Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staatssecretaris: inzichten nieuwe rekenmethode armoede gebruiken

Staatssecretaris: inzichten nieuwe rekenmethode armoede gebruiken

DEN HAAG (ANP) - Door een nieuwe methode om armoede te berekenen, vallen veel minder mensen onder die definitie. "Dat is positief", reageert staatssecretaris Jurgen Nobel (Sociale Zaken). "Maar we weten ook dat armoede zich niet altijd laat vangen in cijfers." Hij wil met het Centraal Planbureau, het Sociaal en Cultureel Planbureau en budgetinstituut Nibud in gesprek gaan over "welke inzichten deze nieuwe methode biedt". Dat kan worden gebruikt om armoede en schulden "zo gericht mogelijk aan te pakken".

De nieuwe methode van CBS, SCP en Nibud houdt meer rekening met bijvoorbeeld spaargeld. Mensen van wie het inkomen niet genoeg is, maar die nog een jaar kunnen rondkomen met een beroep op hun reserves, worden niet meer als arm gerekend. Dat leidt ertoe dat vorig jaar nog maar 540.000 mensen als arm werden gezien. Op basis van de oude rekenmethode was becijferd dat er 820.000 mensen in armoede leefden.

Nobel (VVD) benadrukt dat ook "werkenden boven de armoedegrens" moeite kunnen hebben met rondkomen. "Het belangrijkste is dat werken moet lonen." Hij wijst op de plannen van het kabinet om lasten voor mensen te verlichten.

Meer uit Binnenland

Eurocross waarschuwt voor de risico's van scooterrijden op reis

LEIDEN (ANP) - De alarmcentrale Eurocross waarschuwt voor de risico's van rijden op een scooter in het buitenland. Dit jaar kreeg de centrale al 247 meldingen van Nederlanders die betrokken waren bij een scooterongeluk op reis. Dat is meer dan in heel 2025 werden gemeld.

14 minuten geleden
Aantal rijksambtenaren moet komende jaren met 25.000 dalen

DEN HAAG (ANP) - In 2035 moeten er 25.000 ambtenaren minder bij de rijksoverheid werken dan nu het geval is. Dat bevestigt een woordvoerder van staatssecretaris Eric van der Burg (Slagvaardige Overheid) na een interview in het AD van de VVD-bewindspersoon. Het kabinet wil in totaal 3,5 miljard euro bezuinigen op de overheid.

28 minuten geleden
Sven Kockelmann wint Sonja Barend Award voor interview met Schoof

HILVERSUM (ANP) - De Sonja Barend Award, de prijs voor het beste interview van het afgelopen tv-seizoen, is dit jaar gewonnen door Sven Kockelmann. De presentator krijgt de prijs voor zijn gesprek met vertrekkend premier Dick Schoof in een speciale uitzending van Café Kockelmann op NPO 2.

8 uur geleden
Bomen op spoor rond Haarlem, ook elders stormschade gemeld

DEN HAAG (ANP) - Door een boom op het spoor rijden er zondagavond geen treinen tussen Haarlem en Zandvoort. Ook tussen Haarlem en Amsterdam Centraal is het treinverkeer verstoord omdat er een boom op het spoor ligt: op dat traject rijden minder sprinters. De hinder houdt in beide gevallen naar verwachting tot ongeveer 23.15 uur aan, is te zien in de reisplanner van de NS.

11 uur geleden
Politie onderzoekt dood vrouw in Eindhoven, man aangehouden

EINDHOVEN (ANP) - In een appartement in Eindhoven is zondag een vrouw "onder verdachte omstandigheden" dood gevonden. De politie heeft in de buurt een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar overlijden.

12 uur geleden
Kustwacht stelt aantal gewonden op vrachtschip bij van 5 naar 3

SCHIERMONNIKOOG (ANP) - Het aantal gewonden op het vrachtschip UHL Freedom is bijgesteld van vijf naar drie, meldt de kustwacht zondag. Twee van de drie gewonden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Het is niet bekend hoe het met de derde gewonde gaat.

14 uur geleden
Vrouw zwaargewond door mishandeling tijdens feest in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is dit weekend een vrouw zwaargewond geraakt door een zware mishandeling tijdens een feest. Het incident gebeurde zaterdagochtend vroeg, meldt de politie zondag.

15 uur geleden