Staatssecretaris in gesprek met scholen over beter basisonderwijs
DEN HAAG (ANP) - Verantwoordelijk staatssecretaris Mariëlle Paul en haar ambtenaren gaan de komende maanden in gesprek met onder anderen leraren, schooldirecteuren, leerlingen en ouders over de vraag hoe de kwaliteit van het basisonderwijs en het voortgezet onderwijs omhoog kan. Aan de hand daarvan werkt de bewindsvrouw een herstelplan uit dat ze het komende voorjaar belooft af te ronden.
PVV, VVD, NSC en BBB hebben in het coalitieakkoord afgesproken om zo'n herstelplan te maken. Door een gebrek aan lees- en rekenvaardigheid is het volgens de coalitiepartijen namelijk "urgent noodzakelijk om het tij te keren".
Paul heeft alvast een eerste aanzet gedaan door haar grootste prioriteiten op een rij te zetten. Zo vindt ze dat het onderwijsprogramma meer gericht moet zijn op lezen, schrijven en rekenen. Daarnaast wil ze het lerarentekort indammen. Bovendien moeten leerkrachten wat haar betreft meer bezig kunnen zijn met lesgeven en minder met andere zaken.
Randvoorwaarden op orde
De staatssecretaris vindt daarnaast dat de randvoorwaarden bij scholen beter op orde moeten zijn. Zo wil ze vastleggen dat een vast deel van het bedrag dat scholen jaarlijks van haar ministerie ontvangen - de zogeheten lumpsum - daadwerkelijk in de klas belandt. Ook wil Paul dat onderwijsgeld minder wordt verdeeld via subsidies, omdat het scholen veel tijd en moeite kost om deze aan te vragen.
De meeste van deze prioriteiten staan al langer op het lijstje van de staatssecretaris. Maar nu gaat ze deze bundelen in een samenhangend plan met concrete afspraken met werknemers, werkgevers en lerarenopleiders.
Meer uit Politiek
RIJKHOVEN (ANP) - De Europese Commissie zal in maart met een actieplan komen met concrete maatregelen voor 2026 en 2027 om de Europese concurrentiekracht vooruit te helpen. Dat zei demissionair premier Dick Schoof na afloop van zijn laatste EU-evenement. Op de heidag op een kasteel in Alden Biesen concludeerden de EU-leiders dat ze op korte termijn meer plannen willen zien om Europa economisch vooruit te helpen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet ziet weinig ruimte om in te grijpen bij Selibon Lagun, de vuilstort op Bonaire waar recent opnieuw branden uitbraken. De Nationale ombudsman heeft de landelijke overheid gevraagd in te grijpen, en donderdag schaarde een groot deel van de Tweede Kamer zich in een debat achter hem. Tot frustratie van Kamerleden lijkt snelle actie er niet in te zitten.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De dreigende aansluitstop op het stroomnet voor woningen en kleine bedrijven in drie provincies moet worden voorkomen, vindt een ruime meerderheid in de Tweede Kamer. Veel partijen zijn onaangenaam verrast door de waarschuwing van netbeheerder TenneT dat de krapte op het net zo nijpend is geworden dat die ingreep mogelijk nodig is.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Strengere voorwaarden voor buitenlands donorsperma moeten voorkomen dat in Nederland kinderen worden geboren van massadonoren, schrijft demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Ze noemt drie opties, waarvan de belangrijkste is om donorzaad alleen in Nederland toe te staan als er een maximum op het gebruik zit.
16 uur geledenRIJKHOVEN (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof denkt dat de huidige geopolitieke situatie zorgt voor een gevoel van urgentie bij EU-leiders om stappen te zetten voor de Europese economie. Dat zei hij voorafgaand aan een informeel overleg met EU-leiders in het Vlaamse kasteel Alden Biesen.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een ruime Kamermeerderheid wil dat het kabinet de overname van het bedrijf achter DigiD tegenhoudt. Het Amerikaanse Kyndryl wil Solvinity kopen. Demissionair staatssecretaris Eddie van Marum (digitalisering, BBB) zei in reactie hierop dat hij eerst onderzoeken naar de overname wil afwachten.
1 dag geledenASSEN (ANP) - De BBB in Drenthe gaat op zoek naar een vervanger voor de woensdag opgestapte gedeputeerde Gert-Jan Schuinder. "Drenthe moet bestuurd worden en we moeten het vertrouwen terugwinnen", zei BBB-fractievoorzitter Willem Vossebeld. CDA, VVD en PvdA willen in de coalitie verder met BBB om goede dingen voor Drenthe te doen.
1 dag geleden