Staatssecretaris spreekt digitaal met honderden toeslagenouders
DEN HAAG (ANP) - Ook tijdens de coronacrisis moet de toeslagenaffaire worden afgehandeld. Verantwoordelijk staatssecretaris Alexandra van Huffelen wilde eigenlijk zo veel mogelijk gedupeerde ouders persoonlijk spreken, maar door de voorschriften van het kabinet kan dat niet. Via zogenoemde webinars bereikte ze afgelopen week wel 1250 ouders.
Dat laat het ministerie van Financiën weten. Tot nu toe zijn er twee webinars gehouden, voor de komende weken staan er nog drie gepland. Op die manier geeft Van Huffelen uitleg over bijvoorbeeld de compensatie voor ouders die onterecht als fraudeur zijn bestempeld in de jacht op fraude met kinderopvangtoeslag. Gedupeerden hebben vooral behoefte aan meer duidelijkheid: er kwamen via de webinars zo'n achthonderd vragen binnen.
Driehonderd mensen hebben aangegeven een-op-een contact te willen met de bewindsvrouw. Ze probeert wekelijks enkele gedupeerden zelf te spreken. Dat gebeurt nu ook digitaal.
Serviceteam
Ouders kunnen zelf ook aangeven of ze gebeld willen worden door het zogenoemde Serviceteam gedupeerden Kinderopvangtoeslag.
Dat serviceteam is telefonisch ook te bereiken, zo werd besloten na grote problemen met de Belastingtelefoon. Ouders die vermoeden ook gedupeerd te zijn, kunnen bij een specifiek telefoonnummer terecht. Het ministerie zegt desgevraagd dat dit nummer tachtig tot honderd keer per dag wordt gebeld.
Van Huffelen volgde in januari staatssecretaris Menno Snel op, die aftrad wegens de slepende toeslagenkwestie. Vele honderden ouders werden de dupe van een keiharde fraudejacht door de afdeling toeslagen van de Belastingdienst en kwamen hierdoor in grote financiële problemen. Van Huffelen is verantwoordelijk voor het afhandelen van de affaire, waarvoor onder de afdeling Toeslagen zelfs een crisisorganisatie is opgericht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops wordt voorwaardelijk geschorst voor vier weken. Dit heeft de Raad van Discipline Amsterdam, het tuchtcollege voor de advocatuur, besloten. Aan de advocaat is niet eerder een tuchtmaatregel opgelegd.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De organisatoren achter de hardloopevenementen in Amersfoort, Groningen en Utrecht van zondag hadden de veiligheidsmaatregelen op orde. Dat zegt de Atletiekunie nadat meerdere hardlopers onwel waren geworden door de warmte.
2 uur geledenWARFFUM (ANP) - In de nacht van zondag op maandag brachten 92 mensen de nacht door in de opvang in Warffum, die is ingericht voor asielzoekers voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Drie mensen kozen ervoor om voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel te slapen, laat het Rode Kruis weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.
8 uur geleden