Staatssecretaris: over salaris militairen wacht 'forse discussie'
DEN HAAG (ANP) - Er ligt een "forse discussie" over de salarissen van militairen, zegt de nieuwe staatssecretaris Christophe van der Maat van Defensie. De kersverse bewindsman van VVD-huize noemt het overleg met bonden over een nieuw CAO "zeker een prioriteit". Het overleg tussen Defensie en de bonden over een nieuwe arbeidsovereenkomst is begin december geklapt
"Dat is absoluut een belangrijke opgave en een van de dossiers die met voorrang door mij wordt opgezocht", zegt Van der Maat. Het is volgens hem vooral "belangrijk dat ik goed luister naar de bonden". Dat er structureel 3 miljard extra naar Defensie gaat, zal de discussie mogelijk helpen.
De extra investeringen in de krijgsmacht en het departement noemt Van der Maat "een stevige stap voorwaarts om de basis op orde te stellen". Het is volgens hem belangrijk "in het hoogste tempo te besteden in al die onderdelen waar er vraag is".
Afzwaaiend minister Henk Kamp had gepleit voor 4 miljard extra voor zijn departement. Volgens Van der Maat is het zaak om "over een tijd kijken we of we verder door moeten groeien".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - "Joden moeten overal vrij en zonder angst hun geloof kunnen vieren", zegt D66-leider Rob Jetten in reactie op de aanslag in Sydney in Australië. Daar openden schutters zondag het vuur op een chanoekaviering op een strand in de stad.
15 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Pro-Palestijnse activisten die al dagen een universiteitspand aan de Drift in Utrecht bezetten, zijn daar zondagochtend weggegaan. Dat melden ze op Instagram en bevestigt de universiteit. Die laat weten dat met de politie de situatie binnen wordt bekeken en dat het pand maandag in ieder geval nog dicht is vanwege opruimwerkzaamheden.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Van het nieuwe boek van Dan Brown, Het ultieme geheim, zijn drie maanden na verschijning al meer dan 200.000 exemplaren verkocht. Het boek heeft daarmee de gouden status bereikt, heeft CPNB zondag bekendgemaakt. De boekenkoepel spreekt van een "opmerkelijk snelle bekroning".
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB) meldt dat zijn gedachten bij de slachtoffers van de aanslag in Sydney zijn. Daar zijn op Bondi Beach meerdere mensen doodgeschoten tijdens een chanoekaviering.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De stank van zaterdag bij het Concertgebouw in Amsterdam werd veroorzaakt door boterzuur. Volgens een woordvoerder van de politie is vastgesteld dat deze stof het gebouw is binnengebracht. De politie doet onderzoek en heeft nog niemand aangehouden.
2 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - De politie heeft de vader van de twee kinderen die zwaargewond zijn gevonden in een woning in Moergestel nog niet gesproken. Het gaat om een 49-jarige man. Hij wordt later op de dag verhoord, laat de politie weten. Volgens een woordvoerster is het onderzoek naar wat er is gebeurd nog volop gaande.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
15 uur geleden