Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staatssecretaris Vijlbrief komende week twee dagen naar Groningen

Staatssecretaris Vijlbrief komende week twee dagen naar Groningen

DEN HAAG (ANP) - Volgende week is de vuurdoop van staatssecretaris Hans Vijlbrief (Mijnbouw) in Groningen. Hij gaat maandag en dinsdag naar het noorden, bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Economische Zaken berichtgeving van RTV Noord.

De Groningers kregen kort geleden te horen dat er dit jaar toch meer gas zal worden gewonnen. Dat zette kwaad bloed. En deze week stonden Groningers massaal in de rij voor een subsidie voor het verduurzamen en versterken van hun huizen. De subsidiepot was in een dag leeg.

Gemeenten in Groningen willen dat het kabinet de subsidie met 200 miljoen euro aanvult zodat alle gedupeerden er gebruik van kunnen maken. Ook in de Tweede Kamer werd verontwaardigd gereageerd. Vijlbrief beloofde te kijken wat hij kan doen. Ook wil hij opnieuw kijken naar de aangekondigde extra gaswinning.

Vijlbrief gaat praten met bewoners, bestuurders en belangengroepen in het bevingsgebied. Hij gaat onder meer langs bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen en de Nationaal Coördinator Groningen. Vijlbrief wil "vooral in rust het gesprek met bewoners en bestuurders aan kunnen gaan en zich een goed beeld kunnen vormen van de bevingsproblematiek", aldus de woordvoerder van de bewindsman.

Meer uit Binnenland

Gewonde door steekpartij in winkelcentrum in Landgraaf

LANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.

10 uur geleden
Hollandse 100: 354.000 euro voor onderzoek naar lymfeklierkanker

HEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.

10 uur geleden
21-jarige man uit Eindhoven aangehouden in terrorismeonderzoek

EINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).

12 uur geleden
RTL Tonight stopt, na de zomer andere talkshow met Renze Klamer

HILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.

12 uur geleden
Experts: mensen met hooikoorts hebben veel te verduren

WAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.

16 uur geleden
Progressief Nederland meldt 1500 aanmeldingen na twee dagen

DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) heeft in de eerste twee dagen na de lancering 1500 aanmeldingen ontvangen. Dat meldt een woordvoerder van de nog op te richten partij aan het ANP. Donderdag maakte partijleider Jesse Klaver de naam bekend van de partij waarin GroenLinks en PvdA in juni opgaan.

17 uur geleden
Slachtoffer steekpartij Hoorn overleden

HOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.

17 uur geleden