Staatssecretaris Defensie wil niet terug naar een dienstplicht
DEN HAAG (ANP) - Er is geen sprake van dat de dienstplicht in Nederland weer wordt ingevoerd, zegt staatssecretaris van Defensie Christophe van der Maat in een interview met Trouw. "We gaan niet terug naar een dienstplicht. We zijn een krijgsmacht van professionals."
Wel onderzoekt Van der Maat een 'dienstplicht' naar Scandinavisch model. Daarbij worden jongeren uitgenodigd eraan deel te nemen, maar wordt alleen wie het daadwerkelijk wil gekeurd en opgeleid. En de staatssecretaris heeft nog andere oplossingen voor het personeelsprobleem bij de krijgsmacht voor ogen, vertelt hij aan de krant. Zo wil hij het makkelijker maken om tussen verschillende onderdelen van de krijgsmacht te 'hoppen' door het personeelsbeleid bij de vier afdelingen - landmacht, luchtmacht, marine en marechaussee - beter op elkaar af te stemmen.
Verder wil Van der Maat werken aan de doelgerichtheid van de jeugd. "Het begint bij de veteraan die voor de klas staat", zegt Van der Maat. "Dat 17de levensjaar is het moment dat je echt binnen moet komen bij die jonge gasten, en moet zeggen: 'Denk nou goed na, de krijgsmacht is een 'no regret'-stap voor je carrière'", zegt de staatssecretaris in Trouw.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
41 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
3 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
6 uur geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
6 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
13 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
18 uur geleden