Staatssecretaris deelt zorgen Kamer niet over regels gastouders
DEN HAAG (ANP) - In tegenstelling tot partijen in de Tweede Kamer, vreest staatssecretaris Jurgen Nobel niet dat nieuwe regels voor gastouders en gastouderbureaus voor problemen zullen zorgen. Kamerleden voorzien een flinke toename in regeldruk door het wetsvoorstel van het kabinet, waardoor mogelijk nog meer gastouders stoppen. Dit terwijl er al steeds minder opvangplekken zijn bij gastouders.
Het vorige kabinet kwam met regels om de gastouderopvang gelijk te trekken met het kinderdagverblijf. Gastouders moeten een pedagogisch werkplan hebben, coaching krijgen en werken aan emotionele veiligheid en sociale kwaliteiten van kinderen. Het kabinet wil daarmee de kwaliteit van gastouderopvang verbeteren. Het gaat vooral om een relatief klein deel van de opvang dat zwaar ondermaats presteert.
"Het leeuwendeel van de gastouderbureaus en gastoudergezinnen" voldoet al aan de nieuwe eisen, benadrukte Nobel in het debat op de vele vragen vanuit de Tweede Kamer. "Dus ik ben niet heel erg bang dat deze nieuwe eisen ertoe leiden dat er hele grote groepen bij die gastouderopvang door die regeldruk bedolven worden."
Zorgen over daling
Ook de staatssecretaris maakt zich zorgen over de "dalende gastouderopvang", erkende hij in het debat. "Maar dat staat helemaal los van de wetgeving die we vandaag bespreken." Hij ziet dan ook geen reden om te wachten op onderzoek naar de krimpende gastouderopvang. Een deel van de Kamer wil de resultaten van dat onderzoek afwachten. Volgens Nobel is het juist "uitermate onverstandig" om behandeling van de wet uit te stellen.
Het kabinet "kan het niet verkopen" om de regels niet door te voeren, vatte Nobel zijn betoog samen. Vanuit de Tweede Kamer lijkt er, ondanks de twijfels, ook genoeg steun voor het voorstel. Maar helemaal duidelijk werd dat woensdagavond tijdens het debat niet. Het tweede deel van het debat werd verzet, waarin Kamer en kabinet aanpassingsvoorstellen (moties en amendementen) bespreken.
Meer uit Politiek
GORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - PVV, SP en 50PLUS vinden het een slecht idee om een eigen bijdrage te vragen voor wijkverpleging vanwege de nadelige gevolgen. Dat bleek woensdag tijdens een zorgdebat. Coalitiepartij CDA gaf aan niet doof te zijn voor de zorgen, maar desondanks voor het plan te zijn.
1 dag geleden