Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staatssecretaris Keijzer positief getest op corona

Staatssecretaris Keijzer positief getest op corona

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Mona Keijzer van Economische Zaken is positief getest op corona. "Geen zorgen, ik voel me goed", laat ze maandag op Twitter weten. "Uiteraard zit ik in thuisisolatie en doe ik dus de komende tijd mijn werk via de digitale weg."

Het is nog onduidelijk wat voor gevolgen de besmetting van Keijzer heeft voor de rest van de demissionaire ministersploeg. Keijzer nam vrijdag nog deel aan de ministerraad. Het ministerie laat weten dat Keijzer de mensen met wie ze in contact is geweest, op de hoogte heeft gebracht. Maar verder wil de staatssecretaris er niets over kwijt, ook niet over de vraag of ze naar aanleiding van de app CoronaMelder een test heeft laten doen of dat ze na klachten een coronatest afnam.

Het RIVM hanteert drie categorieën mensen als iemand in je omgeving besmet raakt met het coronavirus. Bij huisgenoten en nauwe contacten, waar mensen onder worden verstaan bij wie je langer dan 15 minuten op minder dan 1,5 meter afstand in de buurt was, wordt geadviseerd in quarantaine te gaan. Overige contacten, de derde categorie, zijn mensen met wie je langer dan 15 minuten contact hebt op meer dan 1,5 meter afstand. Als alle bewindslieden zich vrijdag aan de basisregels hebben gehouden, zouden ze in die laatste categorie vallen en niet in quarantaine hoeven.

Verschillende ministeries konden maandag nog niet zeggen of, en zo ja, wat voor gevolgen de besmetting heeft. D66-leider Sigrid Kaag werd maandag na haar gesprek met de verkenners gevraagd of ze zich gaat laten testen. "Dat is een goede vraag, daar ga ik even over nadenken." Ze zegt altijd gepaste afstand te hebben bewaard, maar toch even navraag te doen "bij de adviseur van Algemene Zaken", het ministerie waar het kabinet elke vrijdag bijeenkomt.

Meer uit Binnenland

Boeren met tractoren demonstreren in Maas en Waal

BENEDEN-LEEUWEN (ANP) - Tientallen boeren met tractoren hebben zich rond 19.00 verzameld ten zuiden van het Gelderse Beneden-Leeuwen (gemeente West Maas en Waal) om te demonstreren. De politie is aanwezig en laat weten de demonstratie te faciliteren.

45 minuten geleden
Cel en tbs voor geweld tegen verpleegkundigen Mentrum

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag een 29-jarige man veroordeeld tot zes maanden cel en tbs met voorwaarden voor onder meer een geweldsincident in zorginstelling Mentrum in oktober vorig jaar, waarvan twee vrouwelijke verpleegkundigen het slachtoffer werden.

3 uur geleden
Waterschap Rijnland pakt twee dijken met scheuren aan

LEIDEN (ANP) - Twee dijken in Zuid-Holland moeten versterkt worden, omdat door de droogte problematische scheuren zijn ontstaan. Het gaat om een kade langs De Does bij Hoogmade en om een dijk bij Reeuwijk.

4 uur geleden
Nederland stuurt militairen naar oefening in Groenland

DEN HAAG (ANP) - Nederland doet volgende maand mee aan een militaire oefening in Groenland. De oefening maakt deel uit van de NAVO-missie om het Noordpoolgebied beter te verdedigen. Die is opgetuigd om de ruzie tussen de VS en Europa over het strategische gebied bij te leggen.

4 uur geleden
Extra maatregelen moeten vrachtverkeer Merwedebrug terugdringen

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat gaat aanvullende maatregelen nemen om het aantal vrachtwagens en touringcars dat over de verzwakte Merwedebrug rijdt terug te dringen. Er worden borden geplaatst bij grensovergangen, boven en langs de weg en bij op- en afritten. Welke tekst er op die borden komt te staan is nog niet duidelijk, zegt een woordvoerder.

4 uur geleden
Zorgen bij Delfland om toenemend aantal scheuren in dijken

DELFT (ANP) - De dijken in het werkgebied van Delfland, tussen Den Haag en Rotterdam, hebben steeds meer te lijden onder de droogte. Inspecteurs van het hoogheemraadschap telden deze week ongeveer 180 scheuren. Tijdens de vorige inspectieronde waren dat er zo'n dertig.

4 uur geleden
Zes jaar cel en tbs voor doodsteken broer in Gouda

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een gevangenisstraf van zes jaar en tbs met dwangverpleging opgelegd aan Arie M. (26) voor het doodsteken van zijn oudere broer Peter (29). Dit gebeurde in hun ouderlijk huis in Gouda op 26 augustus vorig jaar. "De wijze waarop de verdachte het slachtoffer om het leven heeft gebracht, behoort qua geweld en gruwelijkheid tot een buitencategorie", aldus de rechtbank in het vonnis.

7 uur geleden