Staatssecretaris Uslu wil zich nog hard maken voor cultuursector
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Gunay Uslu wil tijdens het laatste coronaoverleg voor de persconferentie nog kijken wat er mogelijk is om maatregelen in de cultuursector te versoepelen. "Ik ga zo het gesprek in en ik ga me er hard voor maken", zegt de D66-bewindsvrouw. "Daarom ben ik er ook. Ik vertegenwoordig de cultuursector hier."
Vrijdagavond maken premier Mark Rutte en coronaminister Ernst Kuipers bekend welke sectoren hun deuren weer enigszins mogen openen. De cultuursector zit daar voorlopig niet tussen, blijkt tot nu toe uit de uitgelekte maatregelen. Uslu zegt desgevraagd dat ze zich wel nog wil inzetten voor versoepelingen in de cultuurbranche. "Ja, ik ga ervoor", zegt ze voorafgaand aan het overleg.
Op het Catshuis bespraken bewindspersonen donderdag welke maatregelen worden losgelaten. Op vrijdag worden deze besluiten officieel genomen tijdens een overleg tussen ministers en staatssecretarissen.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
10 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
12 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
13 uur geleden