Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staatssecretaris overweegt hoger salaris voor gevangenispersoneel

Staatssecretaris overweegt hoger salaris voor gevangenispersoneel

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) staat open voor het idee om gevangenispersoneel meer te betalen dan ander overheidspersoneel. Dat is momenteel niet mogelijk, omdat medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) onder de cao vallen voor rijksambtenaren. Na de roep van meerdere Kamerleden om hier verandering in te brengen, is de bewindsvrouw bereid om te onderzoeken of DJI-personeel een aparte cao kan krijgen.

Want ze vindt het belangrijk dat DJI-medewerkers "enthousiast, gemotiveerd en betrokken blijven" in tijden van grote personeelstekorten. "Medewerkers van DJI verrichten vaak heel zwaar werk onder moeilijke omstandigheden. Ze verdienen daarom onze waardering", vindt Van Bruggen.

Ze ziet ook nadelen van een aparte cao. Een uitzondering voor DJI zou volgens de bewindsvrouw "een onwenselijke uitwerking" hebben op andere uitvoeringsorganisaties. Ook moet het kabinet extra geld beschikbaar stellen als gevangenispersoneel meer wordt betaald.

Hoge druk

Bovendien benoemt de staatssecretaris dat het salaris niet het enige punt is waarop het knelt. Ze verwijst daarvoor naar een recente analyse van de redenen waarom DJI-medewerkers vertrekken. "Op één staat niet het salaris." De meestgenoemde redenen zijn de carrièrekansen, hoe inhoudelijk interessant en veilig het werk is en de cultuur van de organisatie.

De druk op het DJI-personeel is "erg hoog" op dit moment, ziet de bewindsvrouw. De gevangenissen zijn vrijwel helemaal vol. Eerder meldde ze dat dit jaar een tekort van 265 cellen ontstaat als er geen extra maatregelen worden genomen. De D66'er belooft dit najaar met maatregelen te komen om het tekort te voorkomen.

Meer uit Binnenland

Drie verdachten schietincident Nijmegen vrij, twee langer vast

NIJMEGEN (ANP) - Van de vijf verdachten die vorige week zijn aangehouden voor betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli, zijn er drie vrijgelaten. Een 19-jarige verdachte uit Amsterdam en een minderjarige verdachte uit Hoorn zijn voorgeleid aan de rechter-commissaris en blijven veertien dagen langer in voorarrest. Dit meldt het Openbaar Ministerie.

2 uur geleden
30 jaar cel voor doden kleuter Dean, Romy W. krijgt voorwaarden

GENT (ANP) - Het hof van assisen in Gent heeft Dave De K. (39) veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor het ontvoeren en doden van de Vlaamse kleuter Dean in januari 2022. Het lichaam van de 4-jarige Dean werd op 17 januari 2022 in Nederland gevonden in de bosjes van het voormalige werkeiland Neeltje Jans in Zeeland.

3 uur geleden
Stichting hoopt dat draagmoederschap normaler wordt door Jetten

DEN HAAG (ANP) - Dat premier Rob Jetten volgend jaar een kind krijgt met zijn partner Nicolás Keenan is "hartstikke mooi nieuws", zegt de voorzitter van Stichting Meer dan Gewenst, Arnoud Breitbarth. Die organisatie zet zich in voor lhbti+'ers met een gezin of kinderwens. "We hopen dat draagmoederschap hierdoor wat bekender en normaler wordt."

4 uur geleden
Bibliotheek Rotterdam toont verloren gewaand opvoedboek Erasmus

ROTTERDAM (ANP) - De Bibliotheek Rotterdam toont tijdens de komende Erasmusweek een boek van de filosoof dat lange tijd verloren werd gewaand. Het gaat om La civilité puerile, een Franse bewerking van Erasmus' handboek over goede manieren voor kinderen. Het boekje uit 1609 maakt nu onderdeel uit van de Rotterdamse UNESCO-Erasmuscollectie.

4 uur geleden
Calandbrug weer dicht na storing, oorzaak onduidelijk

ROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam kampt weer met een storing. De brug is volgens ProRail sinds maandagochtend niet te gebruiken voor wegverkeer en ook scheepvaart kan niet onder de brug door. ProRail weet nog niet hoelang het herstel gaat duren.

5 uur geleden
Verdachte en slachtoffer Beek en Donk hadden een relatie

BEEK EN DONK (ANP) - De 56-jarige man die ervan wordt verdacht een vrouw om het leven te hebben gebracht in Beek en Donk, had een relatie met haar. Dat bevestigt de politie desgevraagd.

5 uur geleden
Nederlanders in Frankrijk gewaarschuwd voor demonstraties

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Frankrijk aangepast. Het ministerie waarschuwt Nederlanders in Frankrijk voor gewelddadige demonstraties in het land. De kleur van het reisadvies blijft geel.

5 uur geleden