Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staatssecretaris Van Huffelen neemt afscheid van X

Staatssecretaris Van Huffelen neemt afscheid van X

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Alexandra van Huffelen (Digitalisering) is het niet eens met de koers van X onder eigenaar Elon Musk en heeft daarom besloten om niet meer actief te zijn op het sociale medium. Dat bevestigt haar woordvoerder na berichtgeving van NU.nl. Ze verduidelijkt dat het een persoonlijke keuze is en geen kabinetsbeleid. De bewindsvrouw heeft haar besluit vrijdag wel medegedeeld in de ministerraad.

De bewindsvrouw maakt zich al langer zorgen over de rol die sociale media spelen in de democratie, bijvoorbeeld waar het gaat om desinformatie. Tot haar ergernis heeft X uitnodigingen van het kabinet om hierover in gesprek te gaan herhaaldelijk afgeslagen. Ze vindt het bovendien bezwaarlijk dat het sociale medium geen Nederlandstalige mensen in dienst lijkt te hebben die berichten nalezen en beoordelen of regels worden overtreden.

Meer uit Politiek

Paternotte vindt dat oppositie met ideeën moet komen

DEN HAAG (ANP) - Jan Paternotte blijft tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen herhalen dat hij "superbenieuwd" is naar de ideeën uit de oppositie. De fractieleider van D66 probeert zo steun te verwerven voor de begroting die het minderheidskabinet heeft gepresenteerd met Prinsjesdag.

37 minuten geleden
PvdD en Volt vallen D66 aan op klimaatbeleid

DEN HAAG (ANP) - Christine Teunissen (PvdD) en Laurens Dassen (Volt) hebben D66-fractievoorzitter Jan Paternotte tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen aangevallen op het klimaatbeleid van het kabinet. D66 profileert zich als partij die zich hard maakt voor het klimaat. Maandag concludeerde het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) dat de verduurzaming stagneert.

1 uur geleden
Aerdts is blij dat Brussel met minimumleeftijd sociale media komt

DEN HAAG (ANP) - Dat de Europese Commissie komt met voorstellen voor een minimumleeftijd voor sociale media, is een "zeer goede ontwikkeling", vindt staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie, D66). Commissievoorzitter Ursula von der Leyen kondigde woensdag plannen aan voor een algeheel verbod tot 13 jaar en een verbod op persoonlijke accounts tot 15 jaar.

1 uur geleden
Klaver steunt zorgbezuinigingen niet, wil wel goedkopere zorg

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver steunt de plannen van het minderheidskabinet om 10 miljard euro te besparen op de zorg niet, maar wil de kosten in de zorg wel terugdringen. Tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen zei de PRO-leider dat de kabinetsplannen er namelijk alleen voor zorgen dat de zorg voor individuen duurder wordt. Het kabinet wil het eigen risico en de zorgpremie verhogen.

1 uur geleden
Kamer wil conceptbegroting Heinen, tegen zin kabinet

DEN HAAG (ANP) - Het minderheidskabinet moet de conceptstukken van de begroting voor volgend jaar openbaar maken, vindt een meerderheid van de Tweede Kamer. Die steunt het verzoek daartoe van de PVV omdat de stukken naar de pers zijn gelekt. De NRC heeft ze ingezien.

2 uur geleden
PRO verwijt VVD opeenvolgende belastingverhoging voor werkenden

DEN HAAG (ANP) - Oppositieleider Jesse Klaver verwijt de VVD de belastingen voor werknemers steeds te verhogen en wel geld uit te trekken voor bijvoorbeeld vastgoedbeleggers. PRO hekelt dat het kabinet in totaal 8 miljard aan extra belastingen int, waarvan ongeveer de helft betaald wordt door mensen die werken. "Dit is waar het verschil zit tussen de VVD en PRO. Iedere keer dat u op het pluche zit, wordt er bezuinigd op gewone mensen," zei hij tegen VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans.

2 uur geleden
Wilders wil dat kabinet snel conceptbegroting openbaar maakt

DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders verzoekt het kabinet om snel inzage te geven in een vroeger concept van de begroting voor volgend jaar. Aan het begin van de Algemene Politieke Beschouwingen verwees de PVV-leider naar een publicatie van dagblad NRC waarin werd geciteerd uit een conceptbegroting. Hij heeft het kabinet verzocht om deze binnen een halfuur naar de Tweede Kamer te sturen.

3 uur geleden