechtse coalitie goed zou passen" na de verkiezingen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Joost Eerdmans (JA21) wil andere partijen via de verkenner vragen om de PVV niet langer uit te sluiten als mogelijke coalitiepartner. Dat zei Eerdmans voorafgaand aan zijn afspraak met verkenner Wouter Koolmees (D66). JA21 wil graag samenwerken met "partijen uit de groep PVV, D66, VVD, CDA, BBB of SGP" in een 'centrumrechtse' coalitie.
1 dag geleden