Staatssecretaris Georgia bezorgd om vals filmpje dat viraal gaat
ATLANTA (ANP) - Volgens de staatssecretaris van Georgia, Brad Raffensperger, is de Amerikaanse staat het doelwit van een desinformatiecampagne in aanloop naar de presidentsverkiezingen volgende week. Daarover berichten Amerikaanse media, waaronder CNN, op basis van een persbericht.
Raffensperger verwijst naar een video die circuleert op X. Daarop is een Haïtiaanse migrant te zien die zegt dat hij met hulp van verschillende ID's meermaals voor de Democratische kandidaat Kamala Harris heeft gestemd. Volgens Raffensperger is de video "duidelijk nep" en heeft die als doel het vertrouwen in het kiesproces te ondermijnen.
De staatssecretaris stelt dat de video, die al een half miljoen keer is bekeken, "vermoedelijk" het werk is van Russische trolfabrieken. Experts zoeken momenteel uit wat de precieze oorsprong is van het filmpje, staat in het persbericht.
Swingstates
In de tussentijd heeft Raffensperger naar eigen zeggen de eigenaar van X "Elon Musk en het bestuur van andere socialemediaplatformen gevraagd de video offline te halen."
Georgia is een van de swingstates. Dat zijn staten waar zowel de Republikeinse als de Democratische partij kans maken om te winnen en die uiteindelijk de uitkomst van de Amerikaanse verkiezingen zullen bepalen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een kabinetsoverleg uitgehaald naar Somalië en de mensen die daar vandaan komen. Hij noemde Somaliërs onder meer "uitschot" ("garbage") en zei dat ze niets toevoegen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft het besluit van admiraal Frank Bradley om een tweede aanval uit te voeren op een Venezolaanse boot "de juiste beslissing" genoemd. Hegseth was zelf niet aanwezig toen het bevel werd gegeven, maar staat daar wel achter.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een ei van de wereldberoemde Russische juwelier Fabergé heeft op een veiling in Londen een recordbedrag van bijna 23 miljoen pond (26 miljoen euro) opgebracht. Het gaat om het Winterei, dat tsaar Nicolaas II in 1913 met Pasen aan zijn moeder Maria Fjodorovna gaf.
3 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo wil volgend jaar graag een bezoek brengen aan Afrika, zei hij na afloop van zijn eerste buitenlandse reis als paus. Leo hoopt naar Algerije te gaan, onder meer om de "bruggen te bouwen tussen de islamitische en de christelijke wereld en de dialoog voort te zetten".
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Als Europese landen oorlog willen, is Rusland daar "klaar" voor, zegt president Vladimir Poetin voorafgaand aan zijn ontmoeting met afgevaardigden van de Verenigde Staten. Poetin herhaalde zijn eerdere beschuldiging dat de VS vrede proberen te stichten in Oekraïne, maar daarin worden gedwarsboomd door Europa.
6 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar, dat bemiddelt bij de verdere onderhandelingen tussen Hamas en Israël, voert de druk op om beide partijen "snel aan tafel te krijgen" voor de tweede fase van het vredesoverleg. Dat kondigde de woordvoerder van de Qatarese minister van Buitenlandse Zaken, Majed al-Ansari, aan.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse pogingen een einde te maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne gaan "op den duur" lukken, verwacht NAVO-topman Mark Rutte. Maar dan moet Rusland wel meedoen, "en dat wordt vandaag getest".
7 uur geleden