Staatssecretaris: situatie Venezuela geen acute dreiging eilanden
DEN HAAG (ANP) - De spanningen tussen Venezuela en de Verenigde Staten en de toegenomen militaire aanwezigheid van de Amerikanen in het water in de buurt van Aruba, Bonaire en Curaçao zorgen niet voor acute dreiging voor de eilanden, stelt staatssecretaris Eddie van Marum. In debat met de Tweede Kamer zei de demissionaire BBB-bewindsman dat er veel contact is tussen de ministeries van Defensie en Buitenlandse Zaken en het lokale bestuur van de eilanden.
Kamerleden Faith Bruyning van NSC en Raoul White van GroenLinks-PvdA vroegen zich af waarom de bevolking niet goed wordt geïnformeerd. Dat hebben zij gehoord van lokale parlementariërs. Volgens Van Marum krijgt het eilandsbestuur voldoende informatie, maar is het aan de bestuurders om te communiceren met de bevolking.
De twee Kamerleden zeiden ook dat er wel degelijk angst en zorgen zijn onder de inwoners. Ook zorgt het conflict voor minder toerisme, aldus White. Van Marum zei dat mee te nemen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans heeft als reactie op de verhoging van de zorgpremie door verzekeraar DSW herhaald dat er maatregelen nodig zijn om "de zorg betaalbaar en toegankelijk te houden". De "aanhoudende groeiende vraag naar zorg en de stijgende lonen en prijzen" zijn volgens haar belangrijke oorzaken van de gestegen zorgkosten.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het feit dat veel websites offline zijn gehaald vanwege twee kwetsbaarheden in programmeertaal PHP "heeft impact in onze digitale samenleving", aldus justitieminister David van Weel. Het is de eerste reactie van het kabinet, op het moment dat er al een oplossing beschikbaar is gesteld door PHP.
14 uur geleden