Staatssecretaris: over salaris militairen wacht 'forse discussie'
DEN HAAG (ANP) - Er ligt een "forse discussie" over de salarissen van militairen, zegt de nieuwe staatssecretaris Christophe van der Maat van Defensie. De kersverse bewindsman van VVD-huize noemt het overleg met bonden over een nieuw CAO "zeker een prioriteit". Het overleg tussen Defensie en de bonden over een nieuwe arbeidsovereenkomst is begin december geklapt
"Dat is absoluut een belangrijke opgave en een van de dossiers die met voorrang door mij wordt opgezocht", zegt Van der Maat. Het is volgens hem vooral "belangrijk dat ik goed luister naar de bonden". Dat er structureel 3 miljard extra naar Defensie gaat, zal de discussie mogelijk helpen.
De extra investeringen in de krijgsmacht en het departement noemt Van der Maat "een stevige stap voorwaarts om de basis op orde te stellen". Het is volgens hem belangrijk "in het hoogste tempo te besteden in al die onderdelen waar er vraag is".
Afzwaaiend minister Henk Kamp had gepleit voor 4 miljard extra voor zijn departement. Volgens Van der Maat is het zaak om "over een tijd kijken we of we verder door moeten groeien".
Meer uit Binnenland
EMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
13 uur geleden