Staatssecretaris in gesprek met scholen over beter basisonderwijs
DEN HAAG (ANP) - Verantwoordelijk staatssecretaris Mariëlle Paul en haar ambtenaren gaan de komende maanden in gesprek met onder anderen leraren, schooldirecteuren, leerlingen en ouders over de vraag hoe de kwaliteit van het basisonderwijs en het voortgezet onderwijs omhoog kan. Aan de hand daarvan werkt de bewindsvrouw een herstelplan uit dat ze het komende voorjaar belooft af te ronden.
PVV, VVD, NSC en BBB hebben in het coalitieakkoord afgesproken om zo'n herstelplan te maken. Door een gebrek aan lees- en rekenvaardigheid is het volgens de coalitiepartijen namelijk "urgent noodzakelijk om het tij te keren".
Paul heeft alvast een eerste aanzet gedaan door haar grootste prioriteiten op een rij te zetten. Zo vindt ze dat het onderwijsprogramma meer gericht moet zijn op lezen, schrijven en rekenen. Daarnaast wil ze het lerarentekort indammen. Bovendien moeten leerkrachten wat haar betreft meer bezig kunnen zijn met lesgeven en minder met andere zaken.
Randvoorwaarden op orde
De staatssecretaris vindt daarnaast dat de randvoorwaarden bij scholen beter op orde moeten zijn. Zo wil ze vastleggen dat een vast deel van het bedrag dat scholen jaarlijks van haar ministerie ontvangen - de zogeheten lumpsum - daadwerkelijk in de klas belandt. Ook wil Paul dat onderwijsgeld minder wordt verdeeld via subsidies, omdat het scholen veel tijd en moeite kost om deze aan te vragen.
De meeste van deze prioriteiten staan al langer op het lijstje van de staatssecretaris. Maar nu gaat ze deze bundelen in een samenhangend plan met concrete afspraken met werknemers, werkgevers en lerarenopleiders.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De leden van de Groep Markuszower beginnen een nieuwe partij die ze De Nederlandse Alliantie (DNA) noemen. Rita Verdonk sluit erbij aan, heeft de groep afgesplitste PVV-Kamerleden bekendgemaakt.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Experts hebben zich tijdens een rondetafelgesprek in de Tweede Kamer zeer kritisch uitgelaten over een plan van het kabinet om te bezuinigen op de bijstand door mensen die daar recht op hebben nog niet actief te benaderen. Het kabinet heeft minder geld voor deze zogenoemde proactieve dienstverlening vanwege een financiële tegenvaller bij de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA. Coalitiepartijen D66 en CDA maakten vorige week tijdens een debat kenbaar van de bezuiniging af te willen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamerfractie van D66 gaat dinsdag tegen de novelle en de twee asielwetten stemmen, zei senator Paul van Meenen maandag tegen het ANP. Daardoor wordt het lastig voor asielminister Bart van den Brink (CDA) om een meerderheid te vinden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel er een pakket aan energiemaatregelen ligt, denkt niemand dat het nu klaar is. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken en Klimaat, CDA) na de aankondiging van dat pakket. Zij geeft aan dat er elke week contact is met heel veel sectoren over hoe zij geraakt worden en welke mogelijkheden er zijn. Die gesprekken worden voortgezet.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het pakket aan maatregelen om de energieprijzen te compenseren is 'onvoldoende', vindt Jesse Klaver, fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA. "Zo help je gewone mensen de crisis niet door." Hij kondigt op Bluesky aan dat zijn partij met voorstellen komt "om reizen met trein, bus en auto betaalbaarder te maken."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 627 miljoen euro uit om de gestegen energieprijzen voor burgers, ondernemers, vissers en boeren te verzachten. Ook wordt 340 miljoen euro verminderd aan belastingen. Het wordt voor een groot deel betaald door andere belastingen, zoals de accijnzen op alcohol, te verhogen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verhuurders moeten meer kunnen vragen voor dure huurhuizen, nieuwbouw en huizen zonder tuin of balkon. Dat wil woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan regelen in een versoepeling van de huurwet. Op die manier hoopt ze dat er meer huizen beschikbaar zijn voor het middensegment.
8 uur geleden