
Staatssecretaris: inzichten nieuwe rekenmethode armoede gebruiken
DEN HAAG (ANP) - Door een nieuwe methode om armoede te berekenen, vallen veel minder mensen onder die definitie. "Dat is positief", reageert staatssecretaris Jurgen Nobel (Sociale Zaken). "Maar we weten ook dat armoede zich niet altijd laat vangen in cijfers." Hij wil met het Centraal Planbureau, het Sociaal en Cultureel Planbureau en budgetinstituut Nibud in gesprek gaan over "welke inzichten deze nieuwe methode biedt". Dat kan worden gebruikt om armoede en schulden "zo gericht mogelijk aan te pakken".
De nieuwe methode van CBS, SCP en Nibud houdt meer rekening met bijvoorbeeld spaargeld. Mensen van wie het inkomen niet genoeg is, maar die nog een jaar kunnen rondkomen met een beroep op hun reserves, worden niet meer als arm gerekend. Dat leidt ertoe dat vorig jaar nog maar 540.000 mensen als arm werden gezien. Op basis van de oude rekenmethode was becijferd dat er 820.000 mensen in armoede leefden.
Nobel (VVD) benadrukt dat ook "werkenden boven de armoedegrens" moeite kunnen hebben met rondkomen. "Het belangrijkste is dat werken moet lonen." Hij wijst op de plannen van het kabinet om lasten voor mensen te verlichten.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Twee mannen zijn aangehouden omdat ze schrijfster en columnist Lale Gül zouden hebben bedreigd. "Ik ben verheugd dat deze mensen - die op dagelijkse basis mijn vrijheid beperken en mijn leven heel ingewikkeld maken en verzuren - hun verdiende loon krijgen. Politie, bedankt", schrijft Gül op X.
8 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Organisatoren van introductieweken voor studenten nemen maatregelen bij hoge temperaturen. Komende week kan het op veel plekken tropisch warm worden, voorspelt Weeronline. Onder meer in Utrecht en Leiden beginnen maandag de introductieweken.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Caspar Veldkamp van Buitenlandse Zaken noemt het "een verkeerde stap" dat Israël Gaza-Stad wil bezetten. In een interview met het Nederlands Dagblad zegt de NSC-minister dat hij geen nieuwe sancties wil instellen na het besluit van de regering van premier Benjamin Netanyahu.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Follow the Money, Omroep Gelderland en NRC stappen naar de rechter om demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw) te dwingen uitstootgegevens van landbouwbedrijven te openbaren. Ze spannen een kort geding aan tegen de minister, omdat die geen gehoor geeft aan een eerdere uitspraak van de rechtbank in Zwolle om de gegevens te openbaren. Volgens de betrokken media is Wiersma, tegen het advies van haar ambtenaren in, in beroep gegaan tegen die uitspraak.
1 uur geledenPIETERBUREN (ANP) - De veiling van tegeltjes uit de bassins in de voormalige zeehondenopvang in Pieterburen heeft ruim 10.000 euro opgebracht. Het geld is bestemd voor het zeehondenziekenhuis in de nieuwe opvang in Lauwersoog.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vliegtuig dat de eerste Nederlandse hulpmiddelen boven Gaza dropt, is opgestegen vanuit Jordanië. Een woordvoerster van Defensie zegt dat meer informatie naar buiten komt als het toestel weer geland is.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De politie gaat vrijdag onderzoek doen naar de brand aan de Brahmslaan in Eindhoven. Het onderzoek kan pas beginnen als de woning veilig is. Wanneer dat zal zijn, is nog niet duidelijk. "Over de oorzaak van de brand valt nu nog niks te zeggen", aldus de politie.
1 uur geleden