Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staatssecretaris in gesprek met scholen over beter basisonderwijs

Staatssecretaris in gesprek met scholen over beter basisonderwijs

DEN HAAG (ANP) - Verantwoordelijk staatssecretaris Mariëlle Paul en haar ambtenaren gaan de komende maanden in gesprek met onder anderen leraren, schooldirecteuren, leerlingen en ouders over de vraag hoe de kwaliteit van het basisonderwijs en het voortgezet onderwijs omhoog kan. Aan de hand daarvan werkt de bewindsvrouw een herstelplan uit dat ze het komende voorjaar belooft af te ronden.

PVV, VVD, NSC en BBB hebben in het coalitieakkoord afgesproken om zo'n herstelplan te maken. Door een gebrek aan lees- en rekenvaardigheid is het volgens de coalitiepartijen namelijk "urgent noodzakelijk om het tij te keren".

Paul heeft alvast een eerste aanzet gedaan door haar grootste prioriteiten op een rij te zetten. Zo vindt ze dat het onderwijsprogramma meer gericht moet zijn op lezen, schrijven en rekenen. Daarnaast wil ze het lerarentekort indammen. Bovendien moeten leerkrachten wat haar betreft meer bezig kunnen zijn met lesgeven en minder met andere zaken.

Randvoorwaarden op orde

De staatssecretaris vindt daarnaast dat de randvoorwaarden bij scholen beter op orde moeten zijn. Zo wil ze vastleggen dat een vast deel van het bedrag dat scholen jaarlijks van haar ministerie ontvangen - de zogeheten lumpsum - daadwerkelijk in de klas belandt. Ook wil Paul dat onderwijsgeld minder wordt verdeeld via subsidies, omdat het scholen veel tijd en moeite kost om deze aan te vragen.

De meeste van deze prioriteiten staan al langer op het lijstje van de staatssecretaris. Maar nu gaat ze deze bundelen in een samenhangend plan met concrete afspraken met werknemers, werkgevers en lerarenopleiders.

Meer uit Politiek

Kabinet trekt 2 miljoen uit voor terugvinden Oekraïense kinderen

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt dit jaar 2 miljoen euro extra uit voor het opsporen van Oekraïense kinderen die zijn meegenomen naar Rusland. Het geld wordt beschikbaar gesteld aan de VN en wordt volgens staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) ook gebruikt om psychosociale hulp te geven.

13 uur geleden
Schoof ging er 'altijd' van uit dat zijn kabinet zou vallen

DEN HAAG (ANP) - Dick Schoof is er "altijd wel van uitgegaan" dat zijn kabinet op een moment zou vallen, zei de demissionair premier na zijn laatste ministerraad. "Omdat je weet dat het ingewikkeld is en in de traditie van Nederland kabinetten eigenlijk zelden de hele rit uitzitten." Hij zegt dat hij weinig spijt heeft en dat hij weer ja zou zeggen als hem werd gevraagd premier te worden.

15 uur geleden
Bruijn: ga niet naar carnaval als je verkouden bent

DEN HAAG (ANP) - Blijf thuis als je verkouden bent, roept demissionair minister Jan Anthonie Bruijn van Volksgezondheid op. "Ga in dat geval zelfs niet naar carnaval. Ik begrijp dat dit wel veel gevraagd is. Maar als je ziek bent, ga ook niet hossen op straat, want je maakt iedereen om je heen ziek."

17 uur geleden
VVD-ministers: goed dat volgende premier partij achter zich heeft

DEN HAAG (ANP) - VVD-ministers Sophie Hermans en Vincent Karremans vinden het goed dat de aanstaande premier een partij achter zich heeft. Het experiment van het huidige kabinet met een partijloze premier was lastig voor Dick Schoof, zei Karremans (Economische Zaken).

18 uur geleden
Rijkaart vindt salaris sommige politici te laag, is zelf tevreden

DEN HAAG (ANP) - De beloning van sommige politici mag best wat hoger, vindt demissionair minister Frank Rijkaart (Binnenlandse Zaken, BBB). Hij vindt bijvoorbeeld dat de beloning van bestuursleden van waterschappen "best wel wat omhoog" kan, maar vindt zijn eigen salaris "uitstekend". Daarmee reageert hij op een rapport waarin het Adviescollege Rechtspositie Politieke Ambtsdragers (Arpa) ervoor pleit de salarissen van politici flink te verhogen.

18 uur geleden
Schoof verwacht concreet EU-plan voor concurrentiekracht in maart

RIJKHOVEN (ANP) - De Europese Commissie zal in maart met een actieplan komen met concrete maatregelen voor 2026 en 2027 om de Europese concurrentiekracht vooruit te helpen. Dat zei demissionair premier Dick Schoof na afloop van zijn laatste EU-evenement. Op de heidag op een kasteel in Alden Biesen concludeerden de EU-leiders dat ze op korte termijn meer plannen willen zien om Europa economisch vooruit te helpen.

1 dag geleden
Kabinet ziet weinig ruimte om in te grijpen bij vuilstort Bonaire

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet ziet weinig ruimte om in te grijpen bij Selibon Lagun, de vuilstort op Bonaire waar recent opnieuw branden uitbraken. De Nationale ombudsman heeft de landelijke overheid gevraagd in te grijpen, en donderdag schaarde een groot deel van de Tweede Kamer zich in een debat achter hem. Tot frustratie van Kamerleden lijkt snelle actie er niet in te zitten.

1 dag geleden