Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staatssecretaris Georgia bezorgd om vals filmpje dat viraal gaat

Staatssecretaris Georgia bezorgd om vals filmpje dat viraal gaat

ATLANTA (ANP) - Volgens de staatssecretaris van Georgia, Brad Raffensperger, is de Amerikaanse staat het doelwit van een desinformatiecampagne in aanloop naar de presidentsverkiezingen volgende week. Daarover berichten Amerikaanse media, waaronder CNN, op basis van een persbericht.

Raffensperger verwijst naar een video die circuleert op X. Daarop is een Haïtiaanse migrant te zien die zegt dat hij met hulp van verschillende ID's meermaals voor de Democratische kandidaat Kamala Harris heeft gestemd. Volgens Raffensperger is de video "duidelijk nep" en heeft die als doel het vertrouwen in het kiesproces te ondermijnen.

De staatssecretaris stelt dat de video, die al een half miljoen keer is bekeken, "vermoedelijk" het werk is van Russische trolfabrieken. Experts zoeken momenteel uit wat de precieze oorsprong is van het filmpje, staat in het persbericht.

Swingstates

In de tussentijd heeft Raffensperger naar eigen zeggen de eigenaar van X "Elon Musk en het bestuur van andere socialemediaplatformen gevraagd de video offline te halen."

Georgia is een van de swingstates. Dat zijn staten waar zowel de Republikeinse als de Democratische partij kans maken om te winnen en die uiteindelijk de uitkomst van de Amerikaanse verkiezingen zullen bepalen.

Meer uit Buitenland

Cuba klaagt zes personen aan na onderschepping speedboot uit VS

HAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.

2 uur geleden
Iraanse ayatollah Khamenei wordt begraven in thuisstad Mashhad

MASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.

5 uur geleden
Iraanse media: gebouw van Assemblee van Experts gebombardeerd

QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.

11 uur geleden
Zeker 40 doden en 246 gewonden bij Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.

13 uur geleden
Oekraïne meldt nieuwe schade aan Droezjba-oliepijpleiding

KYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax ‌Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.

13 uur geleden
Hezbollah waarschuwt voor 'openlijke oorlog met Israël'

BEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.

14 uur geleden
Rode Kruis schaalt op in Midden-Oosten

TEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.

14 uur geleden