Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staatssecretaris de fout in bij informatie vreemdelingenbewaring

Staatssecretaris de fout in bij informatie vreemdelingenbewaring

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Christophe van der Maat (Asielzaken) geeft asielzoekers in vreemdelingenbewaring niet de benodigde informatie in de taal die de asielzoeker spreekt of verstaat, terwijl hij daartoe wel wettelijk verplicht is. De staatssecretaris voldoet daarmee niet aan de eisen van de informatieplicht die de bewindspersoon heeft, oordeelt de Raad van State. De bewaring van een asielzoeker hoeft echter niet te worden opgeheven, want diegene is volgens de hoogste rechter niet in zijn belangen geschaad.

"De schending van de informatieplicht moet worden afgewogen tegen de belangen om een vreemdeling in bewaring te stellen. In dit geval weegt de schending van de informatieplicht minder zwaar dan het belang om de vreemdeling in bewaring te stellen", oordeelt de Raad van State.

De staatssecretaris heeft voor de asielzoeker een rechtsbijstandverlener ingeschakeld, waarmee hij de reden van zijn bewaring heeft kunnen bespreken. Volgens de Raad van State is daarom "niet gebleken dat de vreemdeling door het ontbreken van een schriftelijke vertaling in zijn belangen is geschaad".

Flyer beschikbaar

Als een asielzoeker in bewaring wordt genomen, moet de staatssecretaris uitleggen welke mogelijkheden de asielzoeker heeft om dat besluit aan te vechten en dat hij of zij recht heeft op kosteloze rechtsbijstand. Dat moet direct schriftelijk gebeuren in een taal die de asielzoeker verstaat of spreekt.

Inmiddels is de schriftelijke informatieplicht verbeterd, laat een woordvoerder van Van der Maat weten. Er is een flyer in 35 talen beschikbaar, die wordt uitgereikt bij het opleggen van een maatregel van bewaring.

Meer uit Politiek

Ministerie: UWV maakt te vaak fouten bij beoordelingen WW

DEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.

4 uur geleden
Van Meenen (D66): als AOW-plan van tafel moet, dan liefst vandaag

DEN HAAG (ANP) - Als het kabinet afscheid neemt van het plan om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen, "dan liever vandaag dan morgen", zei D66-senator Paul van Meenen in een debat over de regeringsverklaring. Hij keerde zich nog niet helemaal tegen het plan maar verdedigde het ook niet. Wel vindt hij dat iets gedaan moet worden aan de betaalbaarheid van de oudedag­svoorziening.

5 uur geleden
GL-PvdA en JA21 willen zwaardere straffen bij femicide

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA en JA21 willen dat straffen op femicide zwaarder worden. Songül Mutluer (GL-PvdA) en Ingrid Coenradie (JA21) werken aan een wet om de maximale straf van 25 jaar te verhogen naar 30 jaar of levenslang, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL.

7 uur geleden
Na verkenning gaat Aboutaleb ook formatie in Den Haag leiden

DEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.

2 dagen geleden
Advies: De Mos en D66 zouden moeten praten over coalitie Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.

4 dagen geleden
Inwoners Gorinchem op woensdag 29 april opnieuw naar stembus

GORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.

5 dagen geleden
Nederland had contact met VS na dreigen met vertrek uit NAVO

DEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.

5 dagen geleden