Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staatssecretaris spreekt digitaal met honderden toeslagenouders

Staatssecretaris spreekt digitaal met honderden toeslagenouders

DEN HAAG (ANP) - Ook tijdens de coronacrisis moet de toeslagenaffaire worden afgehandeld. Verantwoordelijk staatssecretaris Alexandra van Huffelen wilde eigenlijk zo veel mogelijk gedupeerde ouders persoonlijk spreken, maar door de voorschriften van het kabinet kan dat niet. Via zogenoemde webinars bereikte ze afgelopen week wel 1250 ouders.

Dat laat het ministerie van Financiën weten. Tot nu toe zijn er twee webinars gehouden, voor de komende weken staan er nog drie gepland. Op die manier geeft Van Huffelen uitleg over bijvoorbeeld de compensatie voor ouders die onterecht als fraudeur zijn bestempeld in de jacht op fraude met kinderopvangtoeslag. Gedupeerden hebben vooral behoefte aan meer duidelijkheid: er kwamen via de webinars zo'n achthonderd vragen binnen.

Driehonderd mensen hebben aangegeven een-op-een contact te willen met de bewindsvrouw. Ze probeert wekelijks enkele gedupeerden zelf te spreken. Dat gebeurt nu ook digitaal.

Serviceteam

Ouders kunnen zelf ook aangeven of ze gebeld willen worden door het zogenoemde Serviceteam gedupeerden Kinderopvangtoeslag.

Dat serviceteam is telefonisch ook te bereiken, zo werd besloten na grote problemen met de Belastingtelefoon. Ouders die vermoeden ook gedupeerd te zijn, kunnen bij een specifiek telefoonnummer terecht. Het ministerie zegt desgevraagd dat dit nummer tachtig tot honderd keer per dag wordt gebeld.

Van Huffelen volgde in januari staatssecretaris Menno Snel op, die aftrad wegens de slepende toeslagenkwestie. Vele honderden ouders werden de dupe van een keiharde fraudejacht door de afdeling toeslagen van de Belastingdienst en kwamen hierdoor in grote financiële problemen. Van Huffelen is verantwoordelijk voor het afhandelen van de affaire, waarvoor onder de afdeling Toeslagen zelfs een crisisorganisatie is opgericht.

Meer uit Binnenland

Meerdere gewonden door explosie en brand in Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - Bij de brand die dinsdagavond laat uitbrak na een explosie in een wooncomplex in de Schutterijstraat in Vlissingen, zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de veiligheidsregio. Zij zijn overgedragen aan het ambulancepersoneel. Om hoeveel personen het gaat, is niet bekend. De brand is inmiddels geblust.

2 uur geleden
Vier arrestaties bij Iraanse ambassade na gooien met stenen

DEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag zijn dinsdagavond vier mensen aangehouden. Ze gooiden met stenen naar de ambassade en probeerden het hek bij het gebouw over te klimmen, bevestigt de politie berichtgeving van 112-website Regio15.

4 uur geleden
Recordaantal toeristen in december op Curaçao ondanks spanningen

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in december een recordaantal toeristen verwelkomd. Sinds augustus zijn er zorgen over de negatieve invloed van de spanning tussen de VS en Venezuela op het aantal vakantiegangers, vooral na twee bijna-ongelukken in het luchtruim in december. Het toerismebureau heeft het daarentegen over "een toenemende aantrekkingskracht".

5 uur geleden
Voorlopig geen extra nationale toeslag op pakjes uit China

DEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.

9 uur geleden
OM wil cel voor in brand steken politieauto bij Malieveldrellen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.

10 uur geleden
Geuzenpenning voor progressieve burgemeester van Boedapest

VLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.

11 uur geleden
NS heeft week nodig om achterstallig onderhoud in te halen

UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.

12 uur geleden