
Staatssecretaris spreekt digitaal met honderden toeslagenouders
DEN HAAG (ANP) - Ook tijdens de coronacrisis moet de toeslagenaffaire worden afgehandeld. Verantwoordelijk staatssecretaris Alexandra van Huffelen wilde eigenlijk zo veel mogelijk gedupeerde ouders persoonlijk spreken, maar door de voorschriften van het kabinet kan dat niet. Via zogenoemde webinars bereikte ze afgelopen week wel 1250 ouders.
Dat laat het ministerie van Financiën weten. Tot nu toe zijn er twee webinars gehouden, voor de komende weken staan er nog drie gepland. Op die manier geeft Van Huffelen uitleg over bijvoorbeeld de compensatie voor ouders die onterecht als fraudeur zijn bestempeld in de jacht op fraude met kinderopvangtoeslag. Gedupeerden hebben vooral behoefte aan meer duidelijkheid: er kwamen via de webinars zo'n achthonderd vragen binnen.
Driehonderd mensen hebben aangegeven een-op-een contact te willen met de bewindsvrouw. Ze probeert wekelijks enkele gedupeerden zelf te spreken. Dat gebeurt nu ook digitaal.
Serviceteam
Ouders kunnen zelf ook aangeven of ze gebeld willen worden door het zogenoemde Serviceteam gedupeerden Kinderopvangtoeslag.
Dat serviceteam is telefonisch ook te bereiken, zo werd besloten na grote problemen met de Belastingtelefoon. Ouders die vermoeden ook gedupeerd te zijn, kunnen bij een specifiek telefoonnummer terecht. Het ministerie zegt desgevraagd dat dit nummer tachtig tot honderd keer per dag wordt gebeld.
Van Huffelen volgde in januari staatssecretaris Menno Snel op, die aftrad wegens de slepende toeslagenkwestie. Vele honderden ouders werden de dupe van een keiharde fraudejacht door de afdeling toeslagen van de Belastingdienst en kwamen hierdoor in grote financiële problemen. Van Huffelen is verantwoordelijk voor het afhandelen van de affaire, waarvoor onder de afdeling Toeslagen zelfs een crisisorganisatie is opgericht.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - John van den Heuvel snapt niet zo goed waarom advocaat Vito Shukrula aangifte tegen hem heeft gedaan. "Het is mij niet helemaal duidelijk waar zij over vallen", zei de misdaadjournalist donderdag in RTL Boulevard. Volgens hem kan hij niet iets rectificeren wat hij niet heeft geschreven.
9 uur geledenLEIDEN (ANP) - Een 28-jarige man die wordt verdacht van deelname aan de terroristische organisatie Islamitische Staat (IS) is dinsdag opgepakt in Leiden, meldt het OM donderdag. De verdachte is geboren in Syrië en woont al een tijd in Nederland.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag voor de rechtbank in Den Bosch een celstraf van dertig maanden, waarvan zes voorwaardelijk, geëist tegen Limburger Olaf H. (38) voor zijn vermeende poging voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd voor zo'n 2,2 miljoen euro af te persen. Tegen H.'s vriend Mustapha Y. (42) eiste het OM voor medeplichtigheid een half jaar voorwaardelijk en een taakstraf van 240 uur. Van Eerd betaalde niets en deed aangifte.
11 uur geledenPRAAG (ANP) - Koningin Máxima wenst Freek Rikkerink van het muzikale duo Suzan & Freek "heel veel sterkte" nu hij ongeneeslijk ziek is. De koningin heeft het nieuws vorige week "met heel veel ongeloof" tot zich genomen, vertelde ze tijdens het persgesprek bij het staatsbezoek aan Tsjechië.
12 uur geledenPRAAG (ANP) - Koningin Máxima kijkt terug op een geslaagd staatsbezoek aan Tsjechië. De vorstin was dankbaar dat het programma aangepast kon worden, zodat koning Willem-Alexander woensdag al naar huis kon vanwege de val van het kabinet. Ze miste hem echter wel aan haar zijde, zei ze donderdag tijdens het persgesprek.
12 uur geledenEDE (ANP) - Een minderjarige heeft woensdagavond in Ede een handhaver tegen het hoofd geschopt, meldt de gemeente. Dat gebeurde toen handhavers overlastgevende jongeren aanspraken in het centrum van de Gelderse plaats. De persoon die de vrouw schopte is aangehouden.
12 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Een 36-jarige man uit Dordrecht wordt verdacht van betrokkenheid bij de dodelijke aanrijding dinsdag op de Reigersbergenweg in Den Haag. Hij is woensdag opgepakt, meldt de politie donderdagmiddag. Een 51-jarige man uit Den Haag kwam door de aanrijding om het leven.
13 uur geleden