Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staatssecretaris Georgia bezorgd om vals filmpje dat viraal gaat

Staatssecretaris Georgia bezorgd om vals filmpje dat viraal gaat

ATLANTA (ANP) - Volgens de staatssecretaris van Georgia, Brad Raffensperger, is de Amerikaanse staat het doelwit van een desinformatiecampagne in aanloop naar de presidentsverkiezingen volgende week. Daarover berichten Amerikaanse media, waaronder CNN, op basis van een persbericht.

Raffensperger verwijst naar een video die circuleert op X. Daarop is een Haïtiaanse migrant te zien die zegt dat hij met hulp van verschillende ID's meermaals voor de Democratische kandidaat Kamala Harris heeft gestemd. Volgens Raffensperger is de video "duidelijk nep" en heeft die als doel het vertrouwen in het kiesproces te ondermijnen.

De staatssecretaris stelt dat de video, die al een half miljoen keer is bekeken, "vermoedelijk" het werk is van Russische trolfabrieken. Experts zoeken momenteel uit wat de precieze oorsprong is van het filmpje, staat in het persbericht.

Swingstates

In de tussentijd heeft Raffensperger naar eigen zeggen de eigenaar van X "Elon Musk en het bestuur van andere socialemediaplatformen gevraagd de video offline te halen."

Georgia is een van de swingstates. Dat zijn staten waar zowel de Republikeinse als de Democratische partij kans maken om te winnen en die uiteindelijk de uitkomst van de Amerikaanse verkiezingen zullen bepalen.

Meer uit Buitenland

Brazilië toont eerste in eigen land geassembleerde straaljager

GAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.

51 minuten geleden
Tariq Ramadan krijgt in Parijs 18 jaar cel voor verkrachtingen

PARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.

5 uur geleden
Iraanse buitenlandminister: niet van plan met VS te onderhandelen

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.

5 uur geleden
Times of Israel: Iraans cadeau voor VS was doorgang voor tankers

WASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.

6 uur geleden
Verdachten van autobrand Antwerpen in gesloten instelling

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.

7 uur geleden
Zelensky: Rusland wilde VS chanteren door Iran te helpen

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland van een poging de Verenigde Staten te chanteren tijdens de oorlog met Iran. De Russen zouden hebben aangeboden geen militaire inlichtingen met Iran meer te delen als de VS hun inlichtingensteun aan Oekraïne stopzetten.

7 uur geleden
Witte Huis: Trump ontketent de hel als Iran doorgaat met strijd

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is bereid om "de hel te ontketenen" als Iran geen deal sluit, heeft zijn woordvoerder Karoline Leavitt gezegd. Volgens haar moet Iran accepteren dat het de strijd verloren heeft. Vooralsnog gaan de Iraanse aanvallen door.

7 uur geleden