Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staatssecretaris Uslu: teleurstellend dat cultuur dichtblijft

Staatssecretaris Uslu: teleurstellend dat cultuur dichtblijft

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Gunay Uslu (Cultuur en Media) vindt het "teleurstellend" dat de musea, podia en theaters hun deuren gesloten moeten houden. Op Twitter schrijft ze wel blij te zijn dat toneel-, muziek- en danslessen weer mogelijk zijn.

Voor het laatste coronaoverleg had Uslu gezegd zich "hard te willen maken" voor de sector, maar vooralsnog blijft de cultuursector tot ten minste 25 januari dicht. Dan is het volgende beslismoment van het kabinet. Versoepelingen in de cultuur staan dan bovenaan de prioriteitenlijst. Specifiek voor musea trekt de staatssecretaris 3 miljoen euro extra uit. Voor andere culturele instellingen lijkt vooralsnog geen extra geld beschikbaar.

Volgens premier Mark Rutte was het niet mogelijk om ook de cultuursector te openen, omdat de huidige versoepelingen al kunnen leiden tot 80.000 besmettingen per dag. "Ik snap dat ze hier van balen, ik vind het ook verschrikkelijk", aldus de minister-president.

Meer uit Politiek

Rutte schuift aan bij eerstvolgende toeslagendebat

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Mark Rutte schuift aan bij het eerstvolgende commissiedebat in de Tweede Kamer over de afhandeling van het toeslagenschandaal. Dat schrijft staatssecretaris Aukje de Vries, die verantwoordelijk is voor Toeslagen, in een Kamerbrief. Het debat staat gepland op 23 mei.

28 minuten geleden
Eerste verkennende gesprekken over coalitievorming Zeeland

MIDDELBURG (ANP) - Een kleine week na de overwinning van de BoerBurgerBeweging (BBB) bij de verkiezingen voor de Provinciale Staten van Zeeland houdt verkenner Gerard Rabelink de eerste gesprekken met politieke partijen. Een provinciewoordvoerder meldt dat Kees Hanse en Arno Vael van de BBB woensdagochtend op het provinciehuis in Middelburg de eerste gesprekspartners waren van Rabelink, oud-burgemeester van Schouwen-Duiveland.

2 uur geleden
Timmermans: Brussel dringt niet aan op verplichte uitkoop boeren

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie dringt niet aan op verplichte uitkoop van Nederlandse boeren om uit de stikstofcrisis te komen. Dat zegt vicevoorzitter Frans Timmermans in een reactie op berichtgeving van de NOS en onderzoeksplatform Follow the Money. Die melden dat Timmermans' kabinetschef, voormalig PvdA-leider Diederik Samsom, dat in een gesprek met topambtenaren van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) zou hebben geadviseerd.

4 uur geleden
VVD-leden uiten zorgen in brief aan partijtop

DEN HAAG (ANP) - Een groep VVD'ers uit in een brief aan de partijtop hun zorgen over de uitslag van de Provinciale Statenverkiezingen. Ze schrijven aan onder anderen het partijbestuur, de Tweede Kamerfractie en ook partijleider Mark Rutte dat de top geen verbinding heeft met leden van en stemmers op de partij.

14 uur geleden
Kamer: minder afhankelijkheid binnen EU van Zwitsers wapentuig

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat de krijgsmachten in Europa minder afhankelijk worden van de Zwitserse wapenindustrie. De coalitie staat achter een motie van VVD-Kamerlid Jeroen van Wijngaarden waarin wordt opgeroepen om samen met andere landen te kijken of daarvoor initiatieven kunnen worden opgezet.

15 uur geleden
Wet goed verhuurderschap supersnel door senaat en gaat 1 juli in

DEN HAAG (ANP) - Waarschijnlijk per 1 juli krijgen huurders al betere bescherming tegen misstanden zoals een veel te hoge huur of slecht onderhoud. De Tweede Kamer had pas onlangs ingestemd met de Wet goed verhuurderschap en de Eerste Kamer deed het wetsvoorstel dinsdag af als een hamerstuk. Dat betekent dat er niet meer over gedebatteerd is maar dat de senatoren zich in het voorstel kunnen vinden.

16 uur geleden
Toch steun vanuit coalitie voor debat over verkiezingsuitslag

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer gaat toch in debat over de verkiezingsuitslag. De coalitie steunt alsnog het verzoek voor een debat van GroenLinks-leider Jesse Klaver. Het debat zal op 4 april worden gehouden, zo is overeengekomen.

18 uur geleden