
Staatssecretaris kan btw-verhoging sport niet helemaal voorkomen
PARIJS (ANP) - Staatssecretaris van Sport Vincent Karremans noemt de door NOC*NSF geschatte en gevreesde bezuinigingen op sport van jaarlijks zeker 45 miljoen euro voorbarig. De VVD'er zegt nog te werken aan de uitwerking van de afspraken uit het hoofdlijnenakkoord, waarin onder meer een btw-verhoging van 9 naar 21 procent op sportbeoefening en wedstrijdbezoek is afgesproken. "Helemaal van tafel gaat niet lukken, maar ik kijk nog hoe we dat het best kunnen doen", zei Karremans tijdens een informeel persmoment bij de Spelen van Parijs.
Sportkoepel NOC*NSF vreest voor de gevolgen van de door het nieuwe kabinet gepresenteerde plannen en liet 67 sporters en oud-sporters al een 'brandbrief' ondertekenen. "Ik ben met ze in gesprek, net als met mensen uit de jeugdzorg en GGZ. Er zitten overal tekorten en uiteindelijk moet je daar een totaalafweging van maken. Ik ben bezig om te kijken hoe we het op een verantwoorde manier kunnen doen", aldus Karremans, die ook staatssecretaris van Jeugd en Preventie is.
Hoe Karremans de uitwerking van het hoofdlijnenakkoord voor zich ziet, wilde hij nog niet zeggen. "Alles wat ik daarover ga zeggen, maakt de kans kleiner dat het lukt om daar iets voor elkaar te krijgen. In principe staat de btw-verhoging vast als politieke afspraak, tenzij er iets anders wordt besloten. Ik probeer er nog wat van te maken", zegt de voormalig verkeerswethouder van Rotterdam.
Rond het presenteren van de begroting op Prinsjesdag, op 17 september, moet meer duidelijk zijn over de plannen van het kabinet.
Meer uit Gezond
MECHELEN (ANP) - Biotechnoloog Galapagos komt terug op een in januari aangekondigde splitsing van het bedrijf. De aan de Amsterdamse beurs genoteerde onderneming meldt de splitsing te heroverwegen "naar aanleiding van ontwikkelingen in regelgeving en de markt". Om dit proces in goede banen te leiden stelt Galapagos een nieuwe topman aan in de persoon van Henry Gosebruch. Hij volgt Paul Stoffels op, die eerder al had aangekondigd met pensioen te gaan.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna 40 procent van 12- tot en met 16-jarigen die vapen zegt daaraan verslaafd te zijn, aldus onderzoekers van Motivaction in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid. Ongeveer een derde van hen vapet dagelijks. Ook heeft 1 op de 10 van alle 12-jarigen al eens gevaped. Het kabinet start een campagne om ouders bewust te maken van de gevaren van vapen.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De afgelopen dagen hebben ongeveer 850 mensen gratis hun lever laten testen bij de RAI Amsterdam. Daar vond tot en met zaterdag het artsencongres van de European Association for the Study of the Liver (EASL) plaats.
3 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Een geneesmiddel dat wordt voorgeschreven aan mensen met kaalheid of prostaatklachten kan leiden tot zelfmoordgedachten. De bijwerking van finasteride is aangetoond en daarom komt er een extra waarschuwingskaart in de verpakkingen. Dat hebben de Europese toezichthouder EMA en het Nederlandse College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) bekendgemaakt.
4 dagen geledenGRONINGEN (ANP) - Vapen veroorzaakt soms zeer ernstige acute longproblemen, waardoor gebruikers op de rand van de dood kunnen belanden. Vijf concrete gevallen waarover RTL Nieuws donderdag berichtte, vormen "het topje van de ijsberg", denkt voorzitter Henk Kramer van de Nederlandse Vereniging van Artsen voor Longziekten en Tuberculose (NVALT).
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - 85 procent van de artsen krijgt te maken met patiënten die verkeerd geïnformeerd zijn. Patiënten twijfelen vaker aan het medisch advies van hun arts of negeren het zelfs, meldt artsenfederatie KNMG.
5 dagen geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Volksgezondheid Robert F. Kennedy zal de Centers for Disease Control and Prevention (CDC) vragen nieuwe richtlijnen te ontwikkelen voor de behandeling van mazelen met medicijnen en vitamines. Dit zei een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid, aldus CBS News.
1 week geleden