Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staatssecretaris deelt zorgen Kamer niet over regels gastouders

Staatssecretaris deelt zorgen Kamer niet over regels gastouders

DEN HAAG (ANP) - In tegenstelling tot partijen in de Tweede Kamer, vreest staatssecretaris Jurgen Nobel niet dat nieuwe regels voor gastouders en gastouderbureaus voor problemen zullen zorgen. Kamerleden voorzien een flinke toename in regeldruk door het wetsvoorstel van het kabinet, waardoor mogelijk nog meer gastouders stoppen. Dit terwijl er al steeds minder opvangplekken zijn bij gastouders.

Het vorige kabinet kwam met regels om de gastouderopvang gelijk te trekken met het kinderdagverblijf. Gastouders moeten een pedagogisch werkplan hebben, coaching krijgen en werken aan emotionele veiligheid en sociale kwaliteiten van kinderen. Het kabinet wil daarmee de kwaliteit van gastouderopvang verbeteren. Het gaat vooral om een relatief klein deel van de opvang dat zwaar ondermaats presteert.

"Het leeuwendeel van de gastouderbureaus en gastoudergezinnen" voldoet al aan de nieuwe eisen, benadrukte Nobel in het debat op de vele vragen vanuit de Tweede Kamer. "Dus ik ben niet heel erg bang dat deze nieuwe eisen ertoe leiden dat er hele grote groepen bij die gastouderopvang door die regeldruk bedolven worden."

Zorgen over daling

Ook de staatssecretaris maakt zich zorgen over de "dalende gastouderopvang", erkende hij in het debat. "Maar dat staat helemaal los van de wetgeving die we vandaag bespreken." Hij ziet dan ook geen reden om te wachten op onderzoek naar de krimpende gastouderopvang. Een deel van de Kamer wil de resultaten van dat onderzoek afwachten. Volgens Nobel is het juist "uitermate onverstandig" om behandeling van de wet uit te stellen.

Het kabinet "kan het niet verkopen" om de regels niet door te voeren, vatte Nobel zijn betoog samen. Vanuit de Tweede Kamer lijkt er, ondanks de twijfels, ook genoeg steun voor het voorstel. Maar helemaal duidelijk werd dat woensdagavond tijdens het debat niet. Het tweede deel van het debat werd verzet, waarin Kamer en kabinet aanpassingsvoorstellen (moties en amendementen) bespreken.

Meer uit Politiek

Formerende partijen praten met experts over minderheidskabinet

DEN HAAG (ANP) - Politieke wetenschappers met kennis over minderheidskabinetten komen maandag langs bij informateur Rianne Letschert en de leiders van de formerende partijen D66, VVD en CDA. Het gaat om Claes de Vreese, Tom van der Meer en Corné Smit.

9 minuten geleden
Schoof: dreigen met extra importheffing ondermijnt band met VS

DEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse dreigement om acht Europese landen extra importheffingen op te leggen, dreigt de banden tussen Europa en de VS te ondermijnen. Ze "brengen het risico van een gevaarlijke neerwaartse spiraal met zich mee". Dat stellen Nederland, Zweden, Noorwegen, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Frankrijk, Finland en Denemarken in een gezamenlijke verklaring die door demissionair premier Dick Schoof op X is geplaatst.

4 uur geleden
Van Weel noemt dreigement Trump met tarieven chantage

HILVERSUM (ANP) - Het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om acht Europese landen waaronder Nederland extra importtarieven op te leggen is "chantage". Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) in het televisieprogramma WNL op Zondag.

8 uur geleden
In jaar 530 mensen geweigerd bij 140.000 controles aan grens

DEN HAAG (ANP) - Na een jaar controles zijn 530 mensen bij de grens geweigerd. Tussen 9 december 2024 en 8 december 2025 werden 143.960 mensen en 35.380 voertuigen gecontroleerd door de Koninklijke Marechaussee. 250 mensen werden aangehouden aan de grens, schrijft demissionair minister David van Weel van Asiel en Migratie in een brief aan de Tweede Kamer.

2 dagen geleden
Kabinet komt met voorwaarden voor gezamenlijke vuurwerkshows

DEN HAAG (ANP) - Wie met oud en nieuw nog vuurwerk wil afsteken, moet daar in verenigingsverband toestemming voor vragen aan de gemeente. Per vergunning mogen maximaal acht mensen vuurwerk afsteken. Er geldt een minimumleeftijd van 16 jaar en er moeten altijd minstens twee volwassenen bij zijn. Geen van de afstekers mag onder invloed zijn van alcohol of andere middelen.

2 dagen geleden
Kabinet wil naamswijziging goedkoper maken, ook zonder reden

DEN HAAG (ANP) - Een naamswijziging wordt goedkoper en daar is ook geen opgaaf van reden meer voor nodig, als het aan het kabinet ligt. Demissionair staatssecretaris Arno Rutte van Justitie en Veiligheid wil op die manier mensen helpen die bijvoorbeeld hun adoptienaam willen wijzigen. De soepelere voorwaarden gelden voor iedereen maar één keer.

2 dagen geleden
Kamer wil deel bezuiniging ontwikkelingshulp ongedaan maken

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil zeer tegen de zin van het demissionaire kabinet een bezuiniging van 141 miljoen euro terugdraaien op de begroting van staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD). Dat bleek donderdag tijdens de behandeling van de begroting.

2 dagen geleden