Staatssecretaris mag asielzoekers weer terugsturen naar Kroatië
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) mag vreemdelingen weer overdragen aan Kroatië, heeft de Raad van State (RvS) woensdag bepaald. Vorig jaar april oordeelde de RvS in de zaken van een asielzoeker uit Egypte en een uit Algerije dat ze niet teruggestuurd mochten worden naar Kroatië omdat niet zeker was dat het land zich hield aan het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens (EVRM). Maar nu is vast komen te staan dat Kroatië zich aan de regels houdt, aldus de RvS.
Van der Burg wilde de asielzoekers terugsturen naar Kroatië. Daar vroegen de twee mannen voor het eerst asiel aan. Op grond van de Europese afspraken, de zogenoemde Europese Dublinverordening, moet Kroatië dergelijke asielvragen in behandeling nemen. Maar de twee wilden niet terug omdat ze Kroatië daarin niet vertrouwden en vreesden voor een zogenoemde pushback, waarbij ze geen asielprocedure zouden kunnen doorlopen. De RvS zei destijds dat dit onderzocht moest worden en stak een stokje voor het terugsturen van de twee.
Volgens de RvS heeft de staatssecretaris inmiddels onderzoek gedaan naar de actuele situatie in Kroatië en blijkt dat de autoriteiten daar zich houden aan de regels. Zogeheten 'Dublinclaimanten' krijgen in Kroatië opvang en worden toegelaten tot de nationale asielprocedure, aldus de RvS. Die stelt tevens dat er "geen serieuze aanknopingspunten" meer zijn "voor het risico op pushbacks".
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
7 uur geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.
9 uur geleden