
Staatssecretaris Heijnen verwacht eerste kind
DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Vivianne Heijnen (Infrastructuur en Waterstaat) verwacht haar eerste kind, samen met haar partner Eric. Dat meldt haar ministerie donderdag. Naar verwachting wordt Heijnen in juli moeder.
"Eric en ik kijken er enorm naar uit om onze zoon of dochter deze zomer in onze armen te kunnen sluiten", zegt de staatssecretaris in een verklaring. Ze blijft tot die tijd zoveel mogelijk aan het werk en gaat waarschijnlijk in juni met verlof.
"Nu de eerste maanden van de zwangerschap achter de rug zijn, voel ik mij gelukkig relatief goed", aldus Heijnen. "Het reces was zeer welkom en heeft ervoor gezorgd dat ik met energie aan de komende periode kan beginnen."
Als er in de zomer nog geen nieuw kabinet is, is Heijnen de tweede bewindspersoon die onder kabinet-Rutte IV met zwangerschapsverlof gaat. Liesje Schreinemacher (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) ging begin december als eerste minister met verlof, en is vorige week bevallen van haar zoon Titiaan. Dat een staatssecretaris met zwangerschapsverlof ging, kwam al wel eerder voor.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - In tientallen gemeenten houden handhavers een oogje in het zeil bij de stemlokalen op de dag van de Tweede Kamerverkiezingen. De gemeenten verwachten geen problemen op 29 oktober, maar na recente onrust bij gemeentehuizen zeggen ze dat ze zich wel voorbereiden. Daarom laten ze bijvoorbeeld buitengewone opsporingsambtenaren (boa's) surveilleren bij de stembureaus.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Jonge Nederlandse moslims willen van de politiek "iets heel simpels", zegt Esma Kendir van het Collectief Jonge Moslims in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen. "Als gelijkwaardige burgers behandeld worden."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Joost Eerdmans waarschuwt bij een verkiezingsrally van zijn partij JA21 dat er geen rechts kabinet zal komen als de PVV groot wordt. Want, zo redeneert hij, de PVV wordt door zoveel partijen uitgesloten dat regeren er niet in zit. Het resultaat is een regering van partijen op links en in het midden, voorspelt Eerdmans aan een goedgevulde zaal in poppodium Annabel in Rotterdam.
16 uur geledenLEIDEN (ANP) - D66-lijsttrekker Rob Jetten wil de verkiezingen op 29 oktober winnen, zei hij tijdens een campagnerally die werd georganiseerd na de recente peiling waarin D66 op achttien zetels staat. In het Leidse poppodium Nobel hing een grote Nederlandse vlag en zwaaiden D66-leden met Nederlandse en EU-vlaggen. Jetten wil de driekleur als symbool terugpakken van extreemrechts.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Frans Timmermans droomt van een fusie tussen de groenen en de sociaaldemocraten in het Europees Parlement, zei hij tijdens het congres van de Partij van Europese Socialisten (PES) in Amsterdam. "Maar ik ben ook realistisch, dat zal nog wel even duren", nuanceerde de leider van GroenLinks-PvdA.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal vindt het "niet consistent" dat de ChristenUnie embryokweek voor wetenschappelijk onderzoek afwijst, maar niet tegen ivf-trajecten is. "Daar worden ook embryo's gekweekt en vernietigd", redeneert hij in een interview met het Nederlands Dagblad.
21 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - Op campagne in Oosterhout (Noord-Brabant) heeft VVD-leider Dilan Yeşilgöz benadrukt alleen in een centrumrechts kabinet te willen. "Wij gaan niet in een links kabinet stappen."
21 uur geleden